Jak udělat révě první řez?



host - 19.131 (?)
18.1.2018 9:27

Kmínek můžete nastříhnout, pokud je réví dobře vyzrálé, na řezu jasné zelené a kůra je dle odrůdy hnědá v různých odstínech.

Réví musí být silnější jak tužka.  Pokud máte tyto podmínky splněné a budete sazeničky v době suchá dobře zalévat, tak kmínek nevadí a můžete nechat i 1 hrozne na ukázku.

Pro slabší rostliny je u mladých sazeniček lepší provést zpětný řez - zakrátit výhony u země na 2 očka. Tím sazenice posílí a nehrozí nebezpečí zakrnění, které je v  u mladých přetížených sazenic běžné.

Mladé sazenice je lepší stříhat jen na kmínek,  ohýbat dlouhé tažně lze jen u velmi silných sazenic.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 119.228 (?), 14.1.2018 14:35, zobrazeno: 5935x

Dobrý den,

loni jsem zasadil na jaře 2 révy. Měl jsem to nechat růst s tím, že další rok, tedy letos provedu první řez a nastavím tak budoucí kmen. Moje otázka zní. Kde a jak to mám sestřihnout? Díky moc.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.228 (?), 14.1.2018 14:36

Ještě jedna fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 14.1.2018 15:17

Jaký mají Vaše révy původ-gen.výbavu? Jsou štěpené-podnož +plodonosný vršek, nebo pravokořené-řízkovanci?Jaké s nimi máte plány-směr, průběžný cíl-očekávaný výnos? Proč nemáte zbudované vedení? Kde se Vaše pěstování odehrává?...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 14.1.2018 17:19

Je to špatně vidět, ale výhony budou asi slabé. Předně jste měl nechat po výsadbě jen dva výhony. Jeden vyvazovat nahoru, druhý zaštipovat a nenechat ho vyrůst (v místě nad roubováním se tímto vytvoří zásobní očka pro případ zmrznutí keře, místo se chrání vzimě nakopčením). Výška kmínku záleží na Vás. Pokud je výhon slabý, nevyzrálý, tak se zkrátí na dvě očka a začne se znovu. Dva výhony, jeden nahoru, druhý zaštipovat. A výhon pravidelně vyvazovat a odstraňovat zálístky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.228 (?), 15.1.2018 11:13

Prodejce mi říkal:

Nechte to růst samovolně, i když tam porostou 4 výhony. Na jaře to prostříháte a necháte jen nejsilnější. To jsem také udělal.

Oporu dodělám. Mám tam tedy nechat jeden výhon a ohnout ho k drátům nebo to mám zakrátit na výšku budoucího kmene?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.131 (?), 18.1.2018 9:27

Kmínek můžete nastříhnout, pokud je réví dobře vyzrálé, na řezu jasné zelené a kůra je dle odrůdy hnědá v různých odstínech.

Réví musí být silnější jak tužka.  Pokud máte tyto podmínky splněné a budete sazeničky v době suchá dobře zalévat, tak kmínek nevadí a můžete nechat i 1 hrozne na ukázku.

Pro slabší rostliny je u mladých sazeniček lepší provést zpětný řez - zakrátit výhony u země na 2 očka. Tím sazenice posílí a nehrozí nebezpečí zakrnění, které je v  u mladých přetížených sazenic běžné.

Mladé sazenice je lepší stříhat jen na kmínek,  ohýbat dlouhé tažně lze jen u velmi silných sazenic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika