Příspěvky uživatele - 156.230

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mrazy v březnu 2013, 13.3.2013
Tak jsem teď koukala na předpověď počasí pro Brno a okolí. Od soboty slunečno, od neděle se má pomalu oteplovat a na příští středu už hlásí sluníčko a +10 °C. Tak snad už to potom vydrží a bude opravdové jaro. Jen aby tu předpověď teď 50x... celý příspěvek >
Obnova skalky, 12.3.2013
Ono je to tak nějak napůl s tou oblázkovou plochou, kameny jsou vyskládané až dole, je to takový mírný svah, na fotce to není vidět. Fotky jsem dala hlavně pro představu té "totální likvidace"
Mrazy v březnu 2013, 12.3.2013
U nás byly v půl šesté ráno -2. Včera jsem ještě přikryla chvojím růže, pivoně, kosatce, i na ty tulipány jsem nějakou větvičku hodila, krokusy atd. jsem nechala osudu, to bych musela hodit textilii přes celou skalku. Jestli má být 18.3.+10, tak je... celý příspěvek >
Orchideje nekvetou, 11.3.2013
Já můžu doporučit substrát na orchideje, není to jen taková ta kůra, ale převážně rašelina, kůry jen trocha. Loni jsem do toho přesadila orchidej, nasadila nové listy a nyní 3 stonky květů naráz. Zalévám normálně konvičkou 1x týdně nebo 1x za 14 dní.... celý příspěvek >
Tokozelka - Vodní hyacint, 11.3.2013
I když je tento příspěvek už starý, připojím nový poznatek, snad se i letos bude někomu hodit. Vodní hyacint nesnese mráz a zimu, při teplotách pod 5 °C se musí přenést do tepla. Když jej jen tak volně pustíte po hladině, nerozrůstá se. Je potřeba,... celý příspěvek >
Obnova skalky, 11.3.2013 Obsahuje fotku
My jsme loni na jaře obnovovali tak, že jsme vykopli všechny kytky, které jsme si chtěli do nové skalky znovu vysadit, a zbytek jsme prostě odryli pryč, dost do hloubky, aby nezůstaly ani kořínky. Navezli jsme novou hlínu, usadili jezírko, přikryli... celý příspěvek >
Mrazy v březnu 2013, 11.3.2013
Děkuji všem za víceméně povzbudivé reakce. Snad to nebude tak hrozné a dočkáme se potom už opravdového jara. Petro, my jsme také v nadmořské výšce kolem 350 metrů, některé tulipány mají taktéž listy do 10 cm, kde je více stínu, tam začínají teprve... celý příspěvek >
Mrazy v březnu 2013, 7.3.2013
Dozvěděla jsem se z předpovědi počasí, že mají od úterka 13.3. přijít ještě mrazy a sněžení. Už jsem v zahradě odstranila chvojí ze všech kytek, budu to tedy muset zřejmě znovu všechno zakrýt. Ve skalce už rostou tulipány, hyacinty a jiné cibuloviny... celý příspěvek >
Drátovec - krásnohlávek, 1.3.2013
Takže vytrhnout a zasadit něco nového... Děkuji, myslela jsem si to už včera, když jsem viděla tu barvu. A nejhorší je, že vám prodejce navykládá, jak to všechno skvěle přezimuje. Tohle je už druhá květina kupovaná loni, zaručeně... celý příspěvek >
Drátovec - krásnohlávek, 1.3.2013 Obsahuje fotku
Na podzim jsem do skalky zasadila krásnohlávek. Myslela jsem, že je mrazuodolný, a teď se dočítám, že tomu tak zřejmě není. Větvičky jakoby vybledly, už nemají tak jasně stříbrnou barvu, jsou tmavší. Zmrzl? Jak to poznám? Mám ho ostříhat, obrazí... celý příspěvek >
Protěž, 1.3.2013
V zimě jsem si koupila semínka protěže. V únoru jsem je zapomněla zasít, takže se na to chystám běhěm března. Na sáčku je napsáno, že potřebují štěrkovitou půdu. Měla jsem v plánu nabrat písečnou hlínu od potoka, ale pak jsem si říkala, že z ní... celý příspěvek >
Tulipány, 24.1.2013
Taky jsem říkala, že ty narcisy musí mít mělce zasazené, ale prý ne, tak nevím... Žije ve Skotsku, tam jsou asi jiné podmínky.
Tulipány, 24.1.2013
Na podzim jsem zasázela cibulky tulipánů. Po Vánocích přišla obleva, dost se oteplilo, a tulipány začaly růst, jednomu už vykukovaly listy asi 1 cm nad zem. Znovu jsem vše zahrnula hlínou, ale teď nevím, jestli rostliny nezmrznou. Známé takhle... celý příspěvek >
Špatně přezimované muškáty, 24.1.2013
Loni jsme "opravovali" muškáty až na jaře, až se mohly dát ven. Do léta sice obrazily, ale už to nebyly tak bohaté rostliny jako předtím. Možná proto, že je tchyně nařízkovala na malé kousky, byly to jen takové tyčinky. Přestože bydlíme na... celý příspěvek >
Musky v kvetinacoch izbovych rastlin, 24.1.2013
Mně se osvědčily ty žluté lepivé destičky ve tvaru trojúhelníku, ty jsou přímo na zapíchnutí do květináče. Časem se na ně všechny mušky nachytaly a byl klid. Bílý povlak by mohl souviset i s tím, že rostlina nebyla dlouho přesazovaná a už má z hlíny... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika