Příspěvky uživatele - 182.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez ovocných stromů, 10.1.2019
Ďakujem obom za radu (p. Vysloužil aj p. Mirek), skúsim to. Ten sad na obrázku je krásne zakvitnutý, aj keď stromy vyzerajú byť dosť mladé.
Pálenka z melasy, 10.1.2019
Dnes som to zisťoval a stále vyrábajú lieh z melasy, firma sa volá Tereos Kojetín.
Řez ovocných stromů, 10.1.2019
Aby som si to zrekapituloval. Pri dospelých rodiacich stromoch neskracovať jednoročné výhonky. V prípade potreby preriediť korunu odstrániť celé konáre, buď rezom na konárový krúžok alebo rezom na prevod. Nerezané letorasty na koncoch zaplodia a... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 10.1.2019
Pri Rubinole som skúšal oba postupy, aj minimalizovať rez, resp. nerezať a aj skracovať výhony (snaha o DSR). V prvom prípade sa konáre dosť vyholovali a rodivým drevom obrastali len minimálne. Posledný rok som skúšal kombináciu jarného a letného... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 8.1.2019
"Proboha (jako ateista), proč bych se měl dívat..." Čo je na tom primitívne a exibicionistické? Ja častokrát hľadám inšpiráciu práve v takýchto videách (nielen z Anglicka a nielen o lisovaní ovocia), lebo tých tuzemských videí zas až toľko... celý příspěvek >
Kapková závlaha - prosba o radu, 2.1.2019
Ak to budú kvapkače s tlakovou kompenzáciou, tak prietok by mal byť vo všetkých rovnaký bez ohľadu na tlakové straty pozdĺž celej hadice. Tie kvapkače dokážu pracovať pri nízkych tlakoch, stačí im tuším aj tlak okolo 0,5 bar. To je za uvedených... celý příspěvek >
Kapková závlaha - prosba o radu, 2.1.2019
Malo by to fungovať. Skúste ešte v papieroch čerpadla alebo na stránke výrobcu pozrieť výkonnostnú krivku čerpadla (závislosť prietoku od výšky výtlaku). Pri 2,5 m výške a rovinatom pozemku by to ale nemalo mať zásadný vplyv na hodinový výkon... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 2.1.2019
Vinič neprihnojujem a nikdy som neprihnojoval, občas aplikujem listovú výživu. Maximálne tak pred výsadbou spraviť zásobné hnojenie, najlepšie vyzretým kompostom. Dospelý vinič korení pomerne hlboko a povrchové hnojenie by nebolo moc účinné. Počas... celý příspěvek >
Kapková závlaha - prosba o radu, 2.1.2019
Skúsim odpovedať po častiach: Plnenie jímky menším čerpadlom nebude problém, predpokladám, že plánujete najskôr vždy naplniť jímku a následne ponorkou zavlažovať záhradu. Ak budete na závlahu používať iba kvapkače a nie zavlažovacie trysky,... celý příspěvek >
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 19.12.2018
Ja by som nežiadal a nechal to tak. Doteraz sa mi viackrát potvrdilo, že niekedy je lepšie byť ticho a neupozorňovať na seba. V opačnom prípade to má za následok zbytočné komplikácie a problémy. Hlavne ak sa jedná o komerčne nezaujímavú plochu.
Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?, 19.12.2018 Obsahuje fotku
Neviem, aká legislatíva platí v Čechách, no na Slovensku je myslím potrebné ornú pôdu preklasifikovať na sad/vinicu, inak sa tam môžu oficiálne pestovať iba poľnohospodárske plodiny ako pšenica, kukurica, jačmeň, atď... Či to pri malých výmerách... celý příspěvek >
Postřik proti kadeřavosti, 19.12.2018
Jasné, kupovať tak drahý stroj na zopár stromov broskýň je zbytočné. No v mojom prípade by som mu pri využití u broskýň o čosi viac predĺžil sezónu. Nech maká, keď ho už mám. 
Postřik proti kadeřavosti, 19.12.2018
Jiří 1968: Rosič mám, to by problém nebol, ide mi o kvalitu aplikácie postreku. Doteraz som bol presvedčený, že s ručným postrekovačom dokážem postrek presnejšie nasmerovať na neolistené konáre. Keďže ide o zmáčací postrek, tryska môže byť nastavená... celý příspěvek >
Nepadá listí, 17.12.2018 Obsahuje fotku
Heliodor fotený včera, stále má veľa zelených listov. Aj keď táto odroda je tým známa, že dlho drží listy.
TOP odrody sezóny 2018, 10.12.2018
Jablková sezóna 2018 je za nami a zima je ideálnym obdobím pre bilancovanie. Podeľme sa navzájom o odrody, ktoré nám tento rok vyčarili úsmev na tvári. Vyhlasujem preto malú internetovú degustáciu. Kategórie by boli nasledovné: 1. TOP vzhľad-... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika