Příspěvky uživatele - 113.229

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak vyřešit problém s herbicidy po hnojení trávníku Travinem, 21.5.2019
Nikdo nikoho nenutí TRAVIN ani jiné pesticidy používat na své zahradě. Číst snad u nás umí každý a na každém obalu TRAVINu je napsánou, že obsahuju herbicidní složky. Sám jsem také jeden čas chtěl mít ideální trávník, ale teď jsem rád za to, že je... celý příspěvek >
Jak vyřešit problém s herbicidy po hnojení trávníku Travinem, 21.5.2019
TRAVIN obsahuje herbicidní účinné látky clopyralid (LONTREL) a fluroxypyr (STARANE). Z nich si myslím, že z hlediska následných negativních vlivůi na rajčata bude horší clopyralid.  
Nemoc na listech vinné révy, 15.5.2019
Vlnovník révový Chemická ochrana u tothoto škůdce je většinou méně účinná, naštěstí i škodlivost nebývá velká, pokud napadení není silné.
Degustační ocenění odrůd révy vinné, 28.4.2019
Svého času dělali snad jako jediní tyto degustace v ruském Novočerkassku, bohužel jsem novější výsledky na jejich webu nenašel. Dal jsem tuto tabulku na svůj novější web revavinna.cz do sekce aktuality.
Odrůda Talisman, 26.4.2019
Ještě se vrátím k opylovačům Talismanu. U mne měl Talisman vždy na jaře opožděný start oproti většině jiných odrůd. I letos na něm přeočkovaná Šarada UA raší později. Proto by byly pro jeho opylení asi vhodnější odrůdy rašícící tak jako on později. V... celý příspěvek >
Vedení vína na fasádě domu, 9.4.2019
Mně se tento návrh nelíbí. Myslím si, že hlavně stolní odrůdy révy nemají příliš v oblibě "záclonové" vedení, tj. růst z vrchu dolů. U spodního kordonu by potom vycházela délka letorostů k zemi cca půl metru a to je dle mého názoru málo. Osobně bych... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 4.3.2019
Moje zkušenosti se zakořeňováním ve vatě nejsou tak jednoznačné jako u pana Peničky. Na rozdíl od něj jsem použil stimulátor Stimulax III, ale můžu konstatovat, že stejné odrůdy zakořeňované ve vodě a ve vatě měly naprosto stejnou délku i počet... celý příspěvek >
Lysice 2018, 10.1.2019
Jenom upřesnění. Podnož je to lotyšská a správný název je Pure 1. Má krásné červené listy a červené plody. Tak lákavé, že mi jej dcera očesala.
Rajčinové farmy u nás, 10.1.2019
Skleníků je už na Moravě víc. Hustopeče, Mutěnice, Haňovice a také hned vedle nás Smržice. Rajčátka jsou chuťově výborná, ale na mé poměry jsou ceny nepřijatelné, to si je raději nekoupím. A jako "bonus" máme (a všichni kolem podobných skleníků)... celý příspěvek >
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 26.10.2018
Co se týká burčáku, neviděl bych jako nutný vysoký obsah cukru při sklizni, to je důležité spíše při výrobě vína. Když se mi podaří "chytit" burčák z Ronda, bývá vynikající. Rondo nemívá u mne vysoké cukry, protože ho nechávám většinou silně... celý příspěvek >
Jak vysadit kontejnerovanou révu ze Slovenska, 11.9.2018
Piwi je zkratka Pilzwiderstandsfähigen, což by mělo znamenat houbám odolné.  Můj názor je, že by se sazenice měly dát do země co nejhlouběji. Při mělkém sázení budou více náchylné na sucho a vymrzání. 
Seyve Villard 5276, 13.7.2018
Podle údajů z USA má Seyval Blanc střední až nízkou vnímavost k listové formě révokaza, takže tam by se vyskytnout mohl.
Část révy náhle zcela uschla, 15.6.2018
Délka výhonů by měla být nejméně metr, ale réva je schopná narůst i 10 m, pokud se jedná o vzrůstné odrůdy jako je Talisman. Odrůdu si určitě netroufnu určit, odrůd révy je několik tisíc. 
Část révy náhle zcela uschla, 14.6.2018
Podle mého názoru napadení vlnovníkem nemá souvislost s uschnutím části keře. Podle obrázku se domnívám, že k uschnutí mohlo dojít i stářím dané části keře, ale může jít i o další faktory. Uschlou část keře bych uřezal a víc se dělat... celý příspěvek >
Odrůda Lora, 9.5.2018
Lora (Flora) má podle dosavadních zkušeností nízkou odolnost k zimním mrazům. Loňský mráz 7. ledna -20°C poškodil její letorosty natolik, že loni hrozny neměla. Letos by mohla být úroda opět normální. V odolnosti k chorobám bych řekl průměr. Není... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika