Příspěvky uživatele - Mike Dundee

Kdy radikálně seříznout meruňku, 16.7.2021
Neporadil by mi někdo, kdy je ideální období pro radikální seříznutí meruňky? Abych přiblížil situaci - mám semenáč meruňky s korunou cca 2,5 metru. Loni jsem do ní přirouboval větvičku z jiného semenáče kvůli lepšímu opylení. Ovšem druhý rok po sobě... celý příspěvek >
V zimě vonící pokojové rostliny, 4.3.2021
Dobrý den, měli byste nějaký tip na pokojové rostliny aromaticky vonící v zimě? Možná je to nesmysl, většina aromatických pokojivek kvete přes léto (např. voskovka), těch pár které kvetou v zimě zase nevoní... ale přesto se ptám, jestli o... celý příspěvek >
Odolné odrůdy rajčat, 1.12.2020
Vladimíre, problémy s plísní bramborovou jsem měl / mám každoročně já. Proto jsem také v roce 2017 zkusil Mountain Magic (MM) a byl jsem nadšen že ty rajčata u mě vydržela mnohem déle než do konce prázdnin (jak to bylo u mě obvyklé). A proto jsem... celý příspěvek >
Odolné odrůdy rajčat, 26.11.2020
Milane, to se samozřejmě může klidně stát. Dělám to v amatérských podmínkách. MM dávám vždy vedle sebe, mezitím mám tak 12 metrů jiné zeleniny a pak případně jiný záhonek s pár jinými typy rajčat (hlavně keříčkové a divoké Matt's Wild). Někde jsem... celý příspěvek >
Odolné odrůdy rajčat, 24.11.2020
Ještě je možnost využít nějakou společnost nabízející virtuální poštovní schránku v USA a přeposílající zboží dál do světa. Např. usa-balik.cz, shippito, nebo planetexpress.com. Zvlášť ten poslední mi přijde, že pro malé balíčky velikosti obálky má... celý příspěvek >
Odolné odrůdy rajčat, 23.11.2020
Tak southernexposure.com k nám jen tak nepošlou. Chtěl jsem udělat objednávku, ale po vybrání ČR mi zmizela cena za dopravu. Po bližším zkoumání jsem si všiml všeobecných podmínek pro zahraniční zaslání: "Obecně nebereme mezinárodní objednávky.... celý příspěvek >
Odolné odrůdy rajčat, 23.11.2020
Díky za tip na Open-pollinated Mountaineer Delight a Pride. Co jsem se díval na fakta, tak M.Pride má vyšší výnosy, silnější slupku, M.Delight je chutnější, tenčí slupku a o něco odolnější k septorii a plísni (vygooglete si "West Virginia IPM Report,... celý příspěvek >
Ošetření kmenu po aplikaci Chemstopu, 15.6.2020
Letos jsem zkoušel kolem kmene stromků dávat fólii s lepem. Tam, kde je kůra úplně hladká to funguje, ale na hrbolatějších je problém - mravencům stačí skulinka a vesele si podlezou pod fólií, takže jsem stejně musel spodní část styku kůry s fólií... celý příspěvek >
Ošetření kmenu po aplikaci Chemstopu, 31.5.2020 Obsahuje fotku
Před 4 lety jsem namazal kmeny mých hrušní lepem chemstop proti mravencům. Myslel jsem, že lepidlo po čase samo zmizí. Ovšem i po letech stále je stále patrný černý pás, kde bylo natřeno a kůra v místě v porovnání se zbytkem kmenu velmi praská (asi... celý příspěvek >
Biouhlie - nebezpečné látky, 30.5.2020 Obsahuje fotku
Pokud to beru černobíle, pak vy ovšem také. Dřevěné uhlí se sice časem rozpadá, ale velká část zůstává v půdě po dlouhou dobu jako drobné částice, které přesto pozitivně ovlivňují půdní život. Přikládám výňatky z 2 knih - nevím, jestli je neodsoudíte... celý příspěvek >
Biouhlie - nebezpečné látky, 29.5.2020
Můžete mi tedy poslat odkaz na nějakou seriózní vědeckou studii, že terra pretta je jen mýtus a vše kolem jsou jen báchorky?  TP díky adsorpční schopnosti zachytí množství živin (ikdyž určitě ne 100%), které by se jinak vyplavily, nevím co v... celý příspěvek >
Biouhlie - nebezpečné látky, 29.5.2020
Ano, ale o tom ta terra pretta je - indiáni cílevědomě mísili dřevěné uhlí, úlomky keramiky, fekálie, organické zbytky s místní půdou, nevršili jen hroudy dřevěného uhlí. Dřevěné uhlí se za staletí rozpadlo na malé částečky, ale ty jsou v půdě stále... celý příspěvek >
Biouhlie - nebezpečné látky, 28.5.2020
Stando, zajímalo by mě, z čeho čerpáte ty nesmysly že biouhel obhajuje kácení deštných pralesů. A taky by mě zajímalo, proč jste vůči němu tak předpojatý. A za třetí jestli s ním máte nějakou vlastní zkušenost, nebo jen jako obvykle... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 8.5.2020 Obsahuje fotku
Sever Olomoucka: Meruňky letos kvetly bohatě, ale mrazíky také zaúřadovaly. Ale pořád něco bude, ikdyž podstatně méně než loni. Na mé největší meruňce Harcot bude tak polovina úrody než loni. Na některých jen tak na zobnutí. Ale co mě překvapilo, tak... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, 12.4.2020 Obsahuje fotku
Já se rozhodl experimentovat s meruňkou z pecky před 8 lety. Vybral jsem si pecky z meruňky, kterou mi sehnal kamarád od jeho známého, staršího pána, který taktéž strom údajně vypěstoval z pecky a jež roste několik desetiletí v Prostějově. Podle jeho... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika