Příspěvky uživatele - 178.13

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pracná, avšak levná a účinná ochrana jahod před slimáky, 13.6.2014
Díky za vysvětlení. Děláme to obdobně, já jsem navíc kolem záhonů s dal tiskové desky  (kamarád je tiskař, desky jsou tenký hliník formátu B 2)  které jsou nahoře otočeny směrem ven obloučkem dolů. Feramol dávám z druhé strany na záhon.... celý příspěvek >
Pracná, avšak levná a účinná ochrana jahod před slimáky, 12.6.2014
Nemám straky rád, jsou to likvidátoři drobných opeřenců.  Nevraživě je pozoruji na zahradě a všiml jsem si, že se dost zdržují tam, kde jsou slimáci. I Vy píšete, že je žerou - máte to ověřené? Abych ty straky nevzal na milost... celý příspěvek >
Co mám s bramborami, 22.4.2014
Jistě, koluje mnoho fám. Jen pro upřesnění: myslel jste, že bludem je a) namrznutí nevadí, dokonce prospívá, nebo b) pomůže silně zalít a nebo c)  ten trik se sekačkou? Ty první dva postřehy mám od dosti zkušeného zahrádkáře a moje zkušenost... celý příspěvek >
Co mám s bramborami, 21.4.2014
Je - li to způsobeno mrazem, není nic ztraceno. Dokonce je to cesta k vyšší úrodě. Brambory obrazí a a budou mít víc listové plochy. Můžete -li, tak je hodně zalijte. Slyšel jsem i o tom, že někdo rašící nať přejede sekačkou  (výsledek je... celý příspěvek >
Střešní krytina na dřevník, 6.4.2014
Máte - li na to povahu a možnosti, nařežte si dřevěné šindele (nejlépe ze smrku). Asi před 15 lety jsem si takto pokryl domek s čerpadlem a překvapilo mne, jak to docela vydrželo. Normálně jsem to pokládal jako bobrovky. Je to pracné, ale dobře to... celý příspěvek >
Výběr čerpadla, 6.3.2014
Mám jen zkušenost s kapkovou závlahou ze sudu s převýšením cca 1 m, kde se osvědčilo zapojení " do kruhu" a tím se zajistil stejný tlak (a průtok tryskami)  ve všech větvích při malém vstupním tlaku. Zvažte i tuto variantu.Jinak k ponorným... celý příspěvek >
Jaký štěpkovač mi doporučíte?, 8.1.2014
Tohle bylo konkrétně u zn. Parkside a tam musel být šroubovák s ostřím tvaru trojramenné hvězdičky  (asi jejich specialita) a šrouby navíc  zanořeny min 3 cm v dutině ucpané zezhora gumovou kuličkou naraženou až k hlavě šroubu jako... celý příspěvek >
Jaký štěpkovač mi doporučíte?, 8.1.2014
Opravdu je na přítlak na doraz? Není to jen zahnojený, případně zarezlý závit, který nemůžete běžnou silou protočit? Rozebrat a brousit určitě jde, jen jsem se setkal s tím, že na rozebrání musel být speciální šroubovák - to jsem si ověřil a upřesnil... celý příspěvek >
Jaký štěpkovač mi doporučíte?, 8.1.2014
Od známého jsem dostal válcový (na rozebrání, prošel povodní, Parkside).Po rozebrání, promazání a složení zpracuje i větvičky o průměru sirky. Jde o to, aby byl přítlačný šroub namazaný a snadno se s ním regulovalo. Brousil jsem to jen pilníkem a na... celý příspěvek >
Klejotok, 7.1.2014
Díky všem za názory. Pane doktore,  co myslíte podmínkou " vzduch v kořenech"?. Broskvoň  mám okopanou, hnojím a dobře přirůstá. Je na vápenité půdě a chráněna. A překvapilo mne, že vedle stojící starší (min. 15 let) a nektarinka (3 roky)... celý příspěvek >
Klejotok, 7.1.2014
Tak jsem se byl dnes podívat v tomto divném počasí na broskvoň a objevil na ní (R.H., je jí 6 let, dobrá kondice, loni nadúroda, i když byla silně protrhaná) čerstvý klejotok asi na 5 místech.  Není to projev Mon. laxy? Bylo to úplně... celý příspěvek >
Přenos chorob mulčováním, 22.12.2013
Když použiju rozsekané větve ze zahradního drtiče na mulčování, není tu nebezpečí přenosu chorob (např. monilie)? Děkuji za názory. Jirka
Nejde nastartovat benzínový fukar, 18.12.2013
Totéž se mně stalo (na jiném typu stroje) dokonce s úplně novou svíčkou- byl to dost nervák na to přijít. Takže od té doby na svíčkách nešetřím.  Jirka
Mlade smreky, 31.10.2013
Nezkoumal jsem různé kultivary, ale u náletových smrčků z lesa mám zkušenonost, že stříhat se musí od malička (nečekat, až doroste podle představ o výsledné výšce) a každý rok přidat několik centimetrů - čím méně, tím lépe. Je to běh na dlouhou trať.... celý příspěvek >
Ktere dřevo vhodne na uzení a grilování?, 9.10.2013
Ota Pavel napsal v jedné své povídce, že na uzení je dobré dřevo "které kvete bíle". Myslel tím tvrdé dřevo (ne třeba jasmín...) a dpocela to sedí. Těch dřev je docela dost a vůbec bych neriskoval a neexperimentoval s akátem, který dost smrdí když... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika