Příspěvky uživatele - 78.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 11.2.2013
Ale ano, já netvrdím že vyšší napadení odkopků šarkou souvisí s mutací. To bylo myšleno jen jako nějaký příklad pro srovnání. Co je důležité je právě ta rejuvenilizace, tedy znovuzmlazení, či znovuobnova, zkrátka vytvoření nového jedince vegetativní... celý příspěvek >
Blenheim?, 11.2.2013
Připojuju se rovněž k tomuto názoru. Dle mě je Blenheimská jedna z těch odrůd jež byly neprávem zapomenuty. Vzhledem opravdu neupoutají, ale chuť je výborná. odolnost ke strupovitosti poměrně velice dobrá. Vyčítá se jí nižší plodnost, což mi ale tak... celý příspěvek >
Vackova pozdní, 10.2.2013
Inu zajímavá věc. taky slyším tenhle název poprvé, ale soudě dle fotky předpokládám že se nebude jednat o samostatnou odrůdu, ale spíš o nějaký kvalitní typ Domácí švestky.           ... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 10.2.2013
Tak ona je ta pravděpodobnost samozřejmě relativně malá, ale dá se tam najít jistá logika, v tom vyšším zastoupení možných mutací. U přestárlých stromů je to jejich pokus o sebezachování se, přirovnal bych to k situaci u švestkových odkopků, je to... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 10.2.2013
Píše se že u letorostu z vlka je vyšší pravděpodobnost spontánních mutací, ale leckdy není jiná možnost, než to s ním zkusit. Co se týče termínu braní roubů, mám takovou zkušenost, že není ani tak důležitý termín, jako síla. Loni jsem rouboval slivoň... celý příspěvek >
Jak pokračovat s řezem, 9.2.2013
Lída má pravdu, onoho konkurenta buď zakrátit, nebo odstranit. Přijde mi zajímavé, jak¨velké jsou rozestupy mezi jednotlivými větévkami. jakoby některé pupeny na oné spirále prostě... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 1.2.2013
Je to tak, výška kmene nemá žádný vliv na velikost stromu. To že vysokokmeny jsou většinou větší než zákrsky je zkrátka dané použitou podnoží a odrůdou. Staré vysokostromy na zahradách jsou většinou naštěpené na semenáči a navíc do dnešních dnů se... celý příspěvek >
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 29.1.2013
Inu zajímavé, Rubín na prvním místě, Bohemie na 11. Přitom chuťově jsou víceméně stejné, jediný rozdíl je v barvě. Ono opravdu člověk musí brát tyhle degustace trochu s rezervou, pravděpodobně byla Bohemie na téhle degustaci už trochu prošlá,... celý příspěvek >
Boscova lahvice, 28.1.2013
Důvodem proč stromek neroste většinou není jeho menší velikost. Vídám často na zahradách stagnující a nepřirůstající mladé stromky. Nepřirůstají z toho důvodu, že lidé je po zasazení úměrně nezakrátili- zmenšené kořeny nestíhají vyživit nezmenšenou... celý příspěvek >
Odkopek hrušně, 24.1.2013
Bez obav, mladý strom odkopky tvořit nebude.            Ing.Fidla
Omlazení slivoně?, 22.1.2013
Na tohle téma se tu kdysi vedla jedna z nejrozsáhlejších diskusí vůbec, tazatel se tenkrát tuším ptal, jestli někdo neví o nějakých stromech žlutého špendlíku. Odezva byla obrovská, bohužel 99 procent psalo o myrobalánech, pro které se vžil název... celý příspěvek >
Hnojení, 22.1.2013
Klasické přírůstky během druhé mízy, která přichází od konce července. U jabloní to není tak časté, nejčastěji to vídám u slivoní štěpovaných na myrobalánu, v období intenzivního růstu. Pletivo většinou nevyzraje tak jak bych si představoval- proto... celý příspěvek >
Omlazení slivoně?, 21.1.2013
Asi to bude nejlepší. a kdo ví, třeba strom po řezu ještě nečekaně dobře zareaguje... Nejsnáze dostuonou podnoží bude asi myrobalán- lidově špendlík, od cest- určitě bude možno sehnat nějaký odkopek. Jinak se používají Zelená rengloda, Wangenheimova-... celý příspěvek >
Omlazení slivoně?, 20.1.2013
Inu vyloženě starý strom slivoně nelze zmladit už vůbec. 20 let není žádný zvláštní věk, ale jestli už dochází k prosychání, nemusí mít už zásah požadující účinky. Lidé po mě často chtějí ať jim nějak zmladím starou třešeň, či Domácí švestku, bohužel... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 19.1.2013
Inu pěkná debata se tady rozjela na popud sadaře Vlady. Pan Kaněra má opravdu dar vybírat téma, které zaujme, protože to není první plamenná diskuse vzniklá na jeho popud. Co se mě týče, myslím že můj postoj k ovocnaření je tady známý, intensivní... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika