Příspěvky uživatele - 19.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Réva Alden a Aivaz, 4.5.2018
Máte skutečně Aivaz? Rodinka vzniklá křížením Moldova x Cardinal =  Arkadia, Aivaz, Kodrjanka atd. se vyznačují dobrou až výbornou chutí. Alespoň v našem vinohradu. Alden není muškátové chuti, ale jemné labruskové - jinak souhlasím.
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 25.4.2018
Růvek má kromě výše uvedených funkcí ještě jednu, o které nepíší ani chytré knihy. Výhony rašící ve vlhkém prostředí jsou chráněny před napadením roztoči. To má velký význam zejména u slabších sazenic.  Prostě výhon ukrytý v půdě má lepší... celý příspěvek >
Řez révy vinné na hlavu, 22.4.2018
Kmínek se nepěstuje, vedení na hlavu je skutečně na hlavu neboli babku, což je stlustlý útvar hned u země.  Opakovaným řezem u země vznikne útvar velikosti pěsti, v dobrých podmínkách mohutní až do velikosti lidské hlavy - proto vedení na... celý příspěvek >
Prosím doporučte odrůdu révy do skleníku, 17.4.2018
Ze starších odrůd se mě velmi dobře osvědčil Royal modrý,  dobré jsou naše odrůdy pro skleníky o dost ranější Pola a Vitra. Pola je dobrá i do vinohradu, ale musíte provádět normální ochranu. Ve skleníku stačí jen proti padlí. Bezsemenných... celý příspěvek >
Réva Alden a Aivaz, 8.4.2018
Alden: Odrůda má vysokou plodnost, růst je z počátku slabší,  v pozdějších letech střední až bujný.  Odolnost k zimním mrazům je dobrá. Odolnost k plísni révové je dobrá a k padlí révovému střední. Pokud nejsou bobule napadeny padlím,... celý příspěvek >
Vinná réva do vyšších poloh, 27.3.2018
Mám v sortimentu desítky stolních odrůd a Prim při srovnání s konkurencí na první pohled nevypadá na vítěze. Přesto ho pořád doporučuji svým známým. Mám s ním zkušenosti od roku 1985, tehdy jsme množili doslova každý řízek, každé očko. Spoustu... celý příspěvek >
Kmínek révy, 22.3.2018
V každém případě je lepší odstranit ihned, ovšem podmínkou je pečlivě ránu zatřít - vytvořit bariéru dřevokazným houbám a zabránit vysýchání.
Kmínek révy, 14.3.2018
Pokud je sazenice v dobré kondici, tak můžete věšák klidně odstranit tzv. „na větevní kroužek“. Ránu je vhodné dobře ošetřit nátěrem, aby nezasýchala. Barva také vytvoří bariéru pro dřevokazné houby. Réva skutečně na rozdíl od ostatních ovocných... celý příspěvek >
Roubovance révy a mráz, 23.2.2018
15 cm hlíny je v pohodě.  Ale cokoliv navíc neuškodí. Sníh je super izolant.
Přípravek na ošetření ran révy po řezu, 15.2.2018
Pokud má mít nátěr smysl, tak opravdu to prověďte co nejdříve po řezu a jen větší rány na stařině. Právě v tuto dobu rozšiřují dřevokazné houby nejvíce své výtrusy. Lepší než balzám nebo latex je jakákoliv syntetická barva, kterou lze v tuto... celý příspěvek >
Prosba o radu - vinna reva na zavaření, 8.2.2018
Pro tento účel se nám osvědčil Romulus.  Odrůdy s pecičkama mě normálně nevadí, ale do kompotu je lepší bezsemenná odrůda a labruskové chutě po zavaření nevadí.  Nevýhodou jsou menší bobule.
Řez révy vinné na hlavu, 7.2.2018
Kdo má málo práce, ať si nasadí vinohrad. A kdo se vyloženě nudí, ať si zvolí vedení na hlavu. Nic proti, ale u výše uvedených autorit jde o snaha zaujmout. Prostě se upnete na nějakou blbost, abyste se vymezili vůči  „mejstrýmu“. ... celý příspěvek >
Řízkování a mšička révová, 2.2.2018
Já révu pěstuji také na severním okraji vinařství, ale poněkud jižněji než Bredík a na révokaze jsem také moc nevěřil. Z omylu mě vyvedlo občasné napadení podnožové a dokonce někdy i evropské révy listovou formou tohoto škůdce. Proto již několik... celý příspěvek >
Jak udělat révě první řez?, 18.1.2018
Kmínek můžete nastříhnout, pokud je réví dobře vyzrálé, na řezu jasné zelené a kůra je dle odrůdy hnědá v různých odstínech. Réví musí být silnější jak tužka.  Pokud máte tyto podmínky splněné a budete sazeničky v době suchá dobře zalévat,... celý příspěvek >
Ošetření pergoly porostlé vínem, 18.1.2018
Pan Miloš má pravdu. Mám před domem pergolu už 30 let, některé prvky jsem už musel vyměnit. Původně jsme totiž na příčné trámky použil zbytky ze stavby natřené Luxolem. Opravu dělal asi před 10 lety soused profesionál. Vypadá to pořád jak nové,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika