Příspěvky uživatele - 135.175

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2019/2, 9.8.2019
Smutná zpráva. Nenalézám slova útěchy. Nějak jsme si zvykli, že byly suché roky bez plísně bramborové. Letos bude asi takový ten rok, s plísní bramborovou. Je otázkou, jestli by ty občasné postřiky vůbec pomohly, když je takové mokré počasí a... celý příspěvek >
Papriky 2019, 8.8.2019
Teoreticky by měly být pálivé jen semena a žebra. Že byste dal pár chili papriček mezi sladkou papriku, tak to nefunguje. Musel byste dělat čmeláka nebo včelu a sladké papriky opylovat pylem z chilli papriček.  Pokud máte teď nějaké papriky... celý příspěvek >
Pěstování chilli papriček Habanero, 7.8.2019
Pravděpodobně vysoká teplota za oknem. Při teplotách nad 30 °C obvykle papriky shazují květy. Je to tím, že pyl je při těchto teplotách neklíčivý a tak ani žádné klepání nebo přenášení štětcem nepomáhá. Možná by šlo předem odebrat pyl za nižích... celý příspěvek >
Rajčata 2019/2, 10.7.2019 Obsahuje fotku
V pondělí jsem prožil pěkné dopoledne na Slovensku na návštěvě u paní Evy T. Prohlídl jsem si více jak dvě stě rostlin rajčat, něco nafotil, popovídali jsme si u kávy a zákusku a nakonec jsme ochutnali i něco ze zralých rajčat. Shodli jsme se, že... celý příspěvek >
Rajčata - osychání listů, 24.6.2019
Co tou plísní konkrétně myslíte?            Vladimír
Jak a kdy zalévat rajčata bez chemie, 21.6.2019
Když už zalívat postřikem, tak jistě ráno, aby rostliny co nejdříve oschly. Rajčata nejsou žádné panenky, déšť jim také nevadí.            Vladimír
Kríženie tekvíc a cukiet - je Hokkaido cucurbita maxima alebo pepo, 21.6.2019
Hokaido je pochopitelně Cucurbita maxima, což se pozná už podle růstu- plazivá. Odrůdy Cucurbita pepo jsou keříčkové. Pokud chcete semenařit a nejste někde úplně mimo, případně pěstujete nějakou jinou plazivou tykev, tak musíte opylovat ručně a jak... celý příspěvek >
Dýně na netkané textilii, 18.6.2019 Obsahuje fotku
Já bych to řešil hustou výsadbou na folii. Když budete mít dost rostlin, tak ani nepotřebujete, aby vám některá někde po třech až čtyřech metrech zakořenila a těmito kořeny živila nějaké další plody, které ani nemusí dorůst do pořádné velikosti. Já... celý příspěvek >
Rajčata po přesazení - postižení listů, 2.6.2019
Taky jsem se spálil, když jsem se poprvé na jaře vysolil na přehradu. A to jsem nevěděl nic o UV, ale příští rok jsem si to pamatoval a set sakra si to rozmyslel. Není o čem bádat, jen si to... celý příspěvek >
Akumulace tepla v pařeništi, 1.6.2019 Obsahuje fotku
V pátek jsem vykopal první tři cihly z feolitu. Mají trochu jiný rozměr než normální cihly 30 x 18 x 6 cm. Když je dám na stojato, budu mít při 46 kusech 30 cm vysokou stěnu okolo celého pařeniště. To už bude dost velká akumullační hmotnost. Když... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 31.5.2019
Běžné tetraploidní odrůdy brambor se od nepaměti množí klonováním (hlízami). Není je možno množit generativně, protože by ztratily své odrůdové vlastnosti. Opakované vegetativní množení s sebou nese některé problémy, virózy atd. Není to zas tak... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 31.5.2019
Nemyslel jsem tím běžného pěstitele ani zemědělce. Myslel jsem tím některé zahrádkáře, kteří dávají přednost kvalitě před množstvím a nebojí se práce navíc. Rád se poučím, máte představu o tom... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 30.5.2019
Možná bych to zkusil přímo od něho. Několikrát jsem se s ním potkal na diskuzním fóru. Zkusil bych mu poslat soukromou zprávu. Bylo by dobré, aby se i u nás nějaké ty brambory ze semen začaly... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 30.5.2019
Díval jsem se na Tomatoville a je tam také vlákno, zabývající se pěstováním brambor ze semen, jsou tam i odrůdy pěstované ze semen, většinou od Toma Wagnera, který se šlechtěním brambor zabývá- asi světová jednička. Jen pro informaci, tento... celý příspěvek >
Výsev Hokaido, 30.5.2019 Obsahuje fotku
Tak v pondělí 20.5. jsem opravdu ta Hokaida vysel. Za týden jsem už měl 18 rostlin Hokaido a 4 rostliny buternut Lyscia.Podařilo se mně do té doby udělat novou konstrukci na vedení těchto dýní do výšky (na jiném místě než byla loni) včetně zavěšení... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika