Příspěvky uživatele - 77.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou jabloň?, 17.3.2009
Topaz je velmi chutné jablko - když se vyvede. Když nemá dobrý rok, zklame. Potud má zkušenost. Tvrzení o králi zimních jablek mi přijde trochu nadnesené.    Spartanu se z rezistentů podobá Liberty - má ale kratší skladovatelnost, ale... celý příspěvek >
Srovnání podnoží, 17.3.2009
Semenáče (Jaderničky a Croncelského) a A2 jsou prakticky jediné podnože, které používám. Rozdíly ve vzrůstnosti pozoruji i mezi jednotlivými semenáčky téže odrůdy, ale nejsou velké. Přestože v literatuře se píše, že A2 je bujná podnož,  zdá... celý příspěvek >
Tuleu Gras, 16.3.2009
Odrůda asi není plně tolerantní k šarce, ale trpí podstatně méně než Domácí. Zraje pozdě, podobně jako Durancie. Na pálení je nepochybně výborná, chutí i sladkostí srovnatelná s nejlepšími švestkami.  Před 2 lety mě Tuleu Gras nadchla velikou... celý příspěvek >
Jakou jabloň?, 16.3.2009
Jistěže, na M9 bude plodit dříve a stromek bude menší. Ale ovoce bude mít kratší skladovatelnost, stromek bude vyžadovat trvale oporu a nesnese zatravnění.
Roubováni švestek, 16.3.2009
Jistěže může. Nemá to ale žádnou výhodu oproti dřívějšímu termínu.
roubování, 4.3.2009
Na dvou a víceleté dřevo bych anglickou kopulací nerouboval, zejména ne peckoviny. Nedařilo se mi to. Pokud jsem podnože silně zkrátil a rouboval příští rok na silné,  nově narostlé letorosty, ujmula se většina roubů.
stříhání starších stromů, 4.3.2009
Myslím, že kroužek je kroužek, tedy ani 1 cm. To, co popisujete, je, tuším, řez na patku.    Zahnův řez byl zde na fóru opakovaně popsán. Lze jej vyhledat ve starších příspěvcích
Štěpařský vosk, 3.3.2009
Do rozvařeného vosku z kalafuny (či smrkové pryskyřice), včelího vosku a sádla přidávám ještě - do chladnoucího trochu 96% lihu a 0,07% metylparabenu - obojí z lékárny. Lze nahradit lihem na pálení a kyselinou benzoovou. Zpomaluje žluknutí sádla.
roubování Burlatu, 2.3.2009
Jistěže můžete. Lépe v tuto dobu, v době klidu. I když někteří diskutující jsou úspěšní i s narašenými rouby, mně se to u třešní nepodařilo.
Roubování třešně, 2.3.2009
U třešní obvykle nebývá problém odebrat ze stromů dostatečně silné rouby,  Obtížnější je najít na mladých pláňatech stejně silné letorosty. Pravda, jak píše AB, nemusí být podnož v místě roubování stejně silná jako roub. Může být i... celý příspěvek >
Broskev a merunka, 1.3.2009
Neposlouchejte souseda.
Série Top, 26.2.2009
Měl jsem 2. úrodu Jojo, ta první byla jen 4 plody, to se nepočítá. Velké plody, pěkné, na chuť docela příjemné, ale trochu málo sladké. Letošnímu tlaku monilie odolávaly snad lépe než jiné odrůdy, po dešti plody pukaly.
Rýč Fiskars, 26.2.2009
Asi ten špičatější. Jak vypadá stavební, nevím.     Špice se hodí do těžší jílovité půdy, do písčité spíš obdélmíková čepel.
Ontario, 23.2.2009
Tedy, scvrklý Idared jsem snad ani neviděl, jistěže v suchu a teple je to možné. Wagener i Bláhova nevynikají velikostí plodů, možná v tom je ta příčina jejich trvanlivosti.     Je zajímavé, že Wagenrovo, poměrně chutné jablko, žádnou... celý příspěvek >
preprava kvasu, 23.2.2009
Většina z těch, co radí nechat kvas 2 roky, jej futrují cukrem. Já bych s pálením neotálel. Lépe procento cukru navíc,  než zoctovatělý kvas.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika