Příspěvky uživatele - 59.254

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Konference na kdouloni?, 18.2.2013
Trochu mě tím slabým růstem děsíte, ale zatím hrušně od p. Kubáčka rostou velmi dobře (Jana, Erika, Bohemica, Morava, Karina). Snad jen Karina, napadená ze školky vlnovníkem, si rok počkala, ale loni už měla 40cm přírůstky. Dobře jsem jim ustlal. Jen... celý příspěvek >
Jak pokračovat s řezem, 11.2.2013
Bavíme se o špičáku Jaderničky (pro připomenutí) na asi semenáči či semenáči Jaderničky. Je jasné, že strom poroste velmi bujně, jen musí zakořenit a obnovit vůbec kořenový systém. Tudíž bych odstranil obrost na kmínku a upravil vrch podle toho,... celý příspěvek >
Rozdíl mezi Ringlí a Blumou, 24.1.2013
Co mě zaujalo (jestli jsem si vše správně přeložil a pochopil), tak daný prodejce (ogrodsfera) má v nabídce roubované ořešáky české provenience za 16ZL (čili asi 100Kč)!? Tomu se mi nechce věřit! Mittw.
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 23.1.2013
Přesně tak, ať si každý udělá názor sám - kdo chutnal Orion, Sirius a další ví, co mám na mysli. Ale bude to bezpochyby spiknutím v ČR. ;-) Věřím, že Fuji, Braeburn a Jonagoldy dopadly výborně. Ale pěstovat je pod 10-ti postřiky proti... celý příspěvek >
Jakou odrůdu, 18.1.2013
Tak předně generativní podnože jsou právě ty, které vznikají výsevem semen (buď selektované J-TE-1,2; J-KL-1,2,3,4 nebo Jadernička/Antonovka...). Vegetativní jsou ty, které se množí řízkováním, hrůbkováním atd. a do horších podmínek je to pouze... celý příspěvek >
Novinky jabloní 2012, 15.1.2013
Jen podotknu, že se odrůda Cameo (=Caudle) umístila jako třetí v degustaci v lednu v Hořicích. Má s ní již někdo zkušenosti? U nás byla registrována podle všeho už v roce 2004. Hlavně by mě zajímala její odolnost ke strupovitosti a proklamovaná... celý příspěvek >
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 15.1.2013 Obsahuje fotku
Zde je výsledek degustace Hořice leden 2013. Vím, že to bylo pod hlavičkou Holovous, ale osobně mě mrzelo, že tam nebylo k ochutnání více střížovických odrůd. Zdraví Mittwoch
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 9.1.2013
Stále nevidím nic špatného na tom, když je člověk sběratelem novinek a zavrhuje staré odrůdy, stejně jako když je člověk sběratelem odrůd starých a pohrdá těmi novými. Je přeci jedno, jaké argumenty má - chuť, nostalgie, patriotismus, odolnost... celý příspěvek >
Strupovitost jabloní, 9.1.2013
Ekologizace průmyslové výroby a významné odsíření exhalací vedlo paradoxně k vzestupu houbových chorob (Monilinia, Venturia a mnohé další). Když malinko odbočím, původní česká odrůda hrušně Koporečka byla doporučována k výsadbě v severních Čechách,... celý příspěvek >
Svatava - docela povedená zimní odrůda, 12.12.2012
Pane Vinšálku, jak je na tom Sir P. s chutí? Na základě referencí zde jsem si pořídil jeho rouby (tímto děkuji panovi Vysloužilovi) a hodil jej na J-TE-E. Už je to krásný stromek a letos jsem jej vysadil na trvalé stanoviště. Příští sezonu čekám... celý příspěvek >
Nezabúdli ste na sýkorky?, 11.12.2012
Ad zbarvený kosák. Nevím nic o leucismu, ale podle webu by byl spíše celý světlý. Dle mého se může jednat o další zajímavý fenomén, známý i u lidí, a to vitiligo, kdy dochází ke ztrátě pigmentu jen u některých buněk. Proto ten strakatý kosák. A pokud... celý příspěvek >
Čím preštepiť Spartan, 5.12.2012
No, já bych byl opatrný. Myslím, že důvod, proč se tato odrůda v podmínkách Opavska, dle slov jiných velmi kvalitní, nerozšířila i do jiných oblastí, je nasnadě - jinde nejspíše nedosahuje svých chuťových kvalit. Setkal jsem se s ní na několika... celý příspěvek >
Hrušeň Bohemica, 3.12.2012
V kvalitním sklepě a za příkladného podzimu ano. Letos tomu nevěřím. Mittwoch
Zakoupené hrušky, 3.12.2012
Erika mi už změkla. Ze 4 plodů byly tři fádní, s počínajícím moučnatěním, jinak dosti sladké i šťavnaté. Vím, že podzim ideální nebyl, co se týče skladování plodů, ale čekal jsem více. Bohemica, ještě drží.  ochutnaný 1 plod nelze hodnotit.... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 3.12.2012
Z hodnocení mé rodiny a přátel z prvních letošních plodů plyne, že Topaz všem chutnal, některým velmi. Chuť je příjemně navinulá, zvláštně aromatická. Mittwoch
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika