Produkta a Karmína



host - 78.10 (?)
3.12.2012 9:04

Za sebe říkám Denáru jednoznačné Ne. U nás v konkurenci podobně dozrávaajících Jamese, Matčina, ale i Oldenburga po něm nikdy nikdo ani nešáh. Ona bedýnka končila v lepším případě tak, že se zkompotovala či nasušila. Jako stolní jablko mě určitě nepřesvědčilo, mošt z něj nemusí být špatný, ale to si radši zasadím klasickou odrůdu Lebelovo. Nikomu jinému, než milovníkům jeho typické chuti bych ji asi nedoporučoval...

           Ing. Fidla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 153.9 (?), 1.12.2012 21:33

Mám Produktu v horší poloze na vysokokmenu, myslím, že budete spokojen, jen počítejte s tím, že se asi neobejde bez pravidelného průklestu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 1.12.2012 15:33

Rad bych se pana Vyslouzila zeptal na křížence Karmíny a Bohemie, o kterem se zminoval v jinem vlakne. Nasel jsem ho na internetu pod oznacenim KuP – 268. Da se nekde koupit? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 102.201 (?), 1.12.2012 16:56

To já nevím.
Plody mi tvarem a barvou připomínají právě Karmínu, jsou ale větší a odrůda roste bujněji. Z prvních 2 nevelkých úrod nemohu dělat definitivní závěry, ale vypadá nadějně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 1.12.2012 18:15

Je ale stejně zvláštní, že se tady bavíme o jedné a té samé odrůdě, o Denáru. Pro jednoho více než uspokojivá a pro jiné doslova mizerná. Pamatuji se, jak mi v jedné ovocné školce do telefonu koupi této odrůdy kdysi rozmlouvali, že s ní určitě nebudu spokojen. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.9 (?), 1.12.2012 21:37

Je to o chuti. Manželce nechutná, mně ano. To je na tom ta krása života.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 2.12.2012 14:51

Zajímalo by mě, jak dlouho Miloš pěstoval DENÁR a kolik úrod z něj sklidil. Do znovuověřování kvality se mi moc nechce, ale slova pana Kaněry musíme brát v úvahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 2.12.2012 16:18

Zhruba 15 let. Rouby té nové odrůdy jsem získal krátce po revoluci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 2.12.2012 21:04

V životě by mě nenapadlo, že se dočkám toho, jak někdo bude chválit Denár. Považoval jsem ho za odepsanou položku. Zvlášť, když ho Miloš pěstoval tak dlouho a nadšený z něho zřejmě nikdy nebyl. To Miloš si určitě víc cení Produkty, která je zase naopak zklamání pro pana Kaněru. Moje zakoupené Produkty mají chuť osvěžující, navinulou, s méně pevnou dužninou. Že je aromatická, jak píše pan prchal.hb, to bych tedy netvrdil. Je to jakoby tuctová a obyčejná chuť, ale celkem příjemná. Snad jsem nějaké podobné odrůdy už jedl, ale vzpomenout si na žádnou nemohu. Vzal jsem ze sklepa jednu Melodii, ale ta je navinulá mnohem více a má pevnější a šťavnatější dužninu (podle mě je vnitřní kvalita dužniny u Melodie vysoká). Navinulost u Melodie má jakýsi odstín ušlechtilosti, ale v současné době je tato silná navinulost až nepříjemná. Na přímý konzum je Produkta určitě příjemnější, než třeba starodávné Boikovo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 2.12.2012 23:04

Nestavěl bych to tak, že Produkta svou chutí předčí Denár. To tak nelze jednoznačně říci. Neúspěch Denáru tkví v jeho planém očekávání.
   V dobách, kdy jsem pěstoval Goldeny, byly tyto drobné, rzivé,, bez postříků strupaté, ve sklepě po Vánocích vadly. Když jsem pak tynevzhledné vadnoucí plody konzumoval, i tak jsem konstatoval, že je to chuťově Pan jablko.   Jak potom začaly dozrávat první Denáry, byl jsem nadšen. Stromek plný krásných čistých žlutých plodů s dlouhou stopkou - prostě Golden do nepohody! Při sklizni, pravda, trochu kyselejší, ale to se jistě během skladování upraví. Jenže to bylo jinak, Kyselost sice ustoupila, ale ta lahodná goldenovská chuť nikde. Velké zklamání, konkurence ostatních zimních odrůd byla taková, že po Denáru ve sklepě nikdo nesáhnul.
   Produkta si takové ambice nekladla. Plody trochu připomínaly větší Zvonkové, ob rok jich je spousta, nároky na teplo minimální, dobrý plnič úrody štrudlových a moštovacích jablek. Takže jí odpouštím i tu její příchuť po trávě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.10 (?), 3.12.2012 9:04

Za sebe říkám Denáru jednoznačné Ne. U nás v konkurenci podobně dozrávaajících Jamese, Matčina, ale i Oldenburga po něm nikdy nikdo ani nešáh. Ona bedýnka končila v lepším případě tak, že se zkompotovala či nasušila. Jako stolní jablko mě určitě nepřesvědčilo, mošt z něj nemusí být špatný, ale to si radši zasadím klasickou odrůdu Lebelovo. Nikomu jinému, než milovníkům jeho typické chuti bych ji asi nedoporučoval...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika