Příspěvky uživatele - 189.109

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Chybi okurce dusik?, 4.8.2022
Častí škůdci kukuřice: Bázlivec kukuřičný (Diabrotica virgifera virgifera), bzunka ječná (Oscinella frit), larvy kovaříkovitých (Elateridae), mšice střemchová (Rhopalosiphum padi), osenice... celý příspěvek >
Chybi okurce dusik?, 4.8.2022
"Měla být odolná"? Jakože věříte, že někdo vyšlechtil nějakou rostlinu, do které se hmyzí škůdce nezahryzne?
Rostliny před tepelné čerpadlo, 1.8.2022
Tak si tam dejte bariéru třeba z polystyrenu, aby nešel proud studeného vzduchu přímo na rostliny, a před ní už cokoli, třeba břečťan...
Jakou techniku na 1000m2 a metr vysokou trávu, 17.6.2022
Na občasné posekání vysoké trávy do 1000 m2 je ideální kosa nebo křoviňák (dle kondice).
Očkování, 16.6.2022
Pokud jsou letorosty nepoužitelné, nemusíte roubovat, zkuste očkovat - třeba začátkem srpna pár oček do T-zářezu. Naopak, jako podnož doporučuji myrobalán. Hodí se do všech podmínek, mám slivoně výhradně na myrobalánu, a všechny plodí velmi... celý příspěvek >
Nová pohroma ořechů se jménem vrtule ořechová, 16.6.2022
Zde se jedná o vlnovníka. Ale ani vrtule není zas tak vážný problém. Dnes se vyskytuje už na velké části ČR, i u nás. Důsledek je takový, že jsou červi v rubině, někdy způsobí nedozrání plodu, někdy se rubina špatně odděluje od ořechu. Ale i s vrtulí... celý příspěvek >
Réva 2022, 8.6.2022
Proč tady má každý potřebu na každou zeleninu či strom za každou cenu cpát desítky chemických postřiků? Já nikdy révu ničím nestříkal, a v životě jsem neměl ani plíseň, ani padlí. Záleží na odrůdě a lokalitě, mnohdy je dost smutné pozorovat ty... celý příspěvek >
Moruše, 3.6.2022
A jen pro úplnost ještě doplním: květy moruší jsou dvoudomé, samčí se liší od samičích. Stromy moruší jsou jednodomé i dvoudomé. Mohou nést květy samčí, samičí i oboje. Plody se tvoří z květů samičích. Jsou partenokarpické. Pokud jsou opyleny květem... celý příspěvek >
Moruše, 3.6.2022
Stanislawe, přesně jak říkáte: je dobré předem vědět a až potom psát. Moruše mají květy samozřejmě odlišné - jak samčí, tak samičí. Některé jen ty, některé ty druhé. Plody vznikají ze samičích květů i bez opylení, jsou partenokarpické. Pokud jsou... celý příspěvek >
První preventivní postřik proti PB, 1.6.2022
Walter: netuším, o čem mluvíte, ale je mi to jedno. Do nějakých sporů se zatahovat nenechám. Já se slušně zeptal na smysl hrůbku ve svém specifickém případě a chtěl jsem to zde logicky prodiskutovat. Uvedl jsem fakta, jak se brambory chovají u mě... celý příspěvek >
První preventivní postřik proti PB, 1.6.2022
Jenže hlízy rostou prakticky všechny až úplně dole, na dně hrůbku (nejvíc a největší), jen výjimečně sem tam některá u povrchu (toto je fakt, který mi potvrzuje každoroční sklizeň). Takže je jedno v případě 1 řádku, zda mám hrůbek nebo běžný záhon.... celý příspěvek >
Čerpadlo stále nasává vzduch, 31.5.2022
Není problém, aby čerpadlo tlačilo vodu do zavřených kohoutů. Naopak se toto velmi hojně v praxi používá (pokud není armatura v havarijním stavu a čerpadlo extrasilné, že by starou armaturu mohlo poškodit).
První preventivní postřik proti PB, 31.5.2022
Zeptám se - má hrůbkování nějaký smysl, pokud má člověk pouze jeden dlouhý řádek? Stejně brambory vykopávám vždy zespodu, až ze dna hrůbku, tak přemýšlím, k čemu mi vlastně je v případě 1 řádku.
Škodí jed na hlodavce ovocným keřům a rostlinám?, 24.5.2022
Mohu vás ujistit, že to hlodavci nežerou. Měl jsem jich nastraženy desítky, ale hraboši chodili kolem nich bez povšimnutí a vesele mi ohlodávali semenáčky jabloní i brambory. Po 2 letech jsem je všechny vyhodil. Bez nakousnutí, jen časem rozplizlé... celý příspěvek >
Slimák sem, slimák tam, slimák kam se podívám, 18.5.2022
Jak daleko dohodíte? Za kolik minut myslíte, že přelezou několik desítek metrů zpět? Ano, nic jiného než granule nefunguje. Vyzkoušel jsem hromady voodoo prostředků, ale proč řešit problém sloužitě způsoby, které nefungují, když granule jsou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika