Příspěvky uživatele - 93.178

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bofix, 16.6.2009
Postřik selektivním herbicidem nesmí dopadnout na zelené části keřů, které nechcete zahubit. Pokud chcete ničit plevel na místě, kde rostou stromy či keře, musíte zajistit jejich ochranu před poškozením neopatrnou aplikací herbicidu (igelitová... celý příspěvek >
Truskavec, 15.6.2009
Chápu, že jste se nechtěla pouštět do větších zásahů chemickou cestou. Ale pokud použijete selektivní herbicid dle návodu a dodržíte všechny zásady bezpečnosti práce a dáte si pozor, aby postřik nedopadl na zelené části květin, keřů či stromů v okolí... celý příspěvek >
Kvalita travního osiva, 15.6.2009
Asi bych si ten přípravek ráno do kafe nedával... ale možná by to omezilo potřebu holení:-) Jinak jsou odrůdy, které by měli mít menší přírustek listové hmoty. Ale na druhou stranu... pokud trávník zatěžujete, je potřeba, aby se obnovoval - tudíž... celý příspěvek >
Truskavec, 15.6.2009
Dobrý den, nebojte se kritiky. Pokud přijde, vždy ji máte možnost odmítnout jako nekonstruktivní, neboť Váš dotaz je zcela legitimní. Zajímalo by mne, čím jste se pokoušela v minulosti tuto bylinu zlikvidovat. Zkoušela jste nějaké selektivní... celý příspěvek >
Kvalita travního osiva, 15.6.2009
Slyšel jsem, že takové pokusy probíhají v Americe. Aplikují tam nějaké modifikátory růstu, takže sekají trávník jen několikrát za rok.
Organické hnojivo na trávník, 12.6.2009
Teď budu znovuzakládat část trávníku: Nechal jsem si v Hornbachu udělat zdarma ten jejich půdní test, při kterém jsem se dozvěděl, že je testovaný vzorek chudý na živiny. Tak plánuji nakoupit nějaký ten pytel granulovaného hnoje a zapravit to do půdy... celý příspěvek >
Usychání konečků trávy, 12.6.2009
Pokud tam tyto fleky byly hned po zimě, tak by skutečně mohlo jít o plíseň sněžnou, a pak by měla ta "vypálená" místa postupně zmizet.
Typ travního osiva pro daný účel, 12.6.2009
Směs do stínu je určená do stínu, protože obsahuje odrůdy, které prospívají ve stinných podmínkách (jako metlice trsnatá, která je často v daných směsích nejvíce zastoupena). Klíčem je vybrat vhodné travní druhy do daných podmínek. Nemám s tím... celý příspěvek >
Podezřele suchý trávník, 12.6.2009
O zálivce se zde na fóru dají informace určitě najít. Jak říkají ostatní, vhodné je zalévat večer, přes noc či k ránu. V literatuře jsem narazil na informace, které potvrzují výhodnost těchto termínů (a nevýhodnost zalévání za plného slunce). Někde... celý příspěvek >
Podezřele suchý trávník, 11.6.2009
Zalévání za přímého slunce mi nepřijde jako dobrý nápad. Jednak se voda zbytečně odpařuje (musíte zalévat o to více), pak může docházet k "lupovému" efektu (trávník se popálí), nemluvě o teplotním šoku.
Typ travního osiva pro daný účel, 11.6.2009
Tomu se říká dilema... Nedokážu Vám s jistotou říci, jaké rozhodnutí je správné - zda pouze Gazon či Shade. Taky mám část zahrady ve stínu po velkou část dne (je to průchod podél domu, kde je z druhé strany hustý a vysoký živý plot). Přímé... celý příspěvek >
Za jak dlouho začne klíčení travního semene, 11.6.2009
Ano, berte to jako startovací bod. Semínka byla aktivována určitým stupněm vlhkosti v půdě, který byl růstovými mechanizmy vyhodnocen jako dostatečný. Od té doby by měla být ve vlhku. Pokud jde o rychlení růstu. Dá se použít například netkaná bílá... celý příspěvek >
Co mu je?, 11.6.2009
Dobrý den, domnívám se, že tento nestejný povrch je způsoben nerovnoměrnou kvalitou půdy tvořící podklad trávníku. To se projevuje i rozdílnou kvalitou trávníku samotného. Pokud jde o nápravu, tak nevím, zda vám dobře poradím. Dodal bych do trávníku... celý příspěvek >
Za jak dlouho začne klíčení travního semene, 11.6.2009
Dobrý den, naklíčení travního semene a úspěšný vzrůst mladé travičky vyžaduje udržení půdy ve vlhku, a to neustále. Při klíčení travních semínek se zalévá menším množství a několikrát denně (oproti klasickému zalévání dospělého trávníku, kdy se... celý příspěvek >
Aerifikační vidle, 11.6.2009
Dají se sehnat na internetu - cena je okolo 2000-3000,- Kč.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika