Příspěvky uživatele - 62.154

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Extremne dlouhe pnouci ruze, 24.6.2013
Dobry den,  poradite mi nekdo pnouci ruzi, ktera by soucasne dorustala delky vice nez 3m (vyvazovana na oporu) a soucasne nebyla nachylna na mraz (okoli Prahy)? V zime 2011/2012 mi promrzla vetsina ruzi, tento rok konecne ty prezivsi zase... celý příspěvek >
Fotosynteza a zakon zachovani hmoty + energie, 24.6.2013
Jeste bych mel otazku, jako zahradnicky laik (ktery se vystehoval "za Prahu" a necekane k bydleni tak vyziskal i zahradku ;-)) jsem vubec netusil jak delat kompost. Koupil jsem takove ty krabicove plastove kompostery a zacal do nich sypat pouze... celý příspěvek >
Fotosynteza a zakon zachovani hmoty + energie, 24.6.2013
Spatne jsem formuloval otazku, nevim totiz jak organickou hmotu lepe uchopit (chemicky). Dekuji za odpovedi, chapu to tedy tak, ze na 1t susiny se slozi desitky kg N P K Mg a dalsich, ktere se vezmou z pudy (ty uz se tam nevrati pokud kompost... celý příspěvek >
Fotosynteza a zakon zachovani hmoty + energie, 22.6.2013
Dobry den,  chtel bych se zeptat na teoretickou otazku ohledne zivota travniku a i jinych rostlin. Zajimalo by mne, jakym pomerem rostlina (zejm. travnik a vyssi dreviny) odebira hmotu (t.j. zeminu + vodu + CO2 + mineraly a ostatni) z... celý příspěvek >
Množení buxusu, 29.3.2012
Jsem pouze amater, nicmene shodne to dela i jeden profi zahradnik (skolkar). Osvedcilo se mi to vetsinou zjara (brezen), ostatni to vetsinou delaji znacne pozdeji (tusim cerven-cervenec), ale tam jsem nemel dobre vysledky. Dulezite je odebrat... celý příspěvek >
Popel z papíru do kompostu?, 19.11.2011
Tady jde spis o to, ze papir obsahuje ruzna barviva (netusim jake jsou normy v tiskarstvi, zda se jeste pouzivaji nejake "skodlive" barvy ci nikoliv). Dale tu jsou nejaka lepidla, apod. Musim asi jeste doplnit, ze firma importuje nejake soucastky z... celý příspěvek >
Popel z papíru do kompostu?, 15.11.2011
Mám otázku, přes rok nashromáždím určité množství papíru, mimo jiné kartonové krabice. V zimě skončí v krbu. Papír není úplně nevýhřevný, i když kupovat bych to nechtěl (za rohem máme firmu, která z papíru delá brikety a prodává je),  pálím jej... celý příspěvek >
Olivovník, 22.10.2011
Mne by zajimalo, zda lze vypestovat olivu i z pecky, kdy plody byly nalozeny v citronove stave. Jsou cerstve, lonska sklizen. [ Jestli nekdo chcete koupit dobre olivy a cestujete na Kretu, daji se koupit na trhu v Chanii, skoro kazdy den tam maji... celý příspěvek >
Vysoký jehličnan na zahradu, 7.9.2011
Rád bych na zahrádku nějaké další "jehlice" :-). Měl by to být strom dorůstající výšky min. 4 metry, sloupovitého tvaru, aby netvořil hustou korunu, pokudmožno neopadavý. V okolí máme thuje, tisy, cypřišky. Rád bych něco jiného. Napadla mne nějaká... celý příspěvek >
Živý plot z tújí, 29.8.2010
30cm je myslim moc blizko i na jine, sloupovitejsi kultivary. Zase 80cm je mozna az moc. Ja je mam cca 60cm. Rozhodne za rok-dva z nich bude kompaktni zivy plot. Projit skrz pujde vzdy. Stejne tak preskocite zdeny plot. Jestli jsou z hobbymarketu,... celý příspěvek >
Kterou popínavku zvolit?, 18.8.2010
Mam jej po 3-4 metrech. Roste to opravdu docela rychle. U Brectanu mam problem, ze se mi nechce chytnout na fasadu. Za 3 roky se chytla 1 rostlinka z cca 10ti a ta tedy jede pekne vzhuru, ale ten zbytek nic... A jeste doplnim pro pani nize, ze mam... celý příspěvek >
Kterou popínavku zvolit?, 15.8.2010
Taky mam prisavnik na dome, co vam na nem vadi? Hmyz? Nebo neco jineho? Popravde receno neumim si predstavit jak to bude po sundani vypadat, zustanou vsude pricepive korinky, to nemate sanci dle meho nazoru z fasady dostat. Mam ale jinou otazku. Je... celý příspěvek >
Malá výška zeminy, 15.8.2010
Pri stavbe RD zbyla hromada betonovych zbytku, kdy zednici vylili kus betonu na zem. Potom se navazela ornice, a zahradnik ten bordel dal pod ni. Taky to bylo cca 10-30cm. Po roce rustu travniku slo krasne identifikovat jednotlive utvary pod zemi.... celý příspěvek >
Řízkování, 7.7.2010
Jalovce jdou mnozit krasne, uz jsem jich namnozil (doslova) desitky. Tento rok jsem je chtel presadit uz do ziveho plotu, ale nejak se to nestihlo... tak snad pozdeji. Staci vzit silnejsi vetvicku a zapichnout ji do zeme na stinnem a vlhkem miste.... celý příspěvek >
Množení tújí, 24.5.2010
Ja je picham do sponu 10x10 nebo 15x15. Uplne idealni reseni se mi ale jevi vzit plastove kelimky ve kterych se kupuji sazenice vseho mozneho, vykopnout kousek zeminy a udelat z nich takovou sachovnici s urovni dalsiho terenu... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika