Golden Delicious a Golden Delicious Reinders



host - 187.150 (?)
24.3.2016 23:59

Musím konstatovat, že Golden je zimní jablko, ne novoroční nebo vánoční.Vydrží bez problémů do května i déle. Sklizeň v říjnu, viz příspěvek v tomto foru během sklizně.Chuť stále výborná.Sklep mám sice v zemi ovšem bez "řízené atmosféry".Nejsem vinař tak tam ty banánové dozvuky chuti při konzumaci necítím, nebo je to tím, že Alto Adige je krajem zaslíbeným pro tuto sortu jablíček.

Jan z pod Javorového


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 27.10.2015 23:53

Máte je, Honzo, parádní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 28.10.2015 9:00

Teď jsem snědl jeden částečně uleželý a nejžlutší plod a můžu říct, že vypěstovat si vlastní Goldeny se standartní chutí, je tak trochu sváteční záležitost a sváteční požitek. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 11.1.2016 17:46

Po předčasném jásotu nad malým silně žlutým plodem krátce po sklizni, který měl výraznou jakoby banánovou příchuť, spadly všechny další plody a to i ty největší do totálního průměru, takže je po jásotu. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.84 (?), 24.3.2016 10:58

Jezdí k nám prodejce ovoce a zeleniny z kyjovska s tak obrovskými Goldeny Delicious, jaké jsem ještě neviděl. Odhadem váží 300 g a více. Chuť těch obrovských plodů je příjemná, s typickou banánovou příchutí. Zajímalo by mě, jaké výživné postřiky používají pěstitelé, aby narostly tak obrovské plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 24.3.2016 11:59

Velikost plodů neovlivňuje pouze hnojení (řez, závlaha, probírka, herb. pás, GA).

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.3.2016 12:49

Mě osobně zaujal v tomto vlákně příspěvek pana Milana Fialy, který píše: Golden Delicious Reinders som mal 3 roky nenadchol ma 2 roky to ma za sebu, momentalne v celom svete sa zblaznili do jablka Opal vychvaluju ho do neba skoro všade sa ho snažia vysadzat,  Zajímavé, že Milana nenadchnul Golden Delicious Reinders ani v jeho teplé poloze. Prozatím nenadchnul ani mě. Opál od pana Miloše Vysloužila měl chuť přece jen výraznější, pro mě zajímavější. Nikoliv ovšem pro samotného pana Vysloužila. Je možné, že samotný Opál bude v teplé poloze chutnější a nadějnějšínež Golden. V minulém roce nejlépe zhodnotil velmi teplé počasí v chuti Kidd´s Orange.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.84 (?), 24.3.2016 17:27

Opál je podle mne chuťově výraznější než Golden, ale jeho nároky budou zřejmě shodné s Goldenem. V charakteristice odrůdy dle ÚEB se píše, že je vhodný do vinorodých sušších oblastí s kapénkovou závlahou.  Takové podmínky nemám, takže se s ním loučím s pozdravem "Savana hokna" Opále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 24.3.2016 21:39

Chutné přezrálé Goldeny jsem jedl několikrát ze stromů, které nebyly očesány, protože byly přimíchány do řádků s jinou odrůdou. Byly šťavnaté sladké vynikající chuti, ale už s mizernou skladovatelností v řádu týdnů. Podobně mile mě překvapila chuť přezrálého Zvonkového. V Čechách jsou bohužel plody s líčkem vyřazovány do nestandardu. I žlutá je nežádoucí, ale alespoň prodejná. Tržně dobře prodejné jsou zelené.

Golden nikdy nebude ideální odrůda pro zahrádkáře. V hobby skladovacích podmínkách poměrně rychle vadne.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 0.146 (?), 24.3.2016 22:51

Nechávám všechna jablka co nejvíce dozrát, podtržené si můžu koupit v obchodě. A Goldeny trháme až jsou žluté často s jemným červeným ličkem. Pak opravdu v chuti lze najít tropické ovoce. Ale vadnou už koncem prosince. Před pár dny jsem si jednu Golden hubku dal a kupodivu se ještě dala sníst:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 24.3.2016 23:59

Musím konstatovat, že Golden je zimní jablko, ne novoroční nebo vánoční.Vydrží bez problémů do května i déle. Sklizeň v říjnu, viz příspěvek v tomto foru během sklizně.Chuť stále výborná.Sklep mám sice v zemi ovšem bez "řízené atmosféry".Nejsem vinař tak tam ty banánové dozvuky chuti při konzumaci necítím, nebo je to tím, že Alto Adige je krajem zaslíbeným pro tuto sortu jablíček.

Jan z pod Javorového


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika