Příspěvky uživatele - 174.53

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odšťavňovač na rybíz - protlak, 24.6.2015
Jo jo, je to tak. Ale ani jsem nečekala, že bych dostala dužninu z plodů, jako spíš že dužnina bude lépe odšťavněná, že z ní zbude něco jako vlhká hadra. Na čem odšťavňujete rakytník, máte někdo zkušenost? Díky.
Odšťavňovač na rybíz - protlak, 23.6.2015
Já jsem si koupila odšťavňovací nástavec na elektrický zavařovací hrnec, podle recenzí jsem čekala úžasnou účinnost (prý zbydou pecky a slupky), ale zázrak se nekoná. Z 9kg třešní jsem dostala necelá 4kg šťávy, v sítu zůstalo hodně dužniny. Možná... celý příspěvek >
Sekačka na zahradu a do sadu, 16.6.2015
Jakou byste volili sekačku: chceme sekat trávník na zahradě cca 1500m2 a v sadu 9000m2, obojí středně svažitý terén. V sadu jde jen o posekání toho, co nevezme traktor mezi stromy a stráň, to je asi 2500m2 ale rozfrckané na velké ploše. Díky!
Mulčování rajčat, 23.5.2015
Letos jsem poprvé zasela na zkoušku v jedné části záhonu rajčat keříčkové fazole. Někde jsem to četla, tak zkusím. Jakési opodstatnění by to mělo v tom, že fazole vážou vzdušný dusík, který jinak musím dodávat a mohly by trochu zastiňovat záhon. My... celý příspěvek >
Dýňové slavnosti Šebrov, 20.5.2015
Někde jsem četla, bohužel už nevím kde, že není-li kde uskladnit dýně, klidně je doma v bytě vystavit na poličce, prý takovéto skladování pěkně vydrží a je to lépe než teplota pod 11°C. No nevím, v obýváku mezi skleničkami dýně... My jsme je měli ve... celý příspěvek >
Dýňové slavnosti Šebrov, 19.5.2015
   Já jsem sela 1.5., první vylezly za necelý týden, druhá várka za 2 týdny a včera další tři. Nevyklíčily pouze 3 semena z 35, vč. cuket. Mám semena z dobrasemena.cz, část mám stejných, pár jiných druhů. Myslím, že můžete chystat půdu :-)... celý příspěvek >
Pěstování dýně (hokaido), 17.4.2015
Asi nejsem takový labužník, přijdou mi prakticky stejné. Podle mých zkušeností trochu dýl vydrží.
Rajčata pro sezónu 2015, 17.4.2015
To je nádhera, velice inspirativní! Jak máte velký skleník, dá se péče o něj zvládnout v jednom opečovávateli? 
Pěstování dýně (hokaido), 11.4.2015
Já vysévám stejně jako okurky (na Marka do země oharka), vysévám doma po semenu do velkého kelímku, po vzejití přenesu ven na chráněný balkon a teprve v květnu přesazuji na zahradu.
Plíseň zavařeniny, 9.4.2015
My zavařujeme jednoduše: do sklenic projetých na nejvyšší stupeň v myčce (nebo štětkou s trochou jaru a pak vypláchnutých horkou vodou) dáme ovoce, cukrovou vodu, otřeme hrdlo sklenice vlhkým hadříkem, nacvaknem víčko a sterilujeme podle druhu ovoce... celý příspěvek >
Poprvé sadím rajčata, 7.4.2015
Dovolím si oponovat. Sama jsem měla dítko na zmrzlíky a tak opečovanou zahradu jako ten rok jsem ji neměla nikdy. Ještě ten den jsem zasadila celery a pak už se jelo. První půlrok dítko proleží, na zahradu je času dost, horší jsou ty následující... celý příspěvek >
Poprvé sadím rajčata, 6.4.2015
Trošku hodte očkem, využijte těhotenského šarmu a dívčí křehkosti, Vy už tolik času dalších 10 let mít nebudete a manžel ochranářských tendencí také ne.
Frigo sadba jahodníku, 4.4.2015
Nemám strach z chladu/mrazu. Mám obavy o strukturu půdy. To není hlína ale bahno.
Frigo sadba jahodníku, 3.4.2015
Ve středu mi dorazila zásilka frigo sadby jahod. Myslela jsem, že se počasi umoudří a zasadím je na zahradu, ale stále přisněžuje, zem je hrozně mokrá. Co s nimi? Mám v úmyslu rostliny zasadit dnes do plastových kelímků od petrklíčů do kupovaného... celý příspěvek >
Komposter z pletiva, 29.3.2015
Díky! Tak nějak podobně si to asi představuje... hotový kompost si vezmu a nezetlelé zbytky a nové čerstvé várky se budou házet do pletiva. Na tři díly (hotový kompost, polozetlelý, čerstvý) to zatím nezvládnem zcela jistě.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika