Příspěvky uživatele - 136.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Listnatý sloupovitý strom, 9.3.2009
Ještě k bukům: golden dawyck je dobrá volba ale může mít i 4 m v průměru a 16 m do výšky,   var. purpurea je o něco menší. Další červený sloupovitý buk je fagus sylvatica red obelisk. Je o něco menší než dawyck purpurea. A odkaz na... celý příspěvek >
Listnatý sloupovitý strom, 9.3.2009
Zkuste se podívat po Acer rubrum Green Pillar. Bude to asi v CZ horší ale vřele doporučuji, je to opravdu sloup. Jinak jako náhrady jilm wredei ano, habr monumentalis ano ale jilm časem rozšiřuje korunu, Liriodendron i kultivar fastigiata... celý příspěvek >
Zkušenosti s růstem javoru na malé zahradě, 11.2.2009
Zdravím příznivce tohoto javoru a myslím, že mužete počítat s výškou koruny mezi 4 až 6 metry. Viděl jsem tyto javory roubované u země ina podnožích 3m vysokých, pak je pochopitelně nutno přičíst výšku kmene. JInak preferuji roubované na... celý příspěvek >
Vie niekto urcit co je to za borovicu podla sisiek a semien?, 31.1.2009
Aha, tak tak to není v Česku nebo Slovensku - u moře.  3 jehlice ve svazku mají Pinus ponderosa, pinus jeffreyi a pinus rigida.
Vie niekto urcit co je to za borovicu podla sisiek a semien?, 30.1.2009
Nejvíc by pomohlo, mít jistotu v počtu jehlic ve svazku. Přece jen z fotografie to na 100% nezjistíme. Na pinus nigra bych při téhle výšce a "vzdušném habitu" nesoudil. Ztráta jehličí nemusí být nutně sypavka, může to být jen reakce... celý příspěvek >
Acer platanoides globosum - naroubování, 7.12.2008
Za zahradou v náletové vegetaci jsem našel několik krásně rovných javorů platanoides s výškou kmene od 1,5 do 3 m. Chtěl bych na niich vyzkoušet roubování javoru globosa. Nejsem ale zahradník a proto prosím o názory na tento postup: 1.... celý příspěvek >
Červenolisté kultivary mi zezelenaly - co s tím?, 22.8.2008
Souhlas, potvrzuju a navíc: bloodgood je stabilní i na plném slunci, na úpalu, barvu prostě drží.
Fraxinus, 20.8.2008 Obsahuje fotku
Poradí někdo s přesným určením tohoto stromu.
Lze přesadit dub?, 16.8.2008
Existují duby, které nerostou tak do velké výše a jsou taky zajímavé :  Quercus pallustris swamp pygmy, -green dwarf, quercus rubra Haaren. Asi se neseženou zrovna snadno alebudou podstatně menší. Ostatní "přírodní" budou za 20 -... celý příspěvek >
Jaký jehličnan je na fotografii?, 29.7.2008 Obsahuje fotku
Takze Juniperus chinensis stricta:
Jaký jehličnan je na fotografii?, 28.7.2008
Ted uz jsou ve stinu, takze by barva byla zkreslena. Zitra to ale cvaknu (JunChinStricta)...
Cedrus deodara / atlantica na severní Moravě, 28.7.2008
Má někdo víceleté zkušenosti s cedry na severu Moravy?  Mám vysazeny cedrus atlantica glauca a cedrus deodara Karlos Fuchs... poradťe jak přes zimu... Diky.
Jaký jehličnan je na fotografii?, 28.7.2008
Diky za nazory, ale určitě to neni juniperus chinensis stricta, ten mám na zahradě a oproti jehličnanu na fotkách je o poznání "tužší a pichlavější"... a navíc neodpovídá barva. JunChinenstricta je modrozelený ale neznámý jehličnan je... celý příspěvek >
Jaký jehličnan je na fotografii?, 27.7.2008 Obsahuje fotku
... a ted ty fotografie...:
Jaký jehličnan je na fotografii?, 27.7.2008
Pomůže někd os určením druhu jehličnanu na fotografii?
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika