Příspěvky uživatele - 64.137

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
TopTaste?, 23.4.2013
Kupoval jsem stromek v Plzni a jsem z polabí top taste už na jaře nemají, budou až na podzim a já ani nemám cestu okolo, jen jsem chtěl poradit jak ho popřípadě oživit, mě se zdá že když ho nechám tak jak je že se nesebere a úplně zaschne. Jestli... celý příspěvek >
TopTaste?, 23.4.2013
mě se zdá že celý stromek zasychá, pes okousal kosterní větve ty jsou ostřihané.Nejsem žádný velký sadař ale zdá se mi jako by se ten stromek ze zimy neprobouzel.Jeho kmínek není pružný jako u jiných stromů nevím jestli do něho jde míza.Proto se ptám... celý příspěvek >
TopTaste?, 23.4.2013
Na podzim jsem sázel stromek měl už tři pěkné větve do koruny ale bohužel pes mi je hned po zasazení okousal, takže mi zůstal holý kmínek který teď na jaře neobráží aní pupeny.Dá se to nějak zachránit?Přemýšlel jsem vykopat, zastřihnout kořeny a... celý příspěvek >
Roubování, 23.4.2013
Rád bych věděl za jak dlouho se při roubování za kůru pozná že se roub ujal a když ne zda to lze nějak napravit? Jedná se o dva rouby na silnější větev.Děkuji
Roubováni švestek, 11.1.2013
Dobrý den, múže se u peckovin odebrat roub i v tuto dobu není již pozdě vzhledem k mírné zimě? Polabí
Jablečný kvas, 5.11.2012
V sudu mám hladinu 15cm od okraje u švestek to stačí, zvedá se to max.10cm.Snad jablka nebudou vyjímka.Ty jablka byly nárazovka, soused řekl pojď si je otrhat a bylo, jinak bych si ty kvasinky rozkvasil. Ptám se na to jestli to mám udělat a dolít... celý příspěvek >
Jablečný kvas, 5.11.2012
Dobrý den.Soused mi nechal očesat jabnoň,nevěděl co s jablky.Po nadrcení mám plný sud 120l drtě.Protože jsem jablečný kvas nezakládal a přečetl jsem tu kdejaký příspěvek raději se zeptám.V plánu mám koupit čtyři balení kvasinek vinka+živnou sůl,... celý příspěvek >
Slivková aróma, 15.10.2012
Tak jsem až u druhého pálení zjistil že problém nebyl v teplotách a aparatuře ale ve kvasu.Konkrétně ve kvalitě ovoce.Při prvním pálení jsem měl švestky nasbírané v polích.Převážně plané a mizerná kvalita.Takže z mizerného ovoce se výtečný destilát... celý příspěvek >
Destilační přístroj - sestrojení, 8.10.2012
Jaké máte zkušenosti s rektifikací ovocných kvasů na patrové rektifikační koloně? 
Domácí pálení - danový přestupek nebo už trestný čin?, 5.10.2012
Tak se mi zdá, že nebude dlouho trvat a vrátíme se "zpátky na stromy". A zmizí další tradice. Stejně tak jako se opřeli do domácích zabijaček, pustí se z vervou i do těch co si vypálí dva demižony z ovoce ze zahrádky. Proč nejsme Nový Zéland.
Destilační přístroj, 4.10.2012
Zdravím Vás. Mohl by jste mi stručně popsat postup pálení na Vaší aparatuře? Jde mi  - do kolika stupňů jedete při 1. a 2. pálení, teploty, příkon el. těles  (přibližně). Kdy končíte 2. pálení? Jaká je výtěžnost pálenky s takové... celý příspěvek >
Slivková aróma, 4.10.2012
Máte pravdu pane, aparaturu dám do zběru a zajedu se podívat do Ledské u Častolovic.
Slivková aróma, 3.10.2012
Kdyby se AB vrátil na o dva příspěvky spátky, nepsal by jak to chodí v pěstitelské pálenici.Každá má samozřejmě technologii ušitou na míru své kolony. Jeho reakce mi v ničem nepomůže. Pomůže mi někdo kdo má přehled v jímání destilátu ve 4 patrové... celý příspěvek >
Slivková aróma, 3.10.2012
Takže jestli jsem dobře porozuměl jde jímat destilát při teplotě par vstupujících do druhého chladiče i nad 85°C? Někde jsem v diskuzích četl že u rektifikačních kolon by se nemělo jít přes. Jestli vyševroucí alkoholy mají teploty varu nad 90°C Tak... celý příspěvek >
Kdy si mám nachystat rouby a kdy je nejlepší čas na roubování meruněk?, 5.9.2012
Dvouletou meruňku mi v zimně ohlodal zajíc.Čekal jsem jestli se vzpamatuje ale kmínek uschl. Vypustila ale výhon pod roubem.Nechtělo se mi ji vykopávat a tak bych se rád zeptal protože ten výhon je určitě z podnože kterou ani neznám. Mám čekat zda... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika