Příspěvky uživatele - 182.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sklizeň jádrovin 2018, 5.12.2018
Topaz som aj ja nedávno chutnal a bol prudko konzumovateľný, Fuji detto. Obávam sa však, že sa k nim dostanem až po Novom Roku, teraz treba urýchlene dojesť Angoldy, Rajky a zopár Rubinol.
Jahody Karmen - jaký rozestup?, 30.11.2018
Kvapkovú hadicu prepichujem hrubým armovacím drôtom, na ktorom som si vytvaroval rúčku a koniec zahrotil pilníkom. Je to lepšie ako robiť diery klincom. Tie kvapkače by mali mať tlakovú kompenzáciu, čiže z každého by malo tiecť hodinovo rovnaké... celý příspěvek >
Jablkovy kvas, 19.11.2018
Chápem, máte veľa jabĺk a nechce sa Vám babrať s plachetkami. Koniec koncov, 65 l nie je katastrofa, no ja by som to považoval za totálny prepadák. Ja také kvantum jabĺk nemám, tak sa snažím z toho dostať maximum a vážim si každý jeden liter. Druhá... celý příspěvek >
Jablkovy kvas, 19.11.2018
Získať 50 l muštu zo 160 kg jabĺk normálne nie je, to je barbarstvo! Čo to lisovali v rukách? S plachetkovým lisom bežne dosahujem výlisnosť okolo 80%. Pred tým s košovým lisom som sa vedel dostať na 70%, maximálne na 75%. Čiže zo 160 kg jabĺk by... celý příspěvek >
Jablkovy kvas meranie cukru, 16.11.2018
Ale povedzte mi potom p. Edgar, na čo je také meranie dobré, ktoré nesimuluje reálne podmienky??? Na základe vlastných skúseností a pozorovaní môžem povedať, že refraktometer mi doteraz vždy ukázal hodnoty, ktoré orientačne kopírovali stav v sude.... celý příspěvek >
Praskliny v kmenu, 15.11.2018 Obsahuje fotku
Včera, keď som prechádzal po záhrade, mi udreli do očí spomínané praskliny. Prikladám fotky, aby Ste videli ako to vyzerá u mňa. Napriek tomu sú stromy vitálne, jedny z najpodarenejších aké na podpníku M9 mám.
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 15.11.2018
Štandardne dobrá je Rubinola, aj keď dužina už nie je tak chrumkavá ako po odtrhnutí zo stromu, ale stále je dosť šťavnatá. O čosi viac chrumkavejšia je Pinova so zaujímavou aromatikou. Po zjedení týchto odrôd sa chystám na Rajku, ktorej šupka začína... celý příspěvek >
Pálenka z moštu, 14.11.2018
Ide mi o to, že či sa po pritlačení na sud upchá možná netesnosť a objavia sa bubliny (dobrý signál, je to živé) alebo sa len chvíľkovo zvýši tlak v sude a voda sa len prelieva (Váš prípad). To by znamenalo 2 veci: buď je tá netesnosť fakt veľká a... celý příspěvek >
Pálenka z moštu, 14.11.2018
A v akom zmysle sa začne voda hýbať? Začne bublať alebo sa len zdvihne hladina vody? Ak sa dvíha len hladina vplyvom zatlačenia a následného krátkodobého zvýšenia tlaku v nádobe, nie je to dobré znamenie. To by bola potom záhada bublajúceho... celý příspěvek >
Jablkovy kvas meranie cukru, 14.11.2018
Porovnanie hustomer vs. refraktometer by aj mňa zaujímalo. Posledné roky merám iby refraktometrom, zatiaľ mi tie hodnoty viac-menej sedeli.
Pálenka z moštu, 13.11.2018
To je síce pravda, no ak ten sud bublal aj na druhý deň ráno po prenesení, tak to len tým pretrepaním/premiešaním nebude. Každopádne teraz je dôležité, že to buble
Pálenka z moštu, 13.11.2018
Ak už raz mušt začal kvasiť, je málo pravdepodobné, že by pri teplote 16-17°C zrazu prestal kvasiť. Ešte ma napadá taká možnosť, že kvasenie sa spomalilo a vytvorený CO2 unikal cez nejakú malú netesnosť a kvasná zátka nebublala. Keď Ste sudy... celý příspěvek >
Mošt chytá plíseň - kde je chyba?, 9.11.2018
Tuším skúsim zase trocha experimentovať  Neviete aspoň nejakú nástrelovú dávku suchého ľadu na liter? Určite čistota prostredia je jednou zo základných predpokladov úspešnej pasterizácie a fľašovania. Mikroorganizmy totiž samy o sebe... celý příspěvek >
Mošt chytá plíseň - kde je chyba?, 9.11.2018
To dosycovanie so suchým ľadom je zaujímavé. Skúšali Ste to? Naozaj ma to dosť zaujalo.
Pálenka z moštu, 8.11.2018
Takto z fotky ťažko povedať, či sú to kvasinky alebo nejaké vyzrážané zhluky častíc z muštu. Každopádne ak to ešte buble, nerobte nič a čakajte. Kvasenie stále beží, aj keď pomalšie. Ak to bude dokvasené (cukor sa bude približovať k 0° NM,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika