Příspěvky uživatele - 78.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Fantastická Konference, 1.11.2012
Nevzpomínám si že bych řekl že Konference je špatná hruška. Dokonce jsem napsal kvalitní, chutná hruška a to už něco znamená. V letočním teplém roce jsem měl možnost porovnat Boscovu a Konferenci současně a lahvice měla pro mě ono něco navíc.... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 1.11.2012
Ještě bych dodal že pěstovat les po lese je taková podivná zvrácenost československé lesnické školy, přestože v jejich začátcích u ní byli vynikající odbornící jako Alois Zlatník, který se učil od pralesů a chtěl aby se i v hospodářském... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 1.11.2012
A tak jistě že tam nějaká reakce bude, otázka je zda je to nutné, zvyšovat úrodnost, která i při ekologickém hospodaření je značná. Navíc jak jsem psal je to mnohem méně efektivní než hnojit vřetena s herbicidním úhorem. Je prokázané že v... celý příspěvek >
Major, 1.11.2012
Já bych ještě dodal, že dužnina jadernáče je charakteristickým způsobem chruplavá, opravdu zajímavé jablko. Věřím že v podmínkách Slovenska- jižní svahy Rudohoří třeba, kde není horko a sucho- je dosti citlivý i na padlí bude jeho jakost... celý příspěvek >
Jakou odrůdu třešně, 1.11.2012
Pokavad máte obavy z červíků, jděte spíš do ranějších odrůd, nebo srdcovek. Dle mých zkušeností jsou nejvíce napadány chrupky, jakkoliv v 600 m je napadení vrtulí přece jen menší. Bohužel doba, kdy v takových výškách byla červivost neznámý pojem už... celý příspěvek >
Fantastická Konference, 31.10.2012
Já mám sice jinačí favority z nichž na úplný vrchol řadím špinku, ale musím uznat že konference špatná není. Kvalitní hruška to samosebou, přesto taková lahvice v ideální zralosti, je přece jen jinde. Možná mi na Konferenci vadí až taková jak řekl... celý příspěvek >
60 let stará jabloň - určení odrůdy, 31.10.2012
Existují 2 odrůdy jež mají krátkou stopku v názvu. Krátkostopka královská a steneveartova. Obě jsou ale spíše zploštělé. Královská je odrůda, která velice pozdě raší a kvete, tedy nestrupatí, chuť je vynikající, jakoby mandarinková. Domnívám se že se... celý příspěvek >
Major, 31.10.2012
Zajímavá netypická kombinace křížení. Je to snad první odrůda, kterou znám, kde je jeden z rodičů Londýnské, mimochodem chuťovka, ale dosti citlivá na houbové choroby. Více se dařilo na Slovensku. Chuť odrůdy Juno je věřím zajímavá, podobně jako... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 31.10.2012
Ano, vrátit, samozřejmě. Koloběh by měl být co nejvíc uzavřený, když na to přijde jediné co dávám pryč je to ovoce. Odstraněné větve mohu spálit v kotli a vrátit ve formě popelu, příp. naštěpkovat, jakkoliv štepkovače tedy zrovna vůbec... celý příspěvek >
Krasokvět?, 31.10.2012
Plody i popis stromu sedí na Krasokvět žlutý. Jestli je ještě list výrazně protáhlý je to určitě on.            Ing. Fidla
60 let stará jabloň - určení odrůdy, 31.10.2012
Inu zajímavá věc, nebýt zmínky o velmi dobré chuti a poživatelnosti už teď, tipoval bych Strýmku, takto mě teď nic nenapadá.           I.F.
Major, 31.10.2012
Zdar Láďo Jsem rád že se opět začínáš ukazovat tady na fóru, Tvé příspěvky, kdy se snažís bez nějakého zaujetí hodnotit staré a nové odrůdy nám tady chyběly. Škoda že ses tak brzo vytratil z nedělního ov. kursu, ne že by tam bylo pro odborníka... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 30.10.2012
To mě trochu překvapuje, tak velký rozdíl bych nečekal. Já u sebe (Opavsko 220 m) nepozoruju žádný zaznamenatelný rozdíl ve výnosech, mezi dobou, kdy jsem zarýval poctivě hnůj a nynějškem, kdy cíleně nehnojím. Naopak, úrody jsou lepší, ale to je asi... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 30.10.2012
Jistě, je to i tím, že současná krajina je neudržovaná, samozřejmě. Všechna ta kopřivová místa, pokavad bychom je začali pravidelně kosit by se postupn ěproměnila na travnatou louku, pravděpodobně s ovsíkem, srhou či jinými druhy náročnějšími na... celý příspěvek >
Omlazení sadu, 30.10.2012
Ještě bych řekl, že cíleně hnojit vysoké stromy mi přijde jako hodně neefektivní. Právě proto že jak už jsem psal velké stromy mají specificky mnohem nižší plodnost než vřetena. V intenzivním sadu se opravdu většina látek uloží přímo v plodech, do... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika