Příspěvky uživatele - 208.21

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Poradíte na jaře kvetoucí nižší trvalku se žlutým květem?, 15.9.2013
Děkuji paní Květo, pryšce jsou také pěkným oživením v zahradě, zatím tam máme Euphorbia amygdaloides 'Purpurea' - Pryšec mandloňovitý,  zbarvený do vínova, kvetoucí žluto zelenkavě. Jsem za něj ráda a jiný jsem zatím nesehnala. Škornici jsem si... celý příspěvek >
Poradíte na jaře kvetoucí nižší trvalku se žlutým květem?, 15.9.2013
Děkuji, tak jsem našla stránky, kde se prodejci specializují na pěstování a šlechtění hlíznatých rostlin a cibulovin. Nabízí zde nepřeberné množství kosatců různých barev a velikostí od těch miniaturních po obry. Nenašla jsem moc informací, ale... celý příspěvek >
Poradíte na jaře kvetoucí nižší trvalku se žlutým květem?, 15.9.2013
Pane Josefe, pampeliška je velmi nenáročná a proto se jí asi u nás tak dobře daří, vytlačila i trávu :-). Ohledně kosatců si nevím rady, tak se mi líbí i krásně voní... ale zatím jsem měla štěstí jen na nákup těch, které potřebují hodně vlhko,... celý příspěvek >
Poradíte na jaře kvetoucí nižší trvalku se žlutým květem?, 15.9.2013
Ano, uvažovala jsem o podobných rostlinkách, na které jsem při hledání narazila - jako Draba aizoides, Degenia velebitica.. ale jsou nižší a asi bych je vysadila spíše do skalky. Mám ráda rozchodníky, některé včetně žlutého nám také na zahradě... celý příspěvek >
Poradíte na jaře kvetoucí nižší trvalku se žlutým květem?, 15.9.2013
Děkuji Vám pánové za vyčerpávající seznam, tak to je paráda, určitě většinu ze zmíněných květin použijeme. Zkusím si vyhledat ještě jejich různé druhy. A za chvíli na podzim už bych mohla vysadit třeba nějaké krokusy kvetoucí na jaře.
Poradíte na jaře kvetoucí nižší trvalku se žlutým květem?, 15.9.2013
Důmám, jakou žlutě (až oranžově) kvetoucí květinu vysadit ke kraji záhonu na slunné místo. Měla by být cca 15-40 cm vysoká, kvetoucí na jaře, uvítám, kdyby kvetení opakovala. Nejlépe, aby měla stálezelený list, nebo alespoň do zámrazu. Nevíte prosím... celý příspěvek >
Prosím jakou šalvěj doporučíte jako okrasnou trvalku?, 11.9.2013
Děkuji  :-), na tu jsem teď při hledání také narazila a poznamenala si jí. Pak ještě Salvia nemorosa - 'Lubecca', nebo 'Caradonna', ‘Sensation Deep Blue Improved, 'Mainacht' z těch nižších 'Ostfriesland', 'Marcus', 'Sensation deep blue... celý příspěvek >
Osázení trvalkového záhonu na osluněném místě, aby byl ozdobný, co nejdéle, 11.9.2013
Děkuji, ta Nepeta vypadá hezky a kvete prý skoro celé léto. Jak jsem hledala vyšší na jaře kvetoucí trvalky,  zjistila jsem, že opravdu velký výběr není, spíše mezi cibulovinami a pak množství nižších a kobercových. Připadal by v úvahu... celý příspěvek >
Prosím jakou šalvěj doporučíte jako okrasnou trvalku?, 11.9.2013
Ráda bych vysadila šalvěj do trvalkového záhonu a chtěla bych vybrat mrazuvzdornou, která dlouho a výrazněji kvete (nejlépe modrě či fialově) a má ozdobné listy i mimo dobu kvetení. Zřejmě nějakou z druhu salvia nemerosa.
Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?, 10.9.2013
Dlužichy jsou opravdu krásné, barevně rozmanité... škoda mám většinu záhonů na slunci.
Osázení trvalkového záhonu na osluněném místě, aby byl ozdobný, co nejdéle, 10.9.2013
Zamýšlenou velikost a formu záhonu (dlouhý 4,5 m a šíroky 2 m) jsme rozšířili a upravili do oblouku ve tvaru písmene C. Původně byl na zahradě v tomto místě jen obdelníkový záhon, který vystupoval do prostoru, tzn. nebyl u kraje podél plotu. My... celý příspěvek >
Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?, 10.9.2013
Většinou se dočítám, že se pro dlužichy doporučuje polostinné stanoviště, pro ty se světlými listy až stín. Slyšela jsem, že se některé druhy mohou vysadit i na slunném místě. Jsou to spíše ty červenolisté? Nemáte prosím zkušenost, jak se jim na... celý příspěvek >
Osázení trvalkového záhonu na osluněném místě, aby byl ozdobný, co nejdéle, 9.9.2013
Děkuji paní Lído, ještě to umístění promyslím. Načrtla jsem si i velký papírový plán :-) a celkový návrh mi dává zabrat. Ano tu kopretinu s chryzantémou bych chtěla vysadit do středu šířky záhonu, možná by byla mezi nimi pěkná pivoňka, má přibližně... celý příspěvek >
Osázení trvalkového záhonu na osluněném místě, aby byl ozdobný, co nejdéle, 8.9.2013
Chtěla bych se poradit.  Zamýšlím do trvalkového záhonu na slunné místo vysadit vedle sebe bílou kopretinu - Leucanthemum × superbum ' 'Wirral Supreme'  a mrazuvzdornou listopadku - Chrysanthemum x rubellum 'Clara curtis', zeptám se raději... celý příspěvek >
Rajčata Darinka F1 co se jim stalo?, 8.9.2013
Děkuji, já jsem vděčná, že se tímto způsobem mohu poradit. Určitě to nebude naposledy :-)
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika