Příspěvky uživatele - 178.13

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Efektivnost ochrany proti hryzcům, 3.9.2013
Moje zkušenosti s hryzci: plašit nemá smysl, nutno lovit (a zabíjet). Systematicky, stále, kombinovat pasti s jedy. Používám kleště - několik- s nevalným, ale přece úspěchem. pilně trávím pomocí granulí, musí být voskované, přijdou do vlhka a aby se... celý příspěvek >
Krtek - a je to, 3.6.2013
Máte pravdu, ale jak na to? Nepodceňujte ty malé potvory, neustále bojují o život a jsou (hlavně hryzec) velmi, velmi opatrní. To krtek mně připadá daleko hloupější.  Hryzec využívá krtkových chodeb a rád používá i staré po předchozím majiteli.... celý příspěvek >
Kosa (made in USSR), zn. 8´, 3.6.2013
Já bych jí nezatracoval - nakonec praxe ukáže klady a zápory. Kdysi jsem ji měl na příležitostné sekání a byla dost těžká a tak jsem ji nechával na dešti, aby orezla. Byla dost tvrdá, ale to také mohl být vliv té rzi. Jinak měli "Rusové" většinou... celý příspěvek >
Dotaz na násadu plodů, 22.5.2013
Pane Vinšálku, děkuji za fundovanou odpověď. jirka
Dotaz na násadu plodů, 21.5.2013
S broskvoněmi nemám příliš zkušeností. Letos jsem stříhání odložil až budou plůdky vyvinuté s tím, že budu stříhat i s ohledem na jejich umístění. Překvapilo mne, jak dobře opylení proběhlo, větvičky byly hustě obsypané.Při protrhávání jsem si... celý příspěvek >
Je "preventivní" kácení stromů správné?, 12.5.2013
Je to věc vztahu ke stromům a zkušeností.Já jserm léty dospěl k názoru, že stromy (vysoké) k domu nepatří. Klasika: malý smrček je roztomilý, pak pěkně roste, máme z něj radost a najednou je problém jej porazit, když je moc velký.Velké stromy jsou u... celý příspěvek >
Plotostřih, 7.5.2013
Mám asi 15 let plotostřih Husqv. Klekl, je problém jej nastartovat, nejde do otáček. Na plný plyn ani nesepne spojka, střílí do výfuku. Navíc je  divný smrad z výfuku, jakoby tam bylo nedokonalé spalování. Rozebral jsem jej asi 5x, vše vyčistil... celý příspěvek >
Prodat vinný sklípek nebo nechat?, 2.4.2013
Svoje zkušenosti s pronájmy bych shrnul takto: to, co vyžaduje neustálou péči a práci pronajmout jedině v případě, že máte možnost intenzivního a častého dohledu. Navíc na to musíte mít povahu, abyste proháněl nájemce a dohlížel na něj (a nedal mu... celý příspěvek >
Vzdálenost mezi dvěma ořešáky, 31.3.2013
No tak to třeba zase takový blázen nebyl, že?  Ale vážně: po předchozím majiteli jsem měl na zahradě asi 10 ořešáků ve dvou pruzích tak cca 6 - 8 m od sebe. Stromy byly asi 40 leté, plodily bez problémů, ale většinou kameňáky. Sklizeň při... celý příspěvek >
Filtrace - návrh vnitřního členění, filtrační média, 31.3.2013
A co použít koks? Jirka
Jak na pěstování brambor?, 27.3.2013
Já jsem to tak udělal a funguje to. Tráva sice hnije, ale i prosychá a příští jaro je to připravené na zasázení. jen ten průběh sezony jsem neměl moc idylický - zezhora to žraly mandelinky, zespoda hryzci. Přesto byla úroda dobrá. Rok předtím jsem... celý příspěvek >
Nezabúdli ste na sýkorky?, 19.3.2013
Kdysi jsem pracoval na Karlově Náměstí v Praze a o polední pauze chodil na oběd přes park. Tam byla také kos s jedním bílým křídlem. trošku jsm pátral v literatuře a dočetl se, že je to časté u těch ptačích populací, které jsou oddělené a vlastně se... celý příspěvek >
Poskozena kura od srny, 8.3.2013
Takhle jsem před lety zachránil okousané mladé jabloně. Dal jsem směs kravince a jílu (spíše mazlavé hlíny) asi 1: 2,  omazal co to šlo, obalil pruhy nastříhanými z jutového pytle a snažil se ten obal udržovat vlhký - tj za slunečních dní to čas... celý příspěvek >
Stavební pozemek versus zahrada či sad, 24.2.2013
Samozřejmě je i rozdíl v ceně za stavební pozemek, nebo zahradu (louku...) a to dosti podstatný.  Máte - li dost času, lze kalkulovat - byť s rizikem- že se bude měnt územní plán a podaří se Vám později změnu na stavební pozemek prosadit. Myslím... celý příspěvek >
Jmelí, 11.2.2013
Člověk se stále učí. Až dosud bych se přel, že jmelí nevyklíčí bez průchodu trávicím traktem ptáků, kde se semena zbaví lepkavého povlaku (mimochodem - z bobulek vařili ptáčníci lep na ptáky, proto ten název " Viscum").Ale tady mnozí tvrdí, že... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika