Příspěvky uživatele - hugovotr

Tipala, 17.8.2021
Kořenitá chuť tam moc není, je to něco mezi švestkou a rynglí. Opravdu vyzrálých plodů je vždy jen pár, většina plodů shnije nebo popadá ne zcela zralá. Zrovna postupně dozrává špendlík žlutý, popadané Tipaly jsem k němu chtěl přidat do kvasu. Po... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2021, 14.6.2021
Kyjovsko, včera jsem aplikoval Lepinox+Topas+Biool+Wuxal, snad se to spolu sneslo🤭 Někdy příští týden pak použiji drahocenné Integro+Scala nebo Bellis+Wuxal.
Rez (rzivost) slivoně, 6.6.2021
A byla to určitě rez? Nebyla to skvrnitost? Na obě můžete použít Talent. Slivoně - Červená skvrnitost - 4-6 ml / 10 l vody / 100 m2 - Postřik - květen, červen Poznámka: OL=21. Aplikujte 1 - 2 týdny po odkvětu, opakujte 1 - 2x v intervalu 10 - 14... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2021, 6.6.2021
Krom vámi zmíněných ještě používám Lepinox jako první postřik při první i druhé vlně, jako druhý pak Spintor nebo Mospilan. Integro se mi osvědčilo nejlépe, bohužel už je dostupné jen pro profíky.
A co vaše mšice?, 6.6.2021
Zatím vše bez mšic, za včas jsem aplikoval lepové pásy. A až se i přes to mšice časem objeví, použiji Biool. Taky není levný, ale zabírá a insekticidy si nechávám na obaleče.
Suchá skvrnitost listů peckovin, 27.5.2021
Včera mi zbyla skoro celá nádrž namychaneho Zata po postřiku jádrovin, tak jsem k tomu přidal Talent a stříknul slivoňe a mandloně. Loni suchá skvrnitost řádila hodně, letos bych ji rád klepl přes prsty.
Rozkvétání meruněk 2021, 14.4.2021
A taky včely na to hází bobek, v takovém počasí je vidět sem tam jenom osamocený čmelák... 
Rozkvétání broskvoní, 14.4.2021
Vítejte v klubu, vymírání pupenů/rakovina čím dál více znemožňuje pěstování broskvoní. Jestli bude příští jaro i přes všechny možné postřiky zasaženo tolik letorostů jako letos, vyřeším to rýčem a motorovou pilou.
Rozkvétání meruněk 2021, 11.4.2021
Včera i při větrném počasí jsem na meruňky aplikoval Signum, broskvoně jsem vzal zbytkem Horizonu spolu s Aliette. U mě v sadě na kopci nefouká jen zřítka. Část VP ještě nekvete vůbec, část je už z poloviny rozkvetlá. Příští víkend stříknu... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2021, 9.4.2021
Nevím, zda jsem správně pochopil. Přípravek "Předjarní postřik" se skládá ze dvou komponent - Mero a Karate, které se mají smýchat. Ptám se, zda k tomu lze přimíchat nějaký fungicid (Zato, Scala, Bellis...)?
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2021, 8.4.2021
Dá se smíchat Mero s Karatem jako jarní postřik s přípravkem proti strupovitosti?Třeba Zato nebo Scala. Přidat i smáčedlo?
Rez tresne, 6.4.2021
Nemohu si pomoct, ale já tam vidím dvoják. Chce to fotky z více úhlů.
Novozasadena jablon ma nizko kostrove konariky, 6.4.2021
Všechen boční obrost dejte pryč. Proč - ty dva ponechané výhony jsou nízko, ten původní konkurent terminálu je mnohem silnější jak druhý výhon a třetí do party chybí úplně. Terminál nechte jak je, od zhora odpočítejte cca 6 zdravých pupenů a... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 4.4.2021 Obsahuje fotku
Nejvíce narašená hrušeň v sadě je Elektra. Při kochání se květními pupeny jsem objevil několik podezřelých hmyzáků. Jde určitě o Plodomorku? Teď se ochladilo, budu moci ošetřit až příští víkend, plánuji předjarní postřik Mero + Karate. Nebude pozdě?
Zástava kvasu, 27.3.2021
Hledejte i starší příspěvky. Řekl bych, že více lidí chválí dvoukotlovou destilaci.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika