Příspěvky uživatele - Vinšálek

Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 2.3.2016
Ohledně registrace Syllitu jsem, zatím, zjistil pouze toto. Prodej práškové WP formulace končí dnem 4.5. 2016. Prodej tekuté formulace SC končí 30.6.2016.  Pro malospotřebitele ho už Agro Bio přestalo balit a dodávat. Něco ještě balí a dodává... celý příspěvek >
Sladký rezistent, 1.3.2016
Pokud chcete opravdu sladkou zimní odrůdu rezistentní k strupovitosti, zvolte pozdně zimní Opal (UEB 32642). Ten je z tzv. "hvězdných" střížovických odrůd asi nejsladší. Vydrží do dubna.
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 28.2.2016
Ohledně Syllitu formulace WP bych měl dostat nějaké informace zítra. Tak uvidíme.
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 27.2.2016
Podle dnešní prognozy na příští týden a celý měsíc březen to, zatím, u mě na 3 postřiky vypadá. Zimní postřik mědí jsem udělal 2.února (polojasno 12°C). První jarní postřik hodlám dělat zítra před polednem Syllitem, noční mráz na pondělí už... celý příspěvek >
Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?, 24.2.2016
Dnes jsem ochutnával holovouské odrůdy Anderu a Benet. Obě jsou ze shodného křížení Melrose x Rubín. BENET s tuhou a chruplavou dužninou, dostatečně šťavnatou a velmi dobrou chutí, je tam cítit příchuť Rubína, ale oproti němu i více kyselinek.... celý příspěvek >
Blaník, 24.2.2016
Tak, jako se snažím, aby např, odrůda Rozela byla zkonzumována nejpozději kolem Mikuláše, tak u Blaníku to je do Silvestra. Po této době jejich chuť už není optimální, i když skladovatelnost mají delší.
Odrůda Admiral, 20.2.2016
Admirál nabízím rodině ke konzumaci až v měsích duben a květen, spolu s dalšími pozdně zimními odrůdami. Vyjadřoval jsem se k němu už velice často. Uváděl jsem zde jeho porovnávání při rodinných degustacích na konci dubna s odrůdami Sirius, Opal,... celý příspěvek >
Který z těchto postřiků mám použít?, 20.2.2016
Paní Lído, Horizon proti antraknóze účinkuje. Zejména proti infekci způsobené už vytvořeným myceliem, které přezimuje v pupenech. Horizon, tak jako ostatní triazolové přípravky, má kratší dobu preventivního působení oproti přípravkům kontaktním.... celý příspěvek >
Který z těchto postřiků mám použít?, 20.2.2016
Insekticid Calypso je suspenzní olejový koncentrát, a tak bych ho raději s měďnatými přípravky nemíchal. To využití Sulky proti roztočům na rybízech je dobré. Co se týče padlí angreštového, lze využít Horizon hned po vyrašení a nejpozději na... celý příspěvek >
Který z těchto postřiků mám použít?, 19.2.2016
1. Proti kadeřavosti broskvoní použijte nejprve Kocide nebo Champion (jsou to v podstatě rovnocenné přípravky na bázi hydroxidu měďnatého). Ošetření proveďte těsně na počátku rašení. Druhý postřik proti kadeřavosti proveďfte asi za 10-12 dní... celý příspěvek >
Vanda nebo Vysočina, 14.2.2016
Vandu nepěstuji kvůli pihovitosti, bohatě mi v tomto stačí trápení s jejím potomstvem, i když to jsou chuťovky. Patří k nim i zde zmiňovaná Rozela. U mě (330m) je to podzimní až ranně zimní odrůda s optimální konzumní zralostí v listopadu, nejdéle... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 11.2.2016
Trend stále ještě patří ke špičkovým smáčedlům. Nevím však, že by se prodával v malospotřebitelském balení a litrový kanystřík stával okolo 500 kč. K některým herbicidům pro polní výrobu ho dodává Du Pont zdarma, Tak jedině odkápnout od nějakého... celý příspěvek >
Odrůda Admirál, 5.2.2016
Nechci zde znovu pět chválu na Admirál, bylo by to nošení dříví do lesa. Na to, že je na trhu krátce, už o ní bylo napsáno hodně a i negativa (sklon k pihovitosti). Lońskou úrodu jablek mi částečně poznamenaly kroupy. No kroupy, byly to malinké,... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 4.2.2016
V některé z diskusí zde bylo řečeno, že Topaz bývá napadán nějakou bakterielní infekcí, která se dostává do organismu stromu přes kořenový krček. Ale údajně nejde o krčkovou hnilobu. A já tomu docela věřím. Ozvalo se totiž zde více pěstitelů s... celý příspěvek >
Postřik broskvoní proti kadeřavosti, 4.2.2016
Nevidím v tom nic přiblblého, postupy jsou stále stejné a přípravky v podstatě také. Nevím, proč si myslíte, že z měďnatých přípravků nesmývá déšť zrovna Kocide. Vždy záleží na podmínkách v době aplikace a jak brzo a jak silný ten déšť přijde. Já... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika