Příspěvky uživatele - 93.178

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co s pruhy po hnojení, 29.5.2009
Pruhy pohnojené a nepohnojené trávy jsou neduhem sypacích vozíků truhlíkového typu - viz diskuze "Rozmetací a sypací vozíky" níže. Pohnojeno nyní máte, takže bych si dal zvláštní pozor při příštím hnojení, aby bylo pravidelné (ta barva by... celý příspěvek >
Hnojivo na trávník, 26.5.2009
Estetika je náramně důležitá, nemáte se za co stydět:-) Na fotku bych se podíval rád. Jinak jsem založil diskuzi o rozmetacích a sypacích vozících, tak tam byste se možná mohl inspirovat.
Hnojivo na trávník, 26.5.2009
Jak píše uživatel nade mnou, granulky zapadnou mezi stébla (prodávají se v různých rozměrech - čím nižší seč, tím menší granulky se zpravidla aplikují; např. na golfové hřiště se dávají velmi malé granulky). Po první zálivce se část obalu uvolní hned... celý příspěvek >
Pískování trávníku - jaký písek lze použít, 25.5.2009
Nejsem si jistý vlastnostmi šotoliny, ale jedná se o částice 0-4mm, to by mohlo být použitelné v místech, která jsou třeba přemokřená.
Hnojivo na trávník, 25.5.2009
Ono je to vlastně všechno NPK, jen jsme tu v diskuzi rozlišili (možná nesprávně) trávníková hnojiva na klasická NPK (která výživu dodají rychleji) a na ta s postupným uvolňováním.
Pískování trávníku - jaký písek lze použít, 25.5.2009
Jak říkal pan Alí, některé se dají použít, jiné ne. Laicky bych to hodnotil tak, že by možná šel ten žlutý kopaný písek použít (pokud je to o malé frakci - do 2mm), ale jestli je tam nějaké jílovité pojivo, raději bych se tomu vyhnul. Protože se s... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 23.5.2009
Také jsem narazil na tuto informaci - sedmikráskám nesvědčí občasné sekání při vysoké trávě. Pro pampelišky to platí prý zase obráceně. Takže pokud chcete víc sedmikrásek, tak sekat častěji:-) Ale když už nemáte v trávě nic jiného, už to pak možná... celý příspěvek >
Hnojivo na trávník, 22.5.2009
Děkuji za informaci! Pokud je tomu skutečně tak a kvalita jednotlivých hnojiv se neliší v jiných charaktristikách, s výjimkou délky uvolňování živin, tak poté rozhodují již jen dva faktory: Cena a pohodlnost užití? Takže buď můžete hodit... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 22.5.2009
Teoreticky mám určitou představu o mulčování. Viděl jsem ho i na vlastní oči (ale použité na vysoké trávě - ten člověk pak už mulčování moc nepoužíval:). Ale tato diskuze mi pomohla k ještě větším teoretickým znalostem :-)) A jestli se normální... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 22.5.2009
Paní Aleno, zahradník by to jistě vyřešil:-) Ale pak byste z toho možná neměla takovou radost  Jinak "mulčování" je ze všech období (jak jsem četl) nejvíce doporučováno v suchých a horkých dnech, kdy "travní mulč" zmírňuje odpařování... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 22.5.2009
Děkuji za vaše názory! Určitě to vezmu v úvahu. Ty okraje jsou docela na zlost, tak bych to rád vyřešil. Stejně tak jako příspěvek předposledního uživatele, který upozorňuje na nerovnoměrnost mulčování - to je věc, která mne ani nenapadla, ale... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 22.5.2009
To bych rád koupil, pane Alí, ale jsem sevřen v neřešitelném dilematu , zda koupit sekačku s voliteným "mulčováním" (v mém případě Gardena Powermax) nebo sekačku bez mulčování, ale s bočním hřebenem na okraje trávníku (Bosch Rotak).... celý příspěvek >
Hnojivo na trávník, 22.5.2009
Osobně se domnívám, že hlavní výhoda hnojiva s pozvolným uvolňováním je v tom, že zbytečně hnojivo neproteče do spodních vrstev (či dokonce do spodních vod). Jinak by asi nebyl problém to jednou za 14 dní pohodit.
Nekvalitní mulčovací černá netkaná textelie, 22.5.2009
Dá se sehnat prakticky kdekoliv. Sám jsem to kupoval v OBI a věřím, že to mají ve všech hobby marketech. Určitě i v jiných zahradnických potřebách. Jmenuje se to "Tkaná textilie" dělá se v několika barvách a rozměrech (osobně jsem koupil černou... celý příspěvek >
Usychání konečků trávy, 21.5.2009
Díky za informaci! Jinak vím jak ten boční hřeben vypadá, jen mě zajímalo, zda to funguje, a v případě, kdy pojedu podél okraje trávníku těsně u záhonu, zda to ten trávník všechen usekne, abych to nemusel dolaďovat? Normálně jsem totiž musel jet... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika