Příspěvky uživatele - Falcon

Plody jsou zastíněny, mohu je proslunit řezem?, 15.6.2012
Dobrý den, na většině stromů jsou plody zastíněny mnoha větvemi, sluneční paprsky se prostě k plodům nedostanou, chci se zeptat jeslti teď mohu vzít nůžky a trochu ostříhat ty větve které plodům stínijou? nechci aby se něco stromům stalo ale zase... celý příspěvek >
Vydatné deště, 13.6.2012
Díky, právě na prd je to, že jestli to budu za pár dní zase stříkat, tak už mi bude zavazet ve sklízení OL...3 týdny je fakt dost, a jestli budou pařáky tak rajčata povalijou, u okurků je to v cajku, pouze týden...
Vydatné deště, 13.6.2012
Musím stříkat, když už jsem to provedl akrobatem před týdnem, tedy před dešti? Děkuji za odpověď.
Fazol - lusky opadávají, 5.6.2012
Dobrý den vysadil jsem do trochu stinného místa fazole Vicia faba L., rostlina narostla skoro do metru a pěkně nasazuje plno květů ale po čase malé nevyvynuté lusky opadnou, co to může být? na rostlinách byli mšice ale ty jsem snad vymýtil... celý příspěvek >
Pilatka a obaleč, 2.6.2012
Ok ale co tedy teď s těmi napadenými plody? a pilatka přijde ještě někdy ne? v tom výběru právě není tak jak na ni? u obaleča mi to vypisuje zavěšení feromonových lapačů 83  1.5. počátek letu motýlů 115  6.5. počátek kladení... celý příspěvek >
Pilatka a obaleč, 1.6.2012
Zdravím, zjistil jsem že na hodně jabloních se mi vyřádila pilatka a obaleč, plody jsou od pilatky celé jakoby pojizvené až je to nehezké, obaleč tedy udělal jen dírky, chápu dobře že tyto napadené plody opadnou sami? nebo je mám oddělat sám a plody... celý příspěvek >
Mnoho listů, 31.5.2012
Možná málo fosforu, zkuste kristalon plod a květ,  nebo slepičince...
Lze ještě teď bojovat proti strupovitosti?, 30.5.2012
Dobrý den, chtěl jsem se zeptal lze ještě teď nějak bojovat proti strupovitosti meruněk a broskvoní? všiml jsem si toho až teď, popř jeslti to jde baycorem jaké jé dávkování? je tam pouze dávkování na monoliózu nebo jestli bude lepší discus a delan... celý příspěvek >
Neznámí škůdci na broskvoni, 29.5.2012 Obsahuje fotku
Dobrý den mám po celých broskvoních černé kulaté larvičky o které se starají mravenci je toho opravdu všude plno a těch mravenců taky, je to přilepené ke stromu a dá se to rozmáčknout - vyteče z toho jakási růžová hmota... Prosím jak se toho mám... celý příspěvek >
Baycor, Calypso, 29.5.2012
Dobrý den, po probírce plodů na meruňce jsem zjistil výskyt strupovitosti, je možné teď postřiknout baycorem? není tam dávkování na strupovitost peckovin, pouze monolióza, stříkl bych tím preventvině rovnou i broskvoně, jestli je to tedy možné tak... celý příspěvek >
Opadání plodů meruňky, 27.5.2012
Zdravím,  mám to stejné jak vy, dneska jsem provedl probírku na většině větví jsem měl třeba 10-15 meruněk (letos opravdu meruňky nešetřily), snížil jsem to na 2-5,  už se lámaly haluze tou tíhou tak bylo na čase. Dohromady sem mohl otrhat... celý příspěvek >
Wuxal Kalcium, 17.5.2012
Dobrý den, koupil jsem si Wuxal kalcium který by prý měl zabránit fyziologické skvrnitosti jablek, ale v dávkování je pouze množství/výměra a to mi nějak nepomůže mohl by mi prosím někdo napsat dávkování kolik ml na litr? Děkuji.
Choroba trávníku, plíseň?, 12.5.2012 Obsahuje fotku
Dobrý den včera jsem s hrůzou zjistil že mám na hodně místech na trávníku bílé skvrny, docela to smrdí po,,houbách" tak si myslim že to bude plíseň, trávník sem ničím nestříkal akorát na něj mohlo spadnou pár kapek discusu a delanu z postřiku stromů,... celý příspěvek >
Padlí, 5.5.2012
Dobrý den, prosím vás lze nějak teď zachránit angrešt a révu proti padlím? na angreštu jsou již listy a plody napadené, bohužel jsem to nestihl před květem :(réva má akorát sežloutlé listy... Děkuji za odpověď.
Přidání vápníku k jabloním, 2.5.2012
Zkusím něco sehnat a v červencu začnu, mám to skoro na všech jabloních kromě letních odrůd, některé stromy mají taky už kolem 20 let...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika