Příspěvky uživatele - 178.13

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 30.4.2015
Pan Václavík popřel, že by používal při svém podnikání jakékoliiv chemikálie. Signum jsem přes "levné postřiky"  sehnal, poslali mně ho z Prahy (tedy mají i v česku distribuci). Jirka
Co to bylo?, 22.4.2015
Díky za odkaz, asi to byl drvopleň. Bohužel larva po surovém vytažení drátěným háčkem byla dosti poničená a nešlo ji přesněji popsat. Ale v podstatě mně z kmínku vyrobila téměř trubku, takže je asi po stromku... Sázel jsem ten rok dva, ten druhý... celý příspěvek >
Co to bylo?, 21.4.2015
Na kmeni asi pětileté jabloně jsem objevil kousek suché kůry (tak 2 x 3 cm) a několik "pilin". Po odstranění kůry jsem našel ohromnou díru po asi 15 cm kmínku, kdy byl vyžraný vnitřek kmene (dřevo) a obvod - živé pletivo- bylo netknuté. Vše bylo plné... celý příspěvek >
Jak připevnit síť na plot proti větru?, 31.3.2015
já jsem do každého takového sloupku strčil drát do betonu a sloupek vylil řidším betonem. Sloupky nesou prkenný plot (beze škvír) a přestože je plot na severní straně,  odkud dosti fouká, sloupky zatím drží.  K původnímu dotazu: síť... celý příspěvek >
Panenské - zkušenosti s pěstováním, 27.3.2015
Asi před dvěma týdny mně panenské na podnoži A2 zaslali z firmy Arbia Malenovice u Zlína. Orientují se na staré odrůdy. Teď ovšem uvádějí na svých stránkách, že není letos v nabídce. Chce to asi zavolat, jak to vlastně je.  Panenských mám 4... celý příspěvek >
Transportér, železný kůň, pomoc s výběrem, radou, 20.3.2015
Já mám zkušenost, že solidně udělaný traktůrek "domácí konstrukce"  (větší kola, čtyřtakt, šípáky, dobré brzdy) plus malá vyvážečka (tak na 300 kg, užší než traktůrek) je i v hustém lese dosti pohyblivý. Vyvozím si to na cestu a tam naložím na... celý příspěvek >
Návod na výsadbu větrolamu, 9.3.2015
Já jsem dal smrky, není s nimi moc práce, snesou i ořezání, docela rychle rostou. Jirka
Jak udržet cca 1000m2 nevyužívané travnaté plochy?, 6.3.2015
U robotické sekačky je nebezpečí, že ji někdo ukradne. Já jsem to vyřešil domluvou se sousedy, kteří si trávu sečou na seno a sami se starají, aby seno bylo kvalitní, čili sečou ve správné době. Nevýhodou je, že já naopak plochu nevyužívám, abych jim... celý příspěvek >
Stihl MS 210 porucha, 1.3.2015
On je jiný nproblém. U nás (středoč. kraj) podepisujete při samovýrobě, že budete dodržovat (mimo jiné je tam asi 10 bodů) i používání biooleje.  A teď co s tím. Hajný musí dodržet příkaz na to ještě upozornit (to i udělal)  a nevím, jestli... celý příspěvek >
Staré stromy s rakovinou, 26.2.2015
Díky za radu. Pokusím se namnožit "ty svoje" - i když možná ty koupené by byly totožné. J
Staré stromy s rakovinou, 26.2.2015
Zmiňujete panenské. To je můj oblíbenec, mám v polabí asi 5 stromů, stále plodí i když je jim alespoň 70 let a díky zmlazování jsou ve slušné kondici. Rád bych je pro potomky zachoval, nevím však, na jaké jsou podnoži. Má smysl vykopat pár kořenů a... celý příspěvek >
Síření ve skleníku a vinná réva, 22.1.2015
Přátelé, nechci tady rozvíjet vášně - ale je podstatný rozdíl mezi elementární sírou, sulfidem vápenatým, oxidem siřičitým (vznikajícím spalováním síry) a i uvedeným roztokem - asi oxidu siřičitého, tedy kyselinou siřičitou. Osobně bych se bál sířit... celý příspěvek >
Síření ve skleníku a vinná réva, 21.1.2015
Jestli se nemýlím, tak tazatelka se ptá na síření skleníku, nikoliv ošetření sírou. A jestli tím myslí zapálení sirných plátků, tak se jedná o spalování síry a výrobu oxidu siřičitého.  Ten je ovšem něco jiného než síra a obávám se, že v dané... celý příspěvek >
Slimáci a zima, 14.1.2015
  Také jsem spoléhal na to, že pořádná zima učiní těm potvorám přítrž. Když jsem ale v létě v kopcích nad rakouským Kaprunem našel na pěšince tak 10 cm dlouhého výstavně zbarveného slimáka, tak na me padly chmury. Když přežijí zimy tam, tak ty... celý příspěvek >
Vylévání sudů?, 18.12.2014
U menšího sudu (50 l) již několik let - kdy ale naposled byla krutá mnohadenní zima? Vzhledem k roztažnosti ledu by objem vložených petek měl být kolem 1/10 objemu sudu. S tou hadicí jste mne nainspiroval - prostě prázdnou, neporušenou hadici (co... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika