Příspěvky uživatele - 113.229

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Réva, 4.5.2018
O plíseň révovou ani o perenosporu se nejedná. Je to napadení roztoči. V malém se dá koupit Apollo, Nissorun a Ortus.
Réva, 3.5.2018
Výhonky na kmínku nestříhat, ale vylámat, pokud možno co nejdříve.  Pokud možno vylámat i další přebytečné (většinou neplodné výhony). Čím hustší keř, tím více je náchylný na choroby.
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 18.4.2018
Růvek chápu a používám pouze jako ochranu před zimním mrazem nebo jarními mrazíky. Jako ochrana před sluncem je to podle mého názoru nesmysl. Snad jen kdyby vyrostly pod růvkvm výhony, které by nebyly na slunce zvyklé a růvek se naráz odkryl, mohlo... celý příspěvek >
Kmínek révy, 14.3.2018
Révy většinou bez problému raší i ze spodní řásti kmínku, obzvláště když je kmínek takto mladý. Ale asi bych to neřešil a nechal ji růst tak jak je. Jen malou poznámku: z fotky mi připadá, že stříhate révu jako jádrovinu., ale možná se pletu.... celý příspěvek >
Réva venkovní růžová LIDI, 14.3.2018
LIDI (neboli R-66) je maďarská stolní odrůda révy, vyšlechtěná v roce 1969 křížením odrůd Eger 2 (semenáč SV 12375) a Magaracsi csemege III. Průměrná hmotnost bobulí je dle jedné maďarské stránky 3,7 g, hrozny mají v průměru 340 g. Jestli se... celý příspěvek >
Řízkování a mšička révová, 2.2.2018
Obávám se, že dovoz materiálu ze zemí mimo EU nelze dovézt jen s kontrolou od ÚKZÚZ, Zákon zní jasně, dovoz ze třetích zemí je zakázán a tak se k tomu i přistupuje a myslím si, že nepomůže ani rostlinolékařský pas vystavený mimo EU.  Bohužel... celý příspěvek >
Doporučte zahradnický substrát pro předpěstování rajčat a paprik, 25.1.2018
Triaziny si pamatuji z doby svých začátků, ale sám jsem je ani tenkrát v družstvu nemohl používat, byli jsme v ochranném pásmu pro dětskou výživu (Zábřeh) a tam byly tyto zakázány už tenkrát. Asi věděli proč. Dnes je na kukuřici přípravků hodně a s... celý příspěvek >
Doporučte zahradnický substrát pro předpěstování rajčat a paprik, 25.1.2018
Jen budu citovat etiketu jednoho přípravku: Po ošetření obilnin přípravkem Mustang Forte mohou zůstávat po sklizni v půdě a slámě rezidua přípravku. K urychlení odbourávání těchto reziduí je třeba slámu rozřezat a co nejdříve po sklizni zapravit.... celý příspěvek >
Zoufalá nabídka odrůd jabloní, 17.1.2018
Připojím svou zkušenost: Na podzim jsem byl příjemně překvapen, kdyj jsem "objevil" stránku české genové banky, kde je možné v objednávkovém systému objednat odrůdy. Jestli se nepletu, jejich množství je omezeno na 10 odrůd ročně, musí se vyplnit... celý příspěvek >
Glyfosfát karcinogenní?, 16.12.2017
Můj osobní názor je, že to skutečně dopadne tak, že podobně jako spousta dalších pesticidů, bude glyfosát povolen jen pro profesiální uživatele. Co se týká školení, ta už jsou dlouhodobou povinností pro profesionální uživatele, i když zákony tuto... celý příspěvek >
Glyfosfát karcinogenní?, 16.12.2017
Důvodem takové obrovské spotřeby glyfosátu v USA je pěstování "Roundup Ready" GMO plodin, protože na ně Roundup a jemu podobné neúčinkuje, zatímco na plevele ano. Otázkou je, co potom zůstane v plodinách?    Z USA bychom si příklad... celý příspěvek >
Glyfosfát karcinogenní?, 15.12.2017
Naprosto souhlasím s omezením použití glyphosátu, desikace před sklizní mi připadá jako hodně za hranou. Používám ho hlavně na podzim po sklizni proti vytrvalým plevelům (na jaře v plodině se likvidují velmi obtížně) a také před výsevem na hrůbky,... celý příspěvek >
Glyfosfát karcinogenní?, 14.12.2017
Trošku druhá strana mince. Bayer sice koupil Monsanto, ale glyfosát je již dlouhou dobu bez patentové ochrany, takže herbicid s touto účinnou látkou má skoro každá agrochemická firma. Momentálně je v českém registru přípravků 221 povolení s touto... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 21.11.2017
Pamjati Zacharovoj je pravděpodobně synonymum pro I-8-7-9, FVR-7-9 neboli Svetlana. Tato odrůda má sice ženský typ květu jako její matka Talisman, ale zraje dříve a její odolnost je na podobné, vysoké úrovni. Velikost bobulí také za Talismanem... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 16.11.2017
Letos jsem nic nového nenarouboval, ale poprvé jsem měl možnost ochutnat Kids Orange (ale pouze jediné jablko, další dvě zhnila). Skutečně chuťová lahůdka, ale uvidím, jak to bude s plodností dál. Ve stejném termínu (cca 3 roky zpátky) jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika