Příspěvky uživatele - Mike Dundee

Pomoc s výberem zimolezů, 15.6.2019
Zdravím, díky za reakci. Mám 2 knihy o popínavých rostlinách, projel jsem nespočet zdrojů na internetu i nabídky zahradnictví, ty si leckdy odporují (dobou kvetení i výškou). Zimolezy jsem párkrát viděl na zahradách, očarovaly mě svojí vůní a také... celý příspěvek >
Pomoc s výberem zimolezů, 5.6.2019
Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem popínavých zimolezů. Plánuji ozelenit část severozápadní fasády něčím, co by hezky kvetlo a vonělo. Zimolezy podle literatury rostou dobře i v polostínu, myslíte si, že tedy budou na SZ fasádě (kde je... celý příspěvek >
Vedení vína na fasádě domu, 12.4.2019
Zdravím, ano, plánuji to z nerezu. Kvůli své drahé polovičce to musím mít co nejsubtilnější (proto jsem musel právě vyloučit větší u profily a podobně..) a nesmí to rezavět :-) A samonosnou kvůli tepelné izolaci, musel bych se provrtat tlustou... celý příspěvek >
Vedení vína na fasádě domu, 10.4.2019 Obsahuje fotku
Všem děkuji za rady i konstruktivní kritiku. Kdyby bylo na mě, nechám porůst celou fasádu :-) Ale je tu ještě manželka, která mi dovolila jen něco subtilnějšího. Z téhož důvodu nemohu zcela zakrýt plochu mezi okny, je mezi nimi obklad z kamene,... celý příspěvek >
Vedení vína na fasádě domu, 8.4.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den, potřeboval bych od zkušenějších pěstitelů vína poradit - plánuji nechat růst víno po fasádě domu (JZ orientace). Nechci ji zakrýt celou, ale vytvořit pár vodídích linií porostlých vínem. Konstrukce bude z nerezových ocelových tyčí, po... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 13.9.2018
Milane, díky za info, také mi to přišlo zvláštní, že je to v konečcích (i na vrchcích listech), takže to opravdu bude mít něco do sebe s příjmem vápníku. U nás bylo letos šílené horko a léto prakticky bez deště, 4 kubíky dešťové vody jsem vyčerpal už... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 12.9.2018
Jsem rád že se daří s těmi Mountain Magiky, Milane. Také mohu potvrdit zvýšenou odolnost vůči praskání. Více mi začaly praskat až v říjnu, při kombinaci nízkých teplot a dešťů. Suché hniloby jsem si také všiml, ale jednalo se jen asi o 5... celý příspěvek >
Suchu odolnější zelenina, 26.8.2018
Nekrytá půda opravdu velice rychle vysychá. Kdysi jsem to u některých rostlin (např. rajčat) řešil PET lahví s dírkami zapuštěnou do země. Ale v poslední době už jen většinu věcí mulčuji vším možným ze zbytku zahrady - listím, trávou bez semen,... celý příspěvek >
Suchu odolnější zelenina, 25.8.2018
Děkuji za tip. Určitě vyzkouším. Můžu se zeptat jakou konkrétní odrůdu kadeřávku pěstujete? Ještě bych zmínil, že mi horoucí léto přežily indické okurky anguria (forma s potlačenou bodlinatostí) a teď je sklízím. Malé ale velice chutné, odolnější... celý příspěvek >
Suchu odolnější zelenina, 24.8.2018
Mě zase "nadzvedlo" že mě titulujete domovník důvěrníkem a aktivním svazákem. Doložte prosím svoje tvrzení, nebo si pořádně přečtete mé příspěvky. Znovu opakuji, že jsem svědkem jak někteří hospodaří s vodou v suchých oblastech nehospodárně. Nikoho... celý příspěvek >
Suchu odolnější zelenina, 23.8.2018
To bych si tedy nepřál vidět, jak vypadá sucho na jižní Moravě. U nás na středí moravě (Haná, Olomoucko) se krajina pomalu také mění na polopoušť. Kolem našeho města jsou pole s kukuřicí úplně uschlá.
Suchu odolnější zelenina, 23.8.2018
To máme nechat uschnout rostliny a stromy, protože Praha potřebuje kropit ulice? Já jsem mluvil o bezohlednosti některých lidí v určité suché lokalitě (tedy vás se to nětýká, resp. dosud se vás to netýká...) Aby sklidili krásnou a na vodu... celý příspěvek >
Suchu odolnější zelenina, 23.8.2018
Tak mě napadá - v některých oblastech zakázali zalévat zahrady. Velice by mě zajímalo, kolik zahrádkářů toto dodržuje :-)  Každopádně je asi třeba změnit způsob myšlení. Studny jsou skoro vyschlé, ale přesto vidím některé zahrádkáře večer... celý příspěvek >
Suchu odolnější zelenina, 14.8.2018
Rád bych si se zdejšími pěstiteli vyměnil zkušenosti ohledně suchu odolnější zeleniny. Jaké drudy a odrůdy vám v tomto prokletém počasí na záhonku prosperují, aniž byste je museli denně dotovat spoustou vody? Zvlášť vítané jsou zkušenosti pěstitelů... celý příspěvek >
Hlošina okoličnatá, 22.7.2018
Já si nasázel 8 keřů podél plotu, do budoucna s nimi počítám jako s vyšším živým plotem. Jedná se o různé šlechtěné / velkoplodé kultivary dovezené z Británie. Mám je teprve druhý rok (jednu třetí), zatím neplodily, ale ze všech mých jedlých keřů... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika