Příspěvky uživatele - 248.9

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určení druhu merunky, 4.3.2015
Mrkněte se do databáze, třeba ji tam poznáte.           Lída
Mulcovanie, 4.3.2015
Mám Hanitu a Tuleu Gras, poslední suchá léta nastýlám do mís kolem stromů posekanou trávu, drží jim tam vlhkost (mám písčitou půdu). Je na nich vidět, že jim to prospívá - a i plevel tam díky mulči roste minimálně.  Lída
Určení druhu merunky, 4.3.2015
A doba zrání?
Prorůstání kořenů stromů do záhonu, 4.3.2015
Pokud byste bříze odstranili na vašem pozemku do hloubky 40cm kořeny, nijak většímu stromu neublížíte, podle zákona na to máte právo. Z geotextilie by se nemělo nic uvolňovat, ale myslím si, že ji bříza časem proroste. Spíš bych na tu hloubku záhonu... celý příspěvek >
Názvy rostlin a keřů, 3.3.2015
Červotoč ne, ten je jen ve vyschlém dřevě (nábytek apod.). Tyhle díry ve stromcích dělají drvopleni a menší dírky drtníci. Preventivní ochranu neznám. U drtníků (malí, pod dírkou na zemi piliny) navrtané co nejdříve odříznout do zdravého dřeva.... celý příspěvek >
Neznámá, 3.3.2015
Plectranthus.
Kompost - postup - vrstvenie, 3.3.2015
já zas trávu ze sekačky sypu jako mulč kolem stromků, poslední parná léta i kolem růží - svědčí jim to. Jediné, co dělám na začátku vrstvení kompostu je to, že dospodu dávám tvrdší stonky trvalek nebo travin kvůli lepšímu provzdušnění. Jinak také... celý příspěvek >
Jabloň a další ovocné stromy - pomoc s výběrem, 2.3.2015
Ano, jsem HK, čili nadm.výška zhruba jako vy. Jablka mám radši sladší, voňavá a šťavnatá, z novějších rezistentů mám kromě uvedených ještě Goldstar. Ale v nových jabloních nejsou tak velké chuťové rozdíly, jako byly u starších, takže z těch starých... celý příspěvek >
Jabloň a další ovocné stromy - pomoc s výběrem, 1.3.2015
Gala je ňamka, ale musí se stříkat, Idared také. Chuťově podobné Gale jsou Rajka, Rubinola (rezistenty).  Ze starších odrůd podzimní Matčino, chorobami nijak netrpí (ale přezrálé moučnatí). Švestku bych volila Hanitu nebo Gabrovskou, z třešní... celý příspěvek >
Travni smes na sluna mista, 1.3.2015
Nevím, jakou máte zem, ale volila bych tu rožnovskou na slunce. Tráva má být zelená...        Sama mám jen obyčejnou hřištní, nemám vysloveně "okrasný" trávník a ta snáší sešlapávání.        ... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 1.3.2015
Na vlnovníka na hrušni vám ale sulka nezabere, to je roztoč a je na něj potřeba použít akaricid (Omite, Talstar...)            Lída
Identifikace nemoci jiřinek, 30.10.2014
Svilušky obvykle dělají "pavučinky", měla jste je tam? Teď už to asi máte zmrzlé.   Lída
Melrose, 30.10.2014
Když jsem si teď prošla fotky na databázi odrůd, tak mi to nejvíc připomíná Delén a Otavu... Merlose to ale podle téhle fotky určitě není.   Lída
Porek, 29.10.2014
Také zakrývám textilií, osvědčila se.           Lída
Skvrny na jahodníku - co to je?, 29.10.2014
Česnek mezi jahody dával už můj táta, měl by plody aspoň částečně chránit před plísní.   Jinak doporučuji dát na zimu mezi keře jahod kompost, udělá jim dobře. Mědňatý postřik, který nezanechává rezidua, je Kuprikol (na jahodník po... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika