Příspěvky uživatele - krtek

Kde kúpiť ovocné stromy (Praha a okolie), 20.7.2020
Stromy se prodávají a sází až na podzim (prostokořenné). Rozhodně doporučuji zahradnictví Spomyšl (u Mělníka) - obrovský výběr a dobrá zkušenost s kvalitou a ujímavostí.
Očkování meruněk a nektarinky, 18.7.2020
Ne, Standa_HK nemá pravdu. Zcela běžně se mi stává, že jednoroční roubovance kvetou, a to u veškerého ovoce. Co se týká konkrétně meruněk, letos mi vykvetly 3 meruňky z 5, které jsem loni rouboval kopulací na mladé podnože.
Ferramol neúčinkuje?, 15.7.2020
"slimáci intenzivně slizí-až pění, zčásti zmizí pod povrchem půdy, někteří to nestihnou..." Vážený pane, pravděpodobně jste si spletl přípravek, protože Ferramol nezpůsobuje slizení, ale plži pouze přestanou žrát a po několika dnech zemřou... celý příspěvek >
Ferramol neúčinkuje?, 14.7.2020
Granulax účinkuje spolehlivě. A žádné vyšší (než plži) zvíře to díky repelentním látkám nepozře.
Srnka se mi chodí pást na zahradu, 9.7.2020
Co je na tom složitého? Natáhněte si kolem živého plotu lesnické pletivo. Pachový ohradník ani repelentní nátěry nefungují, mám spolehlivě odzkoušeno.
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 9.7.2020
Chcete říct, že septoriová skvrnitost se vám šíří prostřednictvím semen? To je nesmysl. Spíš se nějak dostala na některé rostliny - ze zeminy nebo prouděním vzduchu.
Lišejník na ovocných stromech, 20.6.2020
Tak ještě jednou speciálně pro vás - lišejník stromům absolutně neškodí. Roste na povrchu a nijak nezasahuje do pletiv stromu. Stejně jako roste na střeše či jakémkoli jiném materiálu. Je to naopak znak čistého ovzduší. K tomu Chenstopu - kůru... celý příspěvek >
Mulčování štěpkou u rajčat?, 19.6.2020
Já rajčata mulčuju trávou. Ano, je to vhodné, jedno čím mulčovat, protože pak nemusíte celou sezónu rajčata zalívat. Samozřejmě pokud je máte zasazena v zemi dostatečně hluboko. Důvod "ubohoučkosti" bych viděl v kontejnerech - rychlé vyčerpání... celý příspěvek >
Jak likvidovat napadené rostliny či jejich části, 18.6.2020
Myslím si, že to zbytečně přeháníte. Já do kompostu dávám veškeré rostlinné zbytky, i ty napadané, a nemám problém s tím, že by to v příštím roce infikovalo rostliny. To, zda se infikují, záleží především na počasí a na spórách šířených větrem. Někdy... celý příspěvek >
Jabloň - moučnatka, 16.6.2020
Nemáte pravdu. Padlí se objevuje především při teplém a suchém počasí (jako bylo třeba letos v březnu a dubnu).
Jabloň - moučnatka, 16.6.2020
To je dotaz na úrovni můj kocour přišel domů pokousaný - nemám si pořídit nového? Promiňte, ale snad nejjednodušší a přirozené řešení je ošetřit jabloň proti padlí a nechat ji dál růst. Terminál poroste dál, a kdyby náhodou ne, snadno si... celý příspěvek >
Ošetření kmenu po aplikaci Chemstopu, 16.6.2020
Samozřejmě! Pravidelně se mi přemnožují mšice na švestce a ringli. Cca po 2 týdnech napadení jsou stromy plné slunéček a jejich larev, stovky až tisíce, a mšice velmi rychle zlikvidují. Škoda jen, že to je s tím zpožděním a že vždy dojde k pokroucení... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 14.6.2020
Do žádného sklepa je nedávejte. Stratifikace nejlíp proběhne přirozeně venku, tedy dejte je do země a nechte normálně proběhnout zimu. Na jaře vyklíčí.
Ořešák černý nebo královský, 13.6.2020
Samozřejmě, že to je obyčejný ořešák královský. I podle skořápek, i podle listů. Ořešák černý má velmi reliéfní ořechy a úplně jiné listy.
Jak vypadá váš skleník snů?, 12.6.2020
No, chtělo by to trochu korektnosti. Nejsou výjimkou zimy, kdy měsíc v kuse mrzne a slunce nezasvítí. Pak prostě ve skleníku bude úplně stejný mráz jako mimo skleník a půda promrzlá do stejné hloubky. Ať skleník uděláte ze skla nebo 20 mm... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika