Vie niekto urcit co je to za borovicu podla sisiek a semien?



host - 136.39 (?)
31.1.2009 14:52

Aha, tak tak to není v Česku nebo Slovensku - u moře.  3 jehlice ve svazku mají Pinus ponderosa, pinus jeffreyi a pinus rigida.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Derton - (10) - 128.100 (?), 30.1.2009 16:42, zobrazeno: 10984x
Na vylete sa mi podarilo nazbierat par sisiek. No neviem co to je. Prosim ak to nikto pozna pomozte mi to rozlusknut. Dakujem. Pato
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 30.1.2009 17:20

No zkusím to. Má 2 jehlice ve svazku, pokud teda dobře vidím a lesklé šišky, mohl by to být některý poddruh borovice černé, čili Pinus nigra. Je vidět i určité napadení sypavkou a tím tato borovice trpí. Ale taky by to asi mohla být i borovice Heldreichova. Chtělo by to pořádné foto pupenů, zda jsou bez nebo s pryskyřicí. Uvidím, co napíšou jiní, co líp vidí než já. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Derton - (10) - 128.100 (?), 30.1.2009 17:30
Pan Stanislaw dakujem za prispevok. Borovicu ciernu trosku poznam ta sa mi nezda no to druhe meno (pinus heldreichii) to mi pride skor. No uvidime co napisu ini. Prajem pekny podvecer. Pato
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.39 (?), 30.1.2009 22:27

Nejvíc by pomohlo, mít jistotu v počtu jehlic ve svazku. Přece jen z fotografie to na 100% nezjistíme. Na pinus nigra bych při téhle výšce a "vzdušném habitu" nesoudil. Ztráta jehličí nemusí být nutně sypavka, může to být jen reakce cizokrajné borovice na nepůvodní prostředí (některé cizokrajné borovice udrží jehličí jen letošní, loňské na podzim popř. až do jara shazují). Mne to prijde, jako nejaký kultivar Pinus densifory (např. Pinus densiflora Henry Bud, tu mám na zahradě i když menší a je celkem podobná). Každopádně nejsem odborník, takže netvrdím, že to je 100% určení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Derton - (10) - 128.100 (?), 30.1.2009 22:57

Dakujem! Tak na upresnenie borovica rastie asi 100-150m od mora fuka tam dost silny vietor co moze nasvedcovat tomu opadnutemu ihliciu a tvaru borovice. Pinus densiflora ma malicke sisticky tak neviem. Pocet ihlic vo zvazku je 3. Tak zatial dakujem za kazdu pomoc. Pato (Pridavam dalsie foto)

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.39 (?), 31.1.2009 14:52

Aha, tak tak to není v Česku nebo Slovensku - u moře.  3 jehlice ve svazku mají Pinus ponderosa, pinus jeffreyi a pinus rigida.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Derton - (10) - 128.100 (?), 31.1.2009 17:58

Dakujem za vase prispevky! Po prejdeni mien na Google som nasiel dost velku podobu semien pinus rigida, tak myslim, ze ide o tento druh. Prajem vela peknych dni a este raz dakujem!!! Pato S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jholata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 21.122 (?), 1.2.2009 9:16

Pinus rigida to určitě není, má ostnité pupky na štítcích, pakliže jste to sebral někde v Turecku nebo na Kypru mohla by to být Pinus brutia, podle obrázků šišek mně to na ni docela sedí.

Zdravím jh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 1.2.2009 12:17

Dobrý den. Jen namítnu pane kolego, že dle dendrologie Pinus brutia má 2 jehlice ve svazečku, ale ta vyfocená má 3. Původně jsem z obrásku taky vypozoroval jen 2 jehlice, ale já hůř vidím, a detailní fotka svazečku to potom jasně ukazuje. Je to pro mne záhada, mořím se s tím už celou dobu od toho zadání dotazu. Přeji pěkný den. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Derton - (10) - 128.100 (?), 1.2.2009 21:45
Prajem pekny vecer. Co by ste povedali na PINUS RADIATA? Myslim ze je tam velka podoba!? Pato S
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika