Příspěvky uživatele - 134.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Začiatočník, 10.2.2012
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom. Sadiť neskôr. To, že sadenice boli tenké a vytiahnuté svedčí o tom, že mali málo svetla a živín.  Sadenice nezakrývam vôbec, ani pri klíčení. Mám s tým zlé skúsenosti. Niekedy to môže začať plesnať.... celý příspěvek >
Vretenovité zákrsky, 9.2.2012
Dobrý deň, chcel by som sa viac dozvedieť o pestovaní vretenovitých zákrskov. Z toho, čo som naštudoval viem, že v prvom roku po výsadbe sa výhony narozdiel od štíhleho vretena zastrihnú (asi o polovicu). V ďalších rokoch sa výhony vyväzujú do... celý příspěvek >
Založení sadu - prosba o radu, 9.2.2012
Rád by som doplnil malú poznámku: Ak budete sadiť okolo 50 stromov, môžete sortiment rozšíriť na viac odrôd a nepestovať len Rajku, Angold, Rubinolu a Selenu, resp. Vandu. Po čase sa môžete niektorej odrody prejesť, alebo Vám začne chutiť niečo... celý příspěvek >
Odrůda Burlat - máte zkušenosti?, 6.2.2012
Kordia (tiež chrupka) by mala byť práve "relatívne odolná" voči praskaniu.
Pestovanie duo ringlót, 6.2.2012
Problém je v tom, že stromček má iba jeden štítok. Takže v súčasnosti rozpoznať čo je Oullinská a čo Althanova nebude jednoduché. Premýšľal som, prečo má stromček iba jeden štítok (kupoval som podľa mňa v najkvalitnejšej škôlke na Slovensku, nie... celý příspěvek >
Roubování třešně, 6.2.2012
Minulý rok som vrúble odoberal niekedy v prvej polovici februára. Štepil som až v dobe prúdenia miazgy za kôru. Vrúble som uchovával v chladničke. Problém s predčasným pučaním som nemal. Takže si myslím, že ešte nie je na ich odobranie neskoro. Mne... celý příspěvek >
Odrůda Burlat - máte zkušenosti?, 6.2.2012
A ako veľmi Burlat hnije a praská? Čítal som, že moc. To bol jeden z hlavných dôvodov, prečo som sa nakoniec rozhodol pre Kordiu. A ako veľmi je vhodný burlat na zaváranie? Červivie?
Pestovanie duo ringlót, 3.2.2012
Vďaka za reakcie. Máte všetci pravdu.Kúpil som takýto strom kvôli úspore miesta. Zároveň, ak by som jednu sortu teraz odstránil, prišiel by som o cenný roubovací materiál. Preto som sa rozhodol pre duet a teraz to za pochodu meniť - to sa mi už... celý příspěvek >
Pestovanie duo ringlót, 2.2.2012
Kúpil som si v ovocnej škôlke duo strom Oullinskú + Althanovu ringlótu. Obe sú naštepené pri zemi, na jednom podpníku (myrobalán), obe špičiaky. Stromček je teda v tvare písmena "V". Ako postupovať v tomto prípade pri zapestovaní koruniek? Výchovný... celý příspěvek >
Odrůda Meruňky Leala, 12.1.2012
Veharda mi zatiaľ nerodila. Bol to taký výber naslepo. Pôvodne som mal v pláne kúpiť Kioto, príp. Pinkcot ale nakoniec som zobral to, čo v obchode zostalo (kupoval som neskoro na jar). Moc mi to nevadilo, pretože som mal v pláne neskôr vysadiť ešte... celý příspěvek >
Odrůda Meruňky Leala, 11.1.2012
Vďaka za odpoveď. Myslel som si, že ju pestujete už dávnejšie. Hodnotenia na fóre som si už samozrejme prečítal dávnejšie, bol som však zvedavý na Váš názor.
Odrůda Meruňky Leala, 10.1.2012
Zdravím, pán Peter. Na akom mieste v chuťovom rebríčku sa u Vás, ako u veľkého labužníka, nachádza Veharda? Vďaka a veľa úspechov pri pestovaní marhúľ!
Jak daleko pálivé papriky od nepálivých, 9.1.2012
Tá paprika, ktorú pestujeme v skleníku sa volá Antea. Keď dozrie, tak ale sčervenie, predtým je skôr zelená, ako žltozelená. Má celkom veľké plody, hrubú stenu. Určite existuje takýchto odrôd viac, ťažko povedať, čo ste vozili od maďarských hraníc.... celý příspěvek >
Jak daleko pálivé papriky od nepálivých, 23.12.2011
Tiež s tým nemám dobré skúsenosti. V skleníku sme jeden rok pestovali spolu sladkú aj štipľavú papriku a potom pálila aj niektorá sladká.  Možno záleží aj na odrode. Napríklad pestujeme odrodu, ktorá je v podstate sladká, ale musí sa najprv z... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2011, 25.11.2011
Ak ho nemajú v e-schope, je možné, že sa už vypredal. Ja som objednával na jeseň viacero stromov. Potom mi volali priamo z Plantexu - niektoré už nemali na podpníkoch, ktoré som chcel. Ale všetko sme vybavili telefonicky - zvolil som náhradu,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika