Příspěvky uživatele - Velvetina

Jak to vypadá s úrodou broskvoní?, 5.9.2010
Východní konec Prahy, broskev Red Haven, i po dvou postřicích (podzim a jaro) měla kadeřavost. Plody dlouho vypadaly hrozně, byly malé, neduživé, pak nyl strom samá mšice, po postřiku OK. Hodně plodů zplesnivělo na stromě. Myslela jsem, že z broskví... celý příspěvek >
Co je to za houbu?, 5.9.2010 Obsahuje fotku
Dnes jsem v lese našla tuhle zvláštní houbu. Vypadá jako pýchavka, povrch je hladký, bělavý až našedlý a na pohmat je cítit pod povrchem rosol v tloušťce asi 0,5 cm. Střed je ale pevný. V průměru měří houba asi 4 až 6 cm. Po rozříznutí vypadá jak... celý příspěvek >
Modrá růže Sissi, 25.8.2010
Tak růže není modrá, ale růžová, trochu s nádechem do lila. Žádnou chemii jsem nepřidávala. Barva je zhruba jako u Novalis od Kordese. Zatím moc nekvetla, snad se příští rok rozjede :-)
Choisya ternata - zkušenosti?, 10.4.2010
Koupila jsem tento stálezelený keřík s jasně zelenožlutými listy. Byla označena jako stálezelený keř. Po pátrání na netu jsem zjistila, že to s tou jeho mrazuvzdorností asi nebude tak slavné a váhám, jestli ho mám dát do země. Má někdo zkušenosti s... celý příspěvek >
Modrá růže Sissi, 9.4.2010
Díky za dosavadní rady. Barva je zajímavá a při troše skalice bude asi opravdu domodra. Udělám pokus a uvidím
Modrá růže Sissi, 7.4.2010
Přeji krásné jaro! V Rakousku jsem neodolala a koupila v zahradnictví modrou růži Sissi. Modrá jako na přiložené visačce asi nebude, prý spíš růžovo fialová. Někdo mi radil, že se má prý zalívat modrou skalicí. Má někdo nějaké zkušenosti nebo její... celý příspěvek >
Je to nádor?, 7.3.2010
Díky za uklidnění. Odrůda se jmenuje Gold Star. Akorát je mi divné, že větvičky rostoucí z těch domnělých nádorů odpadávají (zatím jedna, ostatní asi budou následovat).
Je to nádor?, 5.3.2010 Obsahuje fotku
Prosím o radu. Objevila jsem na mladé jabloni tyhle ztluštělé konce zkrácených výhonů, z kterých pak vyrazily prodlužující výhony. Navíc mi připadá, že nové výhony se chystají odpadnout. Je to normální, nebo je to nějaká choroba? Jak mám případně... celý příspěvek >
Růže k altánu, 22.10.2009
Prosím všechny znalce růží a zvláště paní Lili o radu. Mám u altánu světle růžovou pnoucí růži, odrůdu bohužel neznám. Problém je, že růže je velice bujná, vystřeluje dva metry dlouhé šlahouny do všech stran, na koncích je vždy několik květů, průměr... celý příspěvek >
Pančovaný med, 25.6.2009
Jsem naprostý laik, žádný včelař, ale jeden známý - včelař - nám kdysi radil, jak poznat pančovaný med. Nabrat na lžičku, nechat stékat dolů a když se proud ztenčí, musí začít dělat "bungee jump", tedy proud se přeruší a jako guma vyletí ke... celý příspěvek >
Kočka a mléko?, 25.6.2009
Milí kočkomilové, máte zkušenosti s podáváním kravského mléka kočce? Jako kotě měla po mléku ta moje průjem, tak jí ho už nedávám. Koneckonců v přírodě si ho taky nemůže koupit . Jaké máte zkušenosti vy?
Černí broučci v kočičí srsti - blechy, 25.6.2009
Souhlasím se Simonou. Podle Vašeho popisu jsou to blechy. Měla jsem před lety dvě asi měsíční koťata napadená blechami. V kožíšku měly blechy úplnou dálnici na stupni 4 Všude tytéž "kousky", které popisujete. Koupila jsem tehdy difusil a... celý příspěvek >
Poznáte růže?, 19.6.2009
Díky všem za příspěvky! Zároveň mám další dotaz - problém. Začíná mi chřadnout Mary Rose, vysazena byla letos v dubnu, prostokořenná sazenice. Pěkně se chytla a nasadila dvě poupata. Ale před dvěma dny jsem zjistila, že začíná klopit listy, ty... celý příspěvek >
Poznáte růže?, 16.6.2009 Obsahuje fotku
Prosím všechny zkušené růžařky o radu, zvlášť paní Lili, pokud zde je  :-).  Mám na zahradě dvě růže (obr. č. 1 až 5), je asi 80 cm vysoká, květ v průměru asi 10 až 12 cm, voní. Podle toho, co jsem našla, by se mohlo jednat o Charivari,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika