Příspěvky uživatele - krtek

Biouhlie - nebezpečné látky, 23.5.2020
Tak aby bylo jasno - jestli vznikne CO, tak je to jaksi jedno, protože prchne do ovzduší, nemá nic společného s toxicitou dřevěného uhlí. A co se týká dřevního dehtu, ten je též netoxický, jedná se prakticky o smůlu a je dokonce i záměrně při... celý příspěvek >
A přece není po meruňkách, 21.5.2020
Poslední mrazík? Další má být zítra ráno...
Biouhlie - nebezpečné látky, 15.5.2020
Ano, taky to vyrábím v 200l sudu. Nejdřív to strašně čmoudí, ale velmi záhy to chytne a hoří mohutným plamenem absolutně bez kouře. V podstatě pak hoří dřevní plyny při vysoké teplotě. Až se začne plamen zmenšovat, podkopnout sud a přikrýt víkem, aby... celý příspěvek >
Biouhlie - nebezpečné látky, 15.5.2020
Takto spálené dřevo žádné nebezpečné látky neobsahuje  a do půdy neexportuje. Naopak, nebezpečné látky z půdy na sebe váže. Žádné vědecké články na toto téma nejde dohledat, což už samo o sobě vypovídá o zbytečnosti nad tím... celý příspěvek >
Hrušně do horších podmínek, 14.5.2020
"To nebude odrůdou ale výsadbou prostokořených stromků." Nikoli. Špatná prosperita (právě a pouze) hrušní po výsadbě je všeobecně známá. Většina zahrádkářů na toto narazila a má problém "rozjet" hrušeň po výsadbě k normálnímu růstu. Těžko říct,... celý příspěvek >
Sazenice salátu i jiné zeleniny: sázet pod krček?, 13.5.2020
Ty sazenice jsou skutečně hrozné... Já salát sázím tak, že jej zasadím až k začátku listu - tak, aby stál vzpřímeně. Ničemu to nevadí, nové listy rostou uprostřed mezi stávajícími listy, takže jim přihrnutí "stonku" v růstu nevadí.
Jak úspěšně zasít jadérka/semena jabloní, 12.5.2020
Pak mně uniká důvod, proč jabloně? Tak tam dejte třeba semenáče moruše - vyroste velmi rychle, řezem se dá udělat velmi hustá koruna, je dlouhověká a absolutně nenáročná na vláhu. A navíc netrpí chorobami jako jabloně.
Škůdci na slivoňi, 8.5.2020
Larvy slunéček ani náhodou. Ty vypadají zcela jinak. Jedná se o hálky a larvy Bejlomorky váčkotvorné.
Ulička ve skleníku, 7.5.2020
Záleží na konstrukci. Pokud máte běžně prodávaný skleník, tj. těžká ocelová konstrukce (třeba 70 kg) a polykarbonátové tabulky, tak vám rozhodně nic neuletí. U nás fouká docela dost, ale toto by mě nenapadlo vůbec řešit,  je to prakticky... celý příspěvek >
Moniliový uzeh, 6.5.2020
Ale jděte. Meruňka určitě suchem netrpěla. Ta má navíc sucho ráda. Mně se totiž stalo to samé vloni - na jaře při rašení listů přišel mráz. Od té doby byly celý rok listy takové splihlé s trochu světlejší barvou. Vyrašilo jen pár krátkůch nových... celý příspěvek >
Brouk, 5.5.2020
Jsem přesvědčen, že je to listohlod. Mám jich každé jaro v sadu hromady, ale v podstatě žádnou škodu nenadělají, není potřeba ji nějak řešit.
Ulička ve skleníku, 5.5.2020
A já žádnou uličku nemám, pouze pohozené 4 betonové dlaždice, po kterých přecházím, a taky žádný problém. Zkrátka - je to pouze na vás, jak vám to bude vyhovovat.
Jabloně téměř nekvetou, 4.5.2020
Hledejte tzv. Gaucherův řez.
Jabloně téměř nekvetou, 4.5.2020
Pravděpodobně se jedná o jabloně plodící na dlouhém dřevě (na koncích výhonů), a vy jste je všechny ustříhal... Takové jabloně se nestříhají v předjaří, ale zaštipují se krátké letorosty během sezóny, aby nenarostly dlouhé a aby se na nich stačily... celý příspěvek >
Zapěstování koruny - Seifersdorfský ořech, 3.5.2020
Děláte si legraci? Kdo kdy viděl rašit ořešák v březnu? U mně raší teprve teď. Nicméně jestli u vás bylo až takové teplo, že by rašil tak brzo, pak vám zcela jistě muselo v dubnu všechno zmrznout, a znovu obraší později.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika