Příspěvky uživatele - hugovotr

Cacansku lepoticu alebo Stanley?, 27.3.2021
Možná na džem, kompot a do buchet, ale jinak i pro mě je to podřadná odrůda. Zato Stanley je pracant, každoročně slušně zaplodí chutné plody slušné cukernatosti. V posledních teplých letech byly plody přímo vynikající. Monilií netrpí více jak zbytek... celý příspěvek >
Zástava kvasu, 26.3.2021
Nevím co to máte za švestky, že k nim máte potřebu přidávat cukr. Většinou je problém opačný - vysoká cukernatost, kterou následně kvasinky nejsou schopny vykvasit = zbytkový cukr v kvasu.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2021, 23.3.2021
Přejet komplet sad mědí (Kuprikol, Champion) není jistě naškodu. Částečně zabere i na ty mechy a lišejníky. Zelenou skalici s vápnem jsem použil letos, ještě jsem nekontroloval, jak to zabírá.
Mladé broskvoně - fleky na letorostech, 23.3.2021
Děkuji pane Petře. Vyřežu co budu muset a chemicky ošetřím. Podle průběhu zimy by se měl údajně postřik mědí opakovat i v jejím průběhu, ne jen jeden postřik koncem listopadu. Na jiném sadařském fóru mi byly doporučeny tyto přípravky: ALIETTE... celý příspěvek >
Co k Bohemia, 21.3.2021
Jestli chcete kyselejší, zvolte Topaz.
Vhodné rozmiestnenie ovocných stromov, 20.3.2021
Další super rada, hrušně na kdouloni ve tvaru vysokokmene. Sekat tráva se dá v pohodě i pod čtvrtkmeny a zakrsky. Kolem stromů, zvláště u těchto slaběrostoucích podnožích, by jste měl udržovat bezplevelný kruh, takže tam není co sekat.
Mladé broskvoně - fleky na letorostech, 20.3.2021 Obsahuje fotku
Je zajímavé, že dříve se toto napadení neprojevilo. Stejně tak suchá skrnitost. Loni po dlouhé době broskve pořádně porůstly. Je k zlosti, že teď budu muset většinu nových přírustků odstranit. Před měsícem jsem postříkal vše Kuprikolem (80g/12l),... celý příspěvek >
Mladé broskvoně - fleky na letorostech, 17.3.2021 Obsahuje fotku
Je to čím dál větší problém. Už jsou napadeny skoro všechny broskvoně, mandloně i část meruněk. Zdá se, že i přes zimu odumřely některé popeny na broskvoních a objevili se skvrny na letorostech. Vyzkouším Dithane a Talent. Infekce se možná šíří... celý příspěvek >
Lišejník na ovocných stromech, 10.3.2021 Obsahuje fotku
Nejenom proti lišejníkům jsem natřel kmeny a část spodních větví vápnem se zelenou skalicí. Nejhůře zasažené stromy jsem touto naředěnou směsí i postříkal rosičem. Uvidím, jak to zabere.
Rubinola - podnož, 16.2.2021 Obsahuje fotku
Určit výšku/šířku koruny není tak jednoduché. Záleží na půdě, zálivce, výživě... Pokud chcete polokmen, zvolil bych MM106. Moje Rubinoly na této podnoži jsou vysoké/široké asi 3,5m. Jde ale o suchou lokalitu. 
Poraďte tretiu slivku do záhrady, 13.2.2021
Vše na myrobalánu, jen jeden Toptaste na Wagenhaimce. U mě ani na myrobalánu kvůli suchu stromky pořádně nerostou.
Naroubovat na starou švestku něco jiného?, 8.2.2021
Jako začátečník jsem se snažil přeroubovat část 15ti leté Althanovy ryngle Durancií za kůru. Problém byl v tom, že rány jsou velké a ujímavost roubů malá (u mě cc 1/3). Takže i když se jeden ze tří nebo dva z pěti roubů (dle tlouštky větve) chytil,... celý příspěvek >
Jak na kvas z hrušek?, 7.10.2020
Nezlobte se pane Vašku, ale takové rady si strčte za klobouk. Kyselina se k hruškovému kvasu přidává kvůli snížení pH pro zlepšení prostředí pro kvasinky. Místo kyseliny někdo přidává jablka, třeba kýbl na metrák hrušek. Rozhodně se není třeba... celý příspěvek >
Astra, 1.10.2020
Mám jednu větev Jizery, letos prvních pár plodů. Ještě je na stromě.
Jablko má světlý pruh, 21.9.2020 Obsahuje fotku
Chtěl jsem založit nové téma, ale vidím, že máte nejspíš podobný problém jako já. Topaz, letos poprvé výrazná deformace plodů na dvou stromech.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika