Zkušenosti s růstem javoru na malé zahradě



host - 136.39 (?)
11.2.2009 20:06

Zdravím příznivce tohoto javoru a myslím, že mužete počítat s výškou koruny mezi 4 až 6 metry. Viděl jsem tyto javory roubované u země ina podnožích 3m vysokých, pak je pochopitelně nutno přičíst výšku kmene. JInak preferuji roubované na vyšším kmeni, ve výšce postavy člověka nezabírají skoro žádné místo a dobře se tedy kolem nich chodí, Jinak řez do koruny dle růstu, některé rpstou kompaktně, jinémají divoké výhony do stran, ty je třeba pak korigovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 144.210 (?), 8.2.2009 17:05, zobrazeno: 4781x

Máte prosím někdo zkušenost s pěstováním javorů - jako soliter na malou zahradu - líbí se mi Acer patanoides Crimson Sentry - nevíte, do jaké výšky vyroste v dospělosti. Moc děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.35 (?), 11.2.2009 13:46

Zdravím, já na zahradě experimentuji, zkouším také nějaký ten javor - Crimson King, stříbrný javor,...pak obyč, ten Váš by měl být do těch 6m, ale záleží na řezu, já se snažím pěstovat je nízké, kmínek cca 1,5m a pak pěkná koruna, takže záleží jen na Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.39 (?), 11.2.2009 20:06

Zdravím příznivce tohoto javoru a myslím, že mužete počítat s výškou koruny mezi 4 až 6 metry. Viděl jsem tyto javory roubované u země ina podnožích 3m vysokých, pak je pochopitelně nutno přičíst výšku kmene. JInak preferuji roubované na vyšším kmeni, ve výšce postavy člověka nezabírají skoro žádné místo a dobře se tedy kolem nich chodí, Jinak řez do koruny dle růstu, některé rpstou kompaktně, jinémají divoké výhony do stran, ty je třeba pak korigovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika