Příspěvky uživatele - 147.130

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Česnek 2017/2018, 17.11.2017
Mám obavy, že se pan Kozák v jednom mýlí, a to že totiž r. 2012 byl naprostou výjimkou, zimy jsou teplejší a vpády silných mrazů budou též častější, extremicita statisticky roste, takže pro mě to znamená být více flexibilní, sázet budu do dobře... celý příspěvek >
Vlastní zelenina vs koupená - poměr cena: chuť, 13.11.2017
Jen jsem ho vyloupnul s balem zeminy před mrazem -5 do kýble nebo lavoru a odnesl do sklepa, kde jsem si na něm pochutnával průběžně celou zimu při teplotách kolem 0, asi jen 2 hlávky z 20 uhnily, předtím jsem měl venku přes zimu mangold a o rok... celý příspěvek >
Česnek 2017/2018, 12.11.2017
Já nakonec čekám na přípravek na moření, který mi vyprodali (zdravý česnek plus), tak sázení odloženo na příští neděli, to bude i v noci nad 0, však jindy sadím až tak za měsíc, ale je fakt že středeční ráno bude kruté, možná až -4, to abych vylil... celý příspěvek >
Česnek 2017/2018, 4.11.2017
Podle mě už se dá sázet kdykoliv, nejbližší měsíc je ideální, teplota půdy v 5cm okolo +7, loni jsem sázel část už pod zmrzlou krustu a byl mizerný a vytlačený mrazem nahoru (Benátčan). Spíše mě zajímá ono hnojení cereritem pod patu, nasypat... celý příspěvek >
Česnek 2017/2018, 26.10.2017
No vidíte a já sázím tady na Vysočině (425mnm) česnek na Mikuláše a mám ho letos jak na Slovácku, ale když jsou holomrazy, přikryju ho netkanou textilií. Hodně lidí ho blbě sází pomocí sázecího kolíku a pořádně ho ani nezatlačí. Kde je bahno nebo... celý příspěvek >
Muchovník - usychání, 23.9.2017
Mám taky muchovník s podobnými listy, jiné jsou ale dobré, myslel jsem, že je to nějaká houbová choroba na listech, které stejně za chvíli s podzimem opadají.
Piliny k rajčatům?, 11.6.2017
Mě připadne fakt mnohem lepší tráva ze sekání strunovkou, vytváří to teplo, vlhko a trochu to i uvolňuje toho dusíku než z toho bude jemné seno, které půda přijme mnohem lépe než nějaké jehličnaté piliny nebo dokonce hobliny, které se rozkládají dost... celý příspěvek >
Zloutne mi cesnek, 11.6.2017
Já četl u Kozáka, že i tzv. bezvirózní česnek není prostý viróz, mám to teď na listech taky, postříkal jsem to močovinou, zalil Kristalonem Gold, ale nic víc s tím podle mě už nenadělám, rostlina je mohutná a pár proužků bych neřešil, hlavně když... celý příspěvek >
Mráz, 17.4.2017
Já bych meruňky určitě zakryl, předpověď je jasná-vycházím jen z ověřených zdrojů, budu zakrývat ve středu večer, bude se vyjasňovat už v noci na čt. a i když bude vítr, bude mrznout(okr. Třebíč),noc na pátek bez větru bude samozřejmě o trochu horší,... celý příspěvek >
Mráz, 16.4.2017
Jasný, nic jinýho kromě těch svíček či altánu nevymyslíme-na to ale bude moc větrno. Aktuální předpověď na nejrizikovější období je, že už ve čt. večer začne spolu s projasňováním a uklidňováním větru mrznout, klidně i 12hodin v kuse s min. kolem... celý příspěvek >
Mráz, 15.4.2017
Mlžení je řešení pro profíky nebo rentiéry, ještě napište, že trysky jsou vysouvací a automaticky je spouští teplotní čidla jako někde v Bavorsku-to by se mi taky líbilo, to samé platí pro sucho nebo nedostatek nějakého prvku v půdě dle rozboru.... celý příspěvek >
Mráz, 15.4.2017
Asi by pomohly ty protimrazové svíce, hřejí prý 10hodin, ale stojí skoro 200kč, kdyby mě je někdo daroval(stačí 20ks),rád je zkusím a dám vědět výsledek:-)
Řez pětileté meruňky, 8.4.2017
Já zkusil okolo 2 tak 2,5m vysokých meruněk vyplevelit a odkamenit půdu v okruhu tak 1,5m, byly toho tak 4plné kotouče bordelu, pak posypal cereritem, navezl další 4kotouče zkompostované směsi koňského hnoje s oř. listím, vše promíchal rycími... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 8.4.2017
Máte pravdu, meruňky mám na nechráněném stanovišti a už začínají květy opadávat vlivem silného větru, včela za posl. 2dny ani jedna, snad to dožene ne+po, to je posl. šance, riziko mrazíků už je ve středu 12.4.-kdo je jen trochu v kotlině, bude mít... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 16.3.2017
Jsem trochu meteo fanoušek a k bodu: 1)tlak škůdců bude poměrně rychle podobný alespoň stř. polohám 2)Vyšší polohy nemají orniční vrstvu dostatečně hlubokou na absorbci výkyvů v případě rostoucí extremity srážek 3)Vhodné odrůdy by s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika