Příspěvky uživatele - Milan HP

Předpěstování košťálovin, 23.2.2024
Ano, čím vyčouhlejší rostlina, tím křehčí. Tím víc opatrnosti je třeba. Však už jsem těch "vyčouhlíků" zlámal dost. Většinou ne úplně, takže to přežily, ale dost je to zpozdilo. Milan HP
Předpěstování košťálovin, 23.2.2024
Ano, je to všechno o podmínkách. Pikýrování je přirozené v nedostatku prostoru nebo za velkých počtů sazenic. Ale to není můj případ. Ta otázka je, který postup vede k lepším výsledkům. A pokud v tom není podstatný rozdíl, který z nich zbaví rostliny... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 23.2.2024
Předpěstování košťálovin, 23.2.2024
Waltře, mně ta rada od Sema nějak neštimuje. Je pravda, že jsem je nikdy nepikýroval a vždy jen přesazoval na stanoviště, takže bych asi měl mlčet, ale logicky mi přijde, že sazenice s pouze děložními lístky (byť dobře vyvinutými) nemá ještě... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 22.2.2024
Jestli to patří mně, tak světlo řeším tak, že je seju později, protože jsou až na ven. Loni až na Josefa, tedy v období rovnodennosti. Což i za oknem poskytuje už dost světla, i když mám jen východní a západní. No a když je pak už v provozu... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 22.2.2024
Ano, také dělám některé košťáloviny, ty pozdnější (Giganty, růžičkovou i pozdní kapustu, zelí jak které), z přímého výsevu. Stejně jako okurky a cibuli ze semínka. Sazečka u mne nějak neprospívá. Nevím jistě proč, ale podezírám houbové choroby. Teď... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 21.2.2024
Vladimíre, přispěju zase jedním neortodoxním návrhem, který už léta praktikuju celkem s úspěchem. Přeskakuji pikýrování úplně. U košťálovin, celeru, pórku i cibulky. Vyseju je do dostatku směsi, klíčivý substrát dám jen na povrch a pak je, pokud je... celý příspěvek >
Rajčata na sušení, 20.2.2024
Na sušení na slunci jsem si nikdy netroufl. Riziko nákazy plísní se mi zdá příliš vysoké v tom mém podhorském prostředí. A ta práce při mém skladování by pak mohla přijít vniveč. Sušička je spolehlivější, i když to něco stojí. I tak se mi stalo, že... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 19.2.2024
A Bejbino uchvátilo opět jedno prvenství: jako první (jeden plod) začíná měnit barvu a zrát u mne doma. Takže má ještě 10 dní na to, aby plně uzrálo. Můj sen mít první zralé rajče 29.2. se může splnit. To je radost! Milan HP
Paradajky pre r. 2024, 18.2.2024
Jen ještě jednu radu: nehledejte Svatý Grál. Není. I osvědčené odrůdy se někdy prostě vyvedou líp a jindy zase hůř. Ano, zvědavost nás nutí zkoušet. Ale nerealistická očekávání jsou jen zdrojem zklamání. Milan HP
Rajčata 2024, 18.2.2024
Vladimíre, jsem trochu zmaten. Letos v dubnu nebo až příští rok? Nicméně ať tak či tak, držím palce. Ale musím říct, že tohle je něco, co už dobře doktoři umí. Manželka byla na operaci kyčle loni v listopadu. Teď chodí bez berlí a neskutečně líp než... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 18.2.2024
Apple Berry Red jsem měl loni také. Nebojte se, nejsou vůbec špatná. Připomínalo mi Tomato/Garden Berry chutí i velikostí. Navíc ale je plísni odolné. Takže jste rozhodně zase až tak moc nepochybila. Na letošek mám připraveno i AB Orange. Používám je... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 17.2.2024
Petře, s počtem otázek si nedělejte starosti. Ptejte se mne, na co chcete... a já vám na co chci odpovím. (Donutil) Ale začnu také otázkou. Jak zavařujete rajčata? Protože my je zavařujeme jen ve vlastní šťávě, některé pak s paprikami, a na to se... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 16.2.2024
Vzhledem k tomu, že jsem tu diskuzi o Alter Kommunist vyvolal já, a to jen kvůli tomu bizarnímu jménu, dovolím si také reagovat. Ale jen hlasem poradním. Eva T. je rozhodně o dvě třídy vyšší autoritou. Pollicino jsem nikdy nepěstoval, takže... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 15.2.2024
Naprostý souhlas. Nebyl to tak úplně dobrý nápad. Zavání to kastovnictvím. No, nezeptali se nás. Milan
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika