Příspěvky uživatele - 182.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pálenka z moštu, 8.11.2018
Prečo ten sud neutesníte klasickým gumenným štupľom s dierkou, do ktorej zasuniete kvasnú zátku? Nemuseli by ste sa paprať s plastelínou. Škoda, že tie sudy sú obalené. Ak by neboli, videli by Ste čo sa deje vo vnútri (či kvasinky začínajú... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 31.10.2018
Krehkosť je asi najväčšou nevýhodou skla, no je to bohužiaľ jeho prirodzená vlastnosť. Vyššiu hmotnosť v porovnaní s PET považujem za irelevantný argument. Myslím si, že tých 300 g navyše u sklenených fliaš nie je pre priemerne fyzicky zdatného... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 31.10.2018
Akú koncetráciu luhu používate? Čistíte s ním za studena alebo za horúca?
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 31.10.2018
Stále mi nejde do hlavy, prečo veľa ľudí vôbec používa PET-ky. Sú zadarmo? Sú dostupné? Alebo je nejaký iný dôvod? Sklenená fľaša 0,75 l stojí 0,35-0,4 € (9-10 Kč), viečko 0,05 € (1 Kč), čiže celá fľaša výjde na zhruba 0,45 € (11 Kč). Ak už... celý příspěvek >
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 26.10.2018
Pre Gascoygneho šarlatové si plánujem ísť do Bojkovíc.
Odolnost kvasinek, 26.10.2018
To dáva zmysel, čím väčší povrch, tým viac kvasiniek. No tým, že sa hrozno pri výrobe vína lisuje, sa časť kvasiniek odstráni spolu s matolinami. Pri zakladaní kvasu sa väčšinou používa celé ovocie, čiže do kvasu prechádza aj celá mikroflóra z... celý příspěvek >
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 26.10.2018
Tipoval som, že by to mohol byť TEN obchod a teraz som sa v tom len utvrdil. Ja tiež strihám až v predjarí, bojím sa, aby konáriky nevymrzli.
Odrůda Admiral, 26.10.2018
Zvažoval som, že si túto odrodu zadovážim, no stále ma odrádza horká pehovitosť plodov. Čo ma však láka, je deklarovaná dlhá skladovateľnosť. Rád by som našiel nejakú alternatívu k Idaredu, ktorý mi po zdravotnej a ani po kvalitatívnej stránke moc... celý příspěvek >
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 26.10.2018
Pozerám, že Ste tú hrušku rovno aj osrtrihali, či sa mi to iba zdá?
Nové odrody jabloni, 25.10.2018
Predpokladám, že tieto odrody nebude možné bežne zohnať a budú skôr určené pre veľkoprodukčné sady. Sú to najmä vizuálne veľmi zaujímavé jablká, napr. taký Red Delicious Zad1 by stál za hriech.
Odolnost kvasinek, 25.10.2018
Presne tak, vo vinárstve je v poslednom čase dokonca trend robiť vína s kvasinkami prirodzene sa nachádzajúcimi vo vinohrade, čím sa zdôrazňuje význam slova terroir. Údajne sa tak dajú pripraviť vína charakteristické pre danú oblasť, pričom na druhej... celý příspěvek >
Odolnost kvasinek, 25.10.2018
Pri kvasoch a vo všeobecnosti pri substrátoch, ktoré sa nevyznačujú extrémnymi vlastnosťami (napr. vysoká koncetrácia cukrov a následne vysoká koncetrácia etanolu po prekvasení) si svoju prácu splnia aj tzv. divoké kvasinky prirodzene prítomné na... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 23.10.2018
Tie rozmery si z hlavy už presne nepamätám, no môžem to premerať. Výhodou tej konštrukcie je, že je relatívne ľahká a zároveň pevná. Môžem ju v pohode v rukách prenášať. Prelisovacie dosky sú z nereze, rozmer 50x50 cm, hrúbka 2 mm. Rovnako aj... celý příspěvek >
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 23.10.2018
Ja sa snažím stromčeky kupovať hlavne osobne priamo v škôlke. Asi pred desiatimi rokmi som prvé stromčeky zakúpil v Plantexe a všetko to boli kvalitné výpestky za rozumnú cenu. No postupom času išli ceny v Plantexe hore a nepáči sa mi ani ponúkaný... celý příspěvek >
Beni Shogun, 17.10.2018 Obsahuje fotku
Ja som bol u Šoku nakupovať minulú jeseň, mal Fuji Fubrax, no iba na M9. Napriek tomu som ho vzal. Okrem toho mám 2 stromčeky Fuji Kiku na M26 a rast sa mi zdá byť tak akurát, ročné prírastky sú 40-50 cm. Všetky stromy mám však pod kvapkovou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika