Příspěvky uživatele - 6.58

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Natírání kmenu vápnem, 2.1.2019
Vraj pre elimináciu mrazových poškodení je tienenie ešte o niečo efektívnejšie ako bielenie, aspoň to píšu v staršej literatúre, napr. Blattný, Starý, Nedomlel - Choroby a škůdci ovocných rostlin. Ja som na krajnom SV Slovenska, kúsok od PL a... celý příspěvek >
Lysice 2018, 30.11.2018
Pán Hlavatý, takže Admiral podľa odkazu je vhodný do chudobnejších, vápnom dobre zásobených pôd. Vyššie vo vlákne zase páni uvádzajú, že neprosperuje na pôdach bohatých draslíkom a horčíkom.  Takže ako naňho z hľadiska hnojenia? Iba ho... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 26.11.2018
Len zosumarizujem a úspešnosť nech posúdi každý sám. Podľa mňa nie je nič extra, aj keď mne to teda na pokusníčenie stačí (musí  ). Zo 17 založených semien čerešne po 15 resp. 16 týždňovej stratifikácii v chladničke vyrástlo nakoniec 10... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 14.11.2018
Mimmo, pred pár dňami (pri 2 pravých listoch) som zakracoval hlavný kolovitý koreň. Rastlinky, zdá sa, túto moju operáciu prežili. Tie rastlinky ktoré rastli bujnejšie mali aj dlhší kolovitý koreň. Vzal som do úvahy Váš príspevok, asi nebudem... celý příspěvek >
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 8.11.2018
Skúste sa dohodnúť priamo s majiteľmi vytipovaných škôlok/záhradníctiev, či by Vám nemohli zohnať konkrétnu odrodu. Raz si tu ktosi pochvaľoval tento postup. Igor
Stratifikace peckovin, 7.11.2018
Mimmo, môžete prosím prezradiť Vaše kritéria pre výber, čo si všímate a hlavne v akom období vyberáte/hodnotíte? Podľa mňa, úplne tá prvá počiatočná fáza vývinu by mohla napovedať najviac, či je niečo životaschopné alebo naopak či je niečo spomalené... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 7.11.2018
Doplním: Po vybratí vedierok od jogurtu s kôstkami z chladničky 31.10.2018 (16 týždňov + 2 dni stratifikácie) som ich nechal na okne v izbe a 5.11. sa začalo vo vedierku s 9 kôstkami "čosi" klíčiť, tak som ten substrát rozhrnul a všetky kôstky... celý příspěvek >
Výsadba jabloní - hnojení dolomitem, 1.11.2018
Len doplním, že z môjho pohľadu máte úplne perfektnú pôdu :). Ja keď som kúpil záhradu, tak rozbor mi ukázal pH 4,8 - to už je asi aj na tie jablone (ktoré sú vraj najplastickejším ovocným druhom) príliš nízko a pôda ťažká, ílovito-hlinitá... Len na... celý příspěvek >
Výsadba jabloní - hnojení dolomitem, 1.11.2018
Pre hlinitopiesočnatú ornú pôdu (pozerám do tabuľky) sa uvádza optimálne pH 6,0 a rozsah pH je 5,8 - 6,2. Vy máte pH/KCl máte 6,4, čo je pre tento typ pôdy a aj jablone absolútne vyhovujúce, slabokyslá reakcia. Takže vápniť prísne vzaté skutočne... celý příspěvek >
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 25.10.2018
viktor, pokiaľ som ja správne zaznamenal z diskusií na fóre, tak pán Hlavatý je skôr zástancom pestovania jednotlivých odrôd samostatne. Každá odroda = samostatný strom, aby sa odrody vzájomne neovplyvňovali. Igor
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 25.10.2018
Pán Hlavatý, ďakujem za info. Po chvíľke googlenia je jasné kde ste to kúpili... aspoň viem kde kupovať iba v absolútnej núdzi (keď sa nedá zohnať odroda inde). Igor
Prořez peckovin - třešně, švestky, atd, 9.10.2018
Tiež som len začiatočník, ale skúsim Vám poradiť. Z toho čo viem, tak čerešňa nejak významne rezať nepotrebuje - po jednoduchom výchovnom reze si dokáže udržiavať korunu aj sama. Rez taktiež vo všeobecnosti odďaľuje nástup rodivosti, takže si myslím,... celý příspěvek >
Meruňka pro okrajovou lokalitu, 8.10.2018
To je zaujímavý príspevok! Potvrdzuje aj moje pozorovania. Ja som mal za to, že broskyne sú ešte o 1 level (napr. na teplo) citlivejšie ako marhule, takže do svojej horšej chladnejšej polohy som broskyňu ani neskúšal sadiť, zato som skúsil... celý příspěvek >
Zasychání koncových větví jabloně - je to spála?, 15.8.2018
p. Vysloužil, aj som tušil, že môžem dostať takúto odpoveď . Dlhšie som zvažoval, či sa bez fotky vôbec na niečo pýtať, nakoniec som to skúsil... Mal som vtedy po ruke iba starý, ešte "hlúpy" mobil s primitívnym fotoaparátom, ktorý za šera... celý příspěvek >
Zasychání koncových větví jabloně - je to spála?, 15.8.2018
Dobrý deň, po návrate z 2-týždňovej dovolenky som našiel mladý stromček jablone neznámej odrody (strom zdedený po predchádzajúcom majiteľovi) v takom stave, že strom nemá na sebe už v podstate žiadne listy, všetky uschli a opadli, strom... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika