Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?)
24.2.2016 17:43

Dnes jsem ochutnával holovouské odrůdy Anderu a Benet. Obě jsou ze shodného křížení Melrose x Rubín.
BENET s tuhou a chruplavou dužninou, dostatečně šťavnatou a velmi dobrou chutí, je tam cítit příchuť Rubína, ale oproti němu i více kyselinek. Plody voní, mají tuhou slupku, která ale tolik nedrhne v krku jako u Melrose. Po pádu na zem i s příp. úderem o větev se dají ještě úspěšně skladovat.
Zatím mi málo rodí.

ANDERA  má také tuhou dužninu, pro mě, zatím, málo šťavnatou, bez vůně.
Chutí, zatím, za Benetem zaostává. Slupka je tuhá a plody taktéž snesou i hrubší zacházení. Zatím mi také málo plodí.

Barva obou odrůd je oproti Melrose hezčí, ale " rubínové" atraktivnosti nedosahuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 0.253 (?), 29.6.2013 22:34

Ještě mám poslední 2ks jablka Topaz. Není zvadlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 198.106 (?), 29.6.2013 23:09

So skvelým Topazom v ovocnej stene sa na jar budem lúčiť. Na kmeni 2,5 m vysokej palmety sa pri povrchu pôdy začína odlupovať kôra, listy sú svetlejšie, prírastky menšie. Som zvedavý, či dozrejú plody. MM104 sa v úrodnej pôde ukázala pre túto sortu ako nie moc ideálna podložka. Ďalšou príčinou môže byť náchylnosť Topazu na rakovinu kmienku. Naštastie som pred rokmi preniesol Topaz do vrcholu susednej Melódie, ale tá má na MM104 ešte mohutnejší rast a plodov málo, zato nadpriemerne obrovských. Poradil by mi niekto plastickú rezistentnú neskoro zimnú odrodu so skvelou chuťou, vhodnú do steny? Škoda, že sa už dlho neozvali páni Kaněra, Kafka, Polehla, Boštička...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 142.254 (?), 23.2.2016 12:22

Dobry den, to se divim, ze Vam Rubinola vydrzi tak dlouho. Je pravda, ze jablka nechavame na stromech hodne dlouho a sklep neni idealni, ale Rubinolu jsme pojedli a rozdali uz pred koncem roku, protoze zacla vadnout. Goldeny vydrzely v dobem stavu do zacatku ledna, ted jsou z nich hubky tak akorat pro kraliky.

Jonagold uz se taky scvrkava, ale jeste to jde. Nejvice mi chutna Topaz, ten uz ale taky ma pomalu nejlepsi za sebou, do zacatku dubna snad vydrzi. V dobrem stavu mame Karminu, Melodii a samozrejme Ontario a Idaret. Ten je letos nadherny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 24.2.2016 17:43

Dnes jsem ochutnával holovouské odrůdy Anderu a Benet. Obě jsou ze shodného křížení Melrose x Rubín.
BENET s tuhou a chruplavou dužninou, dostatečně šťavnatou a velmi dobrou chutí, je tam cítit příchuť Rubína, ale oproti němu i více kyselinek. Plody voní, mají tuhou slupku, která ale tolik nedrhne v krku jako u Melrose. Po pádu na zem i s příp. úderem o větev se dají ještě úspěšně skladovat.
Zatím mi málo rodí.

ANDERA  má také tuhou dužninu, pro mě, zatím, málo šťavnatou, bez vůně.
Chutí, zatím, za Benetem zaostává. Slupka je tuhá a plody taktéž snesou i hrubší zacházení. Zatím mi také málo plodí.

Barva obou odrůd je oproti Melrose hezčí, ale " rubínové" atraktivnosti nedosahuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika