Příspěvky uživatele - Vinšálek

Nemoc?, 2.4.2016
Nemyslím si, že máte broskev napadenou Monilií laxa, či jiným kmenem této houby. Monilie musí nejprve napadnout bliznu pestíku a přes pestík a semeník se dále šíří do letorostů i staršího dřeva. Příznaky napadení jsou brzy zřejmé. Květy vadnou,... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 25.3.2016
Petr má docela pravdu. Také u mě se Topaz zařadil mezi stálice zahrady, mezi které patří Otava, Rubinola, Sirius, Goldstar, Delor, Rozela, Blaník, Sir Prize a další. V poslední době si o to výrazně říká Admirál. Jinak problémy s předčasnými... celý příspěvek >
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis), 24.3.2016
Je potřeba si uvědomit, že Kumulus je především fungicid s vedlejšími akaricidními účinky. Účinek na roztoče tak může někdy být uspokojivý a někdy zase jen minimální. To záleží také na okolnostech. Doba aplikace, teplota v době aplikace a krátce po... celý příspěvek >
Zmlazení strarší broskvoně, 21.3.2016
Při radikálním řezu broskvoní, jako je snížení koruny a částečné zmlazení je velice důležitá časová posloupnost řezu a termíny. Něco na jaře v době květu, či až po odkvětu, pak si označit v koruně místa řezu prováděné za vegetace po sklizni a... celý příspěvek >
Postrik proti prezimujicim skudcum, 21.3.2016
Nevím, proč v souvislosti s přezimujícími škůdci je téměř v celém vlákně řeč o zimním postřiku, či Arborolu a Nitrosanu. To přeci jsou záležitosti staré více než čtvrt století. Přezinující škůdci se snad hubí nejdříve ve fázi rašení.
Opravný řez Admirálu na M9, 20.3.2016
Moc hezky jste to, p. Hlavatý, napsal. A jsou to krásné ukázky.  Člověk něco chce a stromek nebo keř si říká o něco jiného. Také se mi v minulosti staly různé případy. Jeden z mých Šampionů trpěl gumovitostí dřeva, důsledně jsem musel... celý příspěvek >
Opravný řez Admirálu na M9, 18.3.2016
Já si myslím, že je naprosto zbytečné se zde rozčilovat, ani výrazy jako "odborníci" sem nepatří. Neboť všechny cesty vedou do Říma. Štíhlé vřeteno by mělo být zapěstováno už druhým, nejvýše třetím rokem po výsadbě, obzvláště u takové odrůdy jako... celý příspěvek >
Opravný řez Admirálu na M9, 15.3.2016
Štíhlé vřeteno ani vřetenovitý zákrsek nemají žádná patra a výhony vyrůstají v libovolném místě kmínku. Pokud půjde starý terminál dát opět do svislé polohy, učiňte tak a zakraťte ho. Ten nový odřízněte. Pokud tak nepůjde, odstraňte starý a ten... celý příspěvek >
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis), 11.3.2016
Nejúčinnější zásah bude v době rašení, kdy lze zasáhnout škůdce přezimujícího pod šupinami pupenů.
Pocta Rubinole, 7.3.2016
Omlouvám se, opravdu se mi ty odrůdy p. Kumšty pomíchaly a Vltavu jsem popletl s Blaníkem.
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 6.3.2016
Těžko říci. Záleží také na teplotě v době aplikace a jak moc jsou už pupeny otevřené. A také na dávce postřikové jíchy, to je u ručních postřikovačů někdy problematické. Ten příklad, který uvádíte z minulosti mohl být způsoben i tím, že jste... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 6.3.2016
Rubinola patří mezi stálice rezistentních odrůd, i když v některých lokalitách už před lety byla její rezistence prolomena. U drobných pěstitelů to je však jen v některých letech. Nepochybně je to kvalitní zimní odrůda. Má však i necnosti. Na slabě... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 6.3.2016
Ještě k té pihovitosti. Není to jen záležitost dusíku, častěji to bývá, zejména u mladých výsadeb přehnojení draslíkem. A také řez, zejména u přísnějších tvarů. Pokud se dělá např.  výsadba náchylných odrůd na devítkách nebo éčkách do horších... celý příspěvek >
Rez hrusnova - kdy postrik?, 2.3.2016
Dithane ani Talent nejsou na rzi žádní velcí přeborníci. Ale na první ošetření těsně před květem by tato TM kombinace stačila.  Na druhé ošetření na konci květu, či hned po odkvětu by to chtělo ošetřit kombinací plně systémového přípravku... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 2.3.2016
A ještě k Syllitu. Zatím nevím, jestli končí jeho registrace také na Slovensku. Možná, že bude možnost nakupovat tam. Třeba přes portál Levné postreky.sk. Já tam kupuji třeba herbicid Stomp.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika