Příspěvky uživatele - 187.150

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 25.3.2016
Dno sklepu je cca 2 metry pod zemí.Jen v hodně suchých časech je bez vody v jezírku, které jsem vyhloubil pod podlahou, také v souvislosti s uchováním roubů. Teplota při venkovních -15 st. Celsia je ve sklípku plus 2 st. Celsia. Běžně se teplota... celý příspěvek >
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 24.3.2016 Obsahuje fotku
Musím konstatovat, že Golden je zimní jablko, ne novoroční nebo vánoční.Vydrží bez problémů do května i déle. Sklizeň v říjnu, viz příspěvek v tomto foru během sklizně.Chuť stále výborná.Sklep mám sice v zemi ovšem bez "řízené atmosféry".Nejsem vinař... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 27.2.2016
Během nákupu postřiků v Polsku jsem ve specializované prodejně postřiků, hnojiv a pod. vznesl dotaz, že se mi donesly zprávy o ukončení registrace Syllitu, který jsem také zde nakupoval (samozřejmě po daleko rozumnějších cenách). Prodejce mi po... celý příspěvek >
Řez aronie, 24.2.2016
Je to jednoduché. Obírání aronie je pracné. Musí být také rychlé kvůli intenzívním náletům ptactva.Prosvětluji tedy korunu a zkracuji výhony a vlastní odtržení plodů se dělá pohodlněji na zemi.Zbytek sklízí manželka přímo ze stromu, popř. ze... celý příspěvek >
Řez aronie, 24.2.2016
Pěstuji 12 stromů aronie Nero naroubované na pláňce jeřabiny lesní.Střih starých odplozených větví, které vyholují a dalších větví rostoucích chaoticky, je každoroční nutností.Výnos pak tomu odpovídá cca 1přepravka ze dvou stromů(se střapci).... celý příspěvek >
Řez jabloně, 1.2.2016
Ano habitus stromu, úhel odklonu větví i množství a tvar plodonošů potvrzují, že se jedná o balerinu. Terminál mohl být v začátcích růstu třeba poškozen nebo vylomen.Tomu by odpovídalo intenzívní rozvětvení stromku nad zemí. Jan z pod... celý příspěvek >
Kanzi, 7.11.2015 Obsahuje fotku
Během kontroly uskladněného ovoce jsem neodolal a přinesl jedno ze tří jablek Kanzi(panenská úroda) k "neřízené degustaci". Chuť jablka výborná.Sklizeň proběhla už koncem září, kvůli obav ze sršňů. Pro porovnání velikosti, vybarvení, ... celý příspěvek >
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 27.10.2015
Dobrý večer, je to asi stejné, jak třeba s Ontáriem.Někdo ho má narůžovělé, jiný až červené. Já mám(viz snímek v předcházejícím příspěvku)Golden s krásným načervenalým líčkem.Nadmořská výška 400m. Podle Rubínu, Topazu, Bohemie a dalších mi... celý příspěvek >
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 20.10.2015 Obsahuje fotku
Přeji dobrý den. Po sklizni Rubínu a Bohemie se sršni pustily i do zimních odrůd, nezůstaly ušetřeny ani Melrose, Merkur, Golden Delicius a další. Musel jsem zimní odrůdy sklízet před 15. říjnem.I když nám naše železárny už nedávají do ovzduší... celý příspěvek >
Určení odrůdy jabloně, 17.10.2015
Dobrý večer, vidím to na Gloster. Jan z pod Javorového
Nové zimní rezistentní jablko Admirál, 14.10.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, Beskydy, hořká pihovitost u Admirálu je trochu slabší, jak u Bohemiagold.Nicméně je, postřik Wuxalem pomohl jen částečně. Delor, Rajka, Witos, Dublet,Merkur a další bez příznaků. Jan z pod Javorového
Mirabelky - Miragrande a Bellamira, 7.10.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, Miragrande měla letos druhou úrodu.Velmi dlouho držela na stromě.Pravda je menší než Belamira, ovšem nepraskala tak intenzívně po dešti a také má o mnoho chutnější plody.Objektivnější srovnání přinesou další léta. Jan z pod... celý příspěvek >
Určení jablka dle fota, 28.9.2015
Dobrý den, před 7 lety jsem vykopal jabloň, která byla dobrá jen do moštu.Kdysi ji předcházela výborná pověst, kterou později nepotvrdila a měla zásadní neřesti..Myslím, že na snímcích je Dukát. Jan z pod Javorového
Odrůda Vitos, Fantazia, 10.9.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, chuť Witosu letos opět výborná.Přes tropické léto je vybarvení plodů méně výrazné než v loňském propršeném srpnu. Jan z pod Javorového
Je to Panenské české nebo ne?, 26.8.2015
Dobrý večer.Odrůda je Matčino. Jan z pod Javorového
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika