Příspěvky uživatele - 178.13

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vylévání sudů?, 17.12.2014
Vhoďte do plného sudu dvě  (tři)  spolehlivě uzavřené petky spojené asi 30 cm provázkem a na jednuu z nich navažte asi na 20 cm provázek cihlu. Cihla bude ležet na dně, první petka poplave asi těch 2O cm nade dnem a další 30 cm nad ní. Sud... celý příspěvek >
Kde sehnat pěkný dřevěný kompostér?, 15.12.2014
Právě že ty mokré se po stažení přizpůsobí. Tesař Vám radil dobře - čerstvé trámy (nesušené) se musí co nejrychleji zpracovat, aby se díky fixaci v konstrukci nekroutily.  Jednou jsem nechal jeden trám (15 x 25 pětimetrový) asi půl roku volně... celý příspěvek >
Tipy kde nakupovat hnojiva, 3.12.2014
Tak se dodatečně dívám, jaký jsem matematik.. Dolomitický vápenec byl 5x levnější v prodejně stavebnin než v zahradnictcví a nikoliv 15 x. Omlouvám se. Jirka
Lidská moč: hnojivo budoucnosti?, 2.12.2014
Pane, nasadil jste mně svým tvrzením brouka do hlavy. Dle slovníku cizích slov je " fyziognomie (fysiognomie)"  překládána jako " výraz (obvykle obličeje)".... Hezký den přeje Jirka 
Tipy kde nakupovat hnojiva, 1.12.2014
Potřeboval jsem (m.j. na základě půdního rozboru)  dolomitický vápenec. Na internetu byl do cca 8 Kč za kg, s dopravou bych se dostal tak kolem 12 Kč. V nejbližším zahradnictví za 16 Kč a v prodejně stavebnin vedené podnikavým chlapíkem jsem jej... celý příspěvek >
Prasklá kůra, 25.11.2014
I když je každé kategorické tvrzení ošidné, dost silně bych se přel o to, že bílení smysl má. Mám zahradu v polabí a poškozená místa (mrazové desky) jsou téměř vždy na jihozápadní straně kmene a nejsou na stromech za domem, kam od poledne slunko... celý příspěvek >
Kompost, 19.11.2014
Což to vzít takhle: rostliny stále dýchají, tj používají vzdušný kyslík k rozkladu složitějších organických látek (hlavně cukrů) za vzniku oxidu uhličitého a vody, které vylučují do okolí a to probíhá ve dne i v noci.  Tento proces je (tj... celý příspěvek >
Poškozený dvouletý stromek, 24.10.2014
Asi máte pravdu se špatnýnm srůstem - ta rána je dost protáhlá, takže to svědčí spíše o dlouhodobém problému. Ale pro jistotu. nesekal jste vy (nebo někdo jiný) kolem stromku strunovkou? S tím mám špatné zkušenosti, když mně příliš pilní pomocníci... celý příspěvek >
Stabilizátor paliva, 20.10.2014
Děkuji za rychlou reakci. Mám také možnost u pumpy vzdálené cca 30 km   koupit Speciál. Bohužel nevím, jak dlouho ho ještě budou mít v nabídce. Zatím jej využívám, kdykoliv se naskytne příležitost jej koupit. Ale jak správně píšete, moc se s... celý příspěvek >
Stabilizátor paliva, 20.10.2014
Omlouvám se za odbočení, ale dost mne ta poznámka o Naturalu 95 znervóznila. Mám veterána, čtyřtakt, benzín (z roku 1964) a kupuji do něj právě zmíněný Natural a přidávám do něj náhradu chybějícíhio olova. Obávám se, že když přejdu na benzín s vyšším... celý příspěvek >
Mazání řetězu, 16.10.2014
Díky! J
Mazání řetězu, 23.9.2014
Dostal jsem starší Husq. 51. Vypadá použitelně, jen nemaže (resp. velmi málo) řetěz. Dá se to seřídit? Jak jsem jí okukoval tak jsem na nějakou regulaci mazání nepřišel. Díky za radu. Jirka
Výroba moštu, 13.9.2014
Já omytá jablka odvezu k zahrádkářům - ti mají drtič a lis a za cca 3 Kč za kg mně udělají mošt. Ten nechám do rána stát a pak jej stáhnu do skleněných lahví (1 litr) a pasterizuji těch cca 20 min při tak 85 st. Lahve plním téměř po okraj a za horka... celý příspěvek >
Přemnožení špačci na třešni, 7.7.2014
Mohu jen potvrdit, že špačků a jejich drzosti podstatně přibylo.  Ze tří mohutných třešní jsem sklidil asi 5 % úrody. Existovaly náboje do pušky " ptáčnice" - myslím, že to byla jen kapsle a kulička, kalibr zhruba jako vzduchovka. Je vidět, že... celý příspěvek >
Althanova se zbláznila, 23.6.2014
Mohu jen potvrdit tutéž zkušenost z okolí Pardubic. Po letech neúrody letos úroda slušná. Bláhově jsem si myslel, že jsem konečně přišel na to, jak Alth. ošetřovat, ale pravděpodobně zafungovaly jiné vlivy - ale které? Že by mírná zima?  Jirka
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika