Poradíte na jaře kvetoucí nižší trvalku se žlutým květem?



tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?)
15.9.2013 19:29

Děkuji paní Květo, pryšce jsou také pěkným oživením v zahradě, zatím tam máme Euphorbia amygdaloides 'Purpurea' - Pryšec mandloňovitý,  zbarvený do vínova, kvetoucí žluto zelenkavě. Jsem za něj ráda a jiný jsem zatím nesehnala. Škornici jsem si také poznamenala, ale vyžaduje asi spíše polostín.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 15.9.2013 13:25

Děkuji, tak jsem našla stránky, kde se prodejci specializují na pěstování a šlechtění hlíznatých rostlin a cibulovin. Nabízí zde nepřeberné množství kosatců různých barev a velikostí od těch miniaturních po obry. Nenašla jsem moc informací, ale poznamenala jsem si některé názvy kultivarů žluté (nezůstane jen u nich), např. 'All is bright', 'Carats', 'Clever'.. těmto by mělo snad vyhovovat sušší a slunné stanoviště. Kéž by se dali sehnat i prostřednictvím místního zahradnictví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.90 (?), 15.9.2013 18:24

k jedněm z nejčasnějších zástupců žlutých/jarních/slunce patří pryšce.

Jsou mezi nimi i nevysoké vč. stálezelených. Stálezelené ale nejsou spolehlivě mrazuodolné (záleží na zimě, místních podmínkách).

Naprosto by požadavkům vyhovovala Euphorbia seguieriana ssp. niciciana vč. stálezelenosti, přezimovávala ale u mne pouze tuto mírnější zimu.

Jinak E. polychroma, myrsinites a Euphorbia amygdaloides Purpurea (nechat semenit, trpívává padlím).

Posledním zástupcem je pak Euphorbia cyparissias (hezká je Fens Ruby). Dost oddénkatá.

--

Škornicí je nejspíš Epimedium versicolor Sulphureum (u nás nejčastěji prodávané).

(občas bývá k mání i hroznovité Epimedium pinnatum ssp.colchicum, a oranžové Epimedium x warleyense)

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 15.9.2013 19:29

Děkuji paní Květo, pryšce jsou také pěkným oživením v zahradě, zatím tam máme Euphorbia amygdaloides 'Purpurea' - Pryšec mandloňovitý,  zbarvený do vínova, kvetoucí žluto zelenkavě. Jsem za něj ráda a jiný jsem zatím nesehnala. Škornici jsem si také poznamenala, ale vyžaduje asi spíše polostín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.163 (?), 15.9.2013 22:28

a co takhle upolín, ten by nevyhovoval?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 16.9.2013 5:54

Ano, také kvete v květnu, hodil by se právě k těm kosatcům u jezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 18.9.2013 11:02

Připisuji sem další tip na žtutě kvetoucí rostlinku - stálezelený nízký polokeř - Helianthemum 'Sulphureum plenum' - devaterník. Doporučuje se spíše do skalek a suchých zídek, myslím, že by se na kraj záhonu také hodil. Měl by kvést od jara do podzimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika