Příspěvky uživatele - 78.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čím preštepiť Spartan, 5.12.2012
Letos u mě spartan dosáhl pozoruhodné chuťové jakosti. V době jeho ideální zralosti jsem si řek, sákryš to je dobré jablko. Problém vidím v tom, že ne vždy je jeho jakost taková, v tom že ono šťavnaté stadium je poměrně velice krátké, jakkoliv... celý příspěvek >
Produkta a Karmína, 3.12.2012
Za sebe říkám Denáru jednoznačné Ne. U nás v konkurenci podobně dozrávaajících Jamese, Matčina, ale i Oldenburga po něm nikdy nikdo ani nešáh. Ona bedýnka končila v lepším případě tak, že se zkompotovala či nasušila. Jako stolní jablko mě určitě... celý příspěvek >
Řez třešně, 30.11.2012
Z Wimpiho příkladu je pěkně vidět jak třešeň funguje. Dominance terminálu je tam taková, že podobně jako u broskví ho musíme více potlačovat, abychom dostali více růstu do kosterních větví. U broskví to řešíme tím, že terminál odstraníme zcela a... celý příspěvek >
Řez třešně, 30.11.2012
Inu kdyby jste těm svým třešním dal nějaký ten výchovný základ, garantuji Vám že byste ty plody mohl sklízet mnohem snáz a měl byste strom s menší kubaturou a většími výnosy z jednotky prostoru. Mít dobře obratelnou korunu považuju u třešní za... celý příspěvek >
Řez třešně, 30.11.2012
Tak to já mám opačné zkušenosti než Miloš Vysloužil. Velice často vídávám, když stříhám stromy na zahradách, právě ony přerostlá patra o nichž jsem psal a stromky jež by se daly s trochou nadsázky přirovnat k obrovitým štíhlým vřetenům, bez pravých... celý příspěvek >
Kanadská reneta alias kmínová, 30.11.2012
Zdravím Tě Juro, Kanadská reneta se opravdu hodí spíš do teplejších poloh, resp. do jižnějších oblastí. Své jedinečné jakosti dosahuje spíš ve vyšších, ale teplejších oblastech. vyžaduje vyšší vzdušnou vlhkust, intenzivnější sl. záření. Plody z... celý příspěvek >
Řez třešně, 27.11.2012
Inu klasická situace, kdy první patro kosterních větví je přerosteno a potlačováno patrem dalším. Speciálně u třešní je dominance následujícíh pater hodně velká, pokavad nezasáhnem výchovným řezem, daný rok vyrostlé větve vždy potlačují ty spodní. Ve... celý příspěvek >
Jadernicka moravska, 15.11.2012
A tak ta variabilita je u jaderniček dle mého přece jen větší než u jiných odrůd, jakkoliv to může být dáno i tím že se jedná o hodně starou odrůdu. Takový Grávštýn nabo Parména zlatá se mohou taky dosti lišit. Existují typy jadernic protáhlé,... celý příspěvek >
Jadernicka moravska, 14.11.2012
Údajně má jadernička vysokou matroklinní dědičnost, tedy přestože je cizosprašná, vliv matky je výrazně vyšší než vliv otce. Lidé to odpozorovali, také nemám důvod nevěřit panu Suchému. Že se množila i štěpením je ale samozřejmé, v tradiční zachovalé... celý příspěvek >
Můj zvláštní dotaz na sázení česneku, 13.11.2012
Nemyslím si že se sazečka jednoduše zvětší. Logika říká, že vyrůstající nať z cibulky čerpá zás. látky. Zkuste si vytáhnout mladou cibulku pár týdnů od zasazení, cibulka bude měkká a téměř prázdná. Ale už se bude samozřejmě zakládat... celý příspěvek >
Jabloně v palmetach, 11.11.2012
Ještě tu je možnost použít klasické štíhlé vřeteno. Nároky na řez jsou mnohem nižší než u přísně tvarovanýcg systémů jako palmety a kordóny, výnosy a kvalita jsou srovnatelné. Nároky na místo stejné. U ovocných stěn se neobejdeme bez letního řezu,... celý příspěvek >
Odrůda hrušně a jabloně, 11.11.2012
Dle fotek a doby zrání soudím že se jedná o klasické odrůdy Merodova a Bernské růžové.            Ing. Fidla
Slivka - vychovny rez, 10.11.2012
Jistě má to svoji logiku, ale úhel odklonu kosterních větví mi nepřijde vyloženě špatný. Navíc korunka se znovu nezaloží, rozmístění kosterních větví je už jasně dané, ale chápu jak je to myšleno. Přesto bych se už snažil o zklidnění růstu. Mám... celý příspěvek >
Slivka - vychovny rez, 8.11.2012
Na můj vkus jste to oba zakrátili příliš. Není důvod k takovému zkrácení, růst by byl zbytečně bujný. Stromek je očividně dobře zakořenělý, přírůstky jsou parádní. Ted jde o to vypěstovat pevnou kostru, musíme tedy zakrátit, ne moc a ne málo.... celý příspěvek >
Major, 7.11.2012
Ještě bych dodal že nechci zpochybňovat poznatky sadaře Vlady o zlepšování jakosti starých odrůd následkem teplejšího klimatu. Jen to asi neplatí všeobecně, na J. Moravě možná bylo mnoho odrůd spíš takové sladké bláto,  pro chladnější Bruntálsko... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika