Příspěvky uživatele - 77.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Krtek - a je to, 9.2.2009
Obávám se, že kočka v případě krtka nic neřeší. Krtci po zahradě obvykle neběhají a kočka je vyhrabat neumí. Navzájem spolu nesoutěží ani o lovecké teritorium, ani o potravu.
Preštepenie staršej jablone, 4.2.2009
Jablka skutečně vypadají jako Starkrimson nebo jiná podobná mutace Red Delicious - Red Spur, Richared Del. aj.     Přeroubovávají se na jaře když teče míza - vhodné období je poměrně dlouhé. Zvolená odrůda roubů by měla růst alespoň... celý příspěvek >
Do kdy zalévat ovocné stromky, 4.2.2009
Je to zajímavé. Asi záleží na výchově.  Ve svém okolí mám sousedy, kteří na zahradu své ovce pouštějí - žádné stádo, 2 - 5 kusů. Nevím, jak mají své stromky ochráněné, ale rostou bez úhony.
benzin do pily, 4.2.2009
Už několik desetiletí míchám benzín ve sklenici. Tehdy byl v plastu jen ocet Nemyslím, že by benzín PETku rozpouštěl, ale v lahvi je to bez diskuze.
použití dřeva na uzení nebo grilování, 2.2.2009
Bříza podle mě není ideální. Je měkká a obsahuje příliš mnoho silic. Díky jim sice hoří i zasyrova a při vysychání jen málo puká, obávám se ale, že to kvalitě kouře neprospívá.
Závady při výrobě domácích uzenin?, 1.2.2009
Udím trochu teplejším kouřem, tak mám do udírny zapíchnutý teploměr. Snažím se, aby teplota nestoupla přes 70 a neklesla po 50 st. Pokud se tak krátkodobě stane, klobásám to viditelně neublíží
Nemocn jaboň - foto, 1.2.2009
Souhlasím s paní Romilou, že všechny zásahy řezem asi nebyly podle předpisů, ale nemyslím si, že to bylo hlavní příčinou rozsáhlých nekróz na větvích. Spíš bych si tipnul na mrazové poškození, možná nevyzrálých pletiv, možná přehnojených dusíkem,... celý příspěvek >
roubovani angrestu, 29.1.2009
Já osobně mám s řízkováním angreštu spíš špatné zkušenosti. Hřížením to jde lépe. Jenže k hřížení potřebujete mít na zahradě ten matečný keř.    Myslím ale, že keřový angršt není žádná výhra, stromky se líp stříhají i češou. Z... celý příspěvek >
Úvahy před řezem i po něm, 29.1.2009
Každý přístup má něco do sebe.  Na jedné straně lpění na starém, na druhé straně vše staré pryč a vysadit vše nanovo. Obojí není ideální.    Obvykle nemáme citovou vazbu ke starým stromům, které jsme na zahradě po někom zdědili,... celý příspěvek >
Hrúbka vrúbľa, 21.1.2009
Teoreticky roubovat s tak tenkými rouby lze, výsledky ale nejsou extra dobré. Zkusit se to dá, současně bych radil matečný strom hlouběji zmladit, aby narostly kvalitní rouby pro příští rok.
špendlíky - foto, 21.1.2009
Kdyby lékárník ten recept opravdu znal, byl by dnes milionář.    Pokud ošetření teplem opravdu funguje, předpokládám, že je používají firmy prodávající šlechtitelský (bezvirózní) materiál.
plody na roubu, 20.1.2009
Jabloň se přesazuje, ujímá i štěpuje dobře, myslím, že všechny postupy jsou možné. Sám raději roubuji na místě, kde již alespoň rok podnož rostla. U peckovin bezpodmínečně. Tedy neroubuji vykopané podnože v ruce. Ve velkovýrobě je to jistě... celý příspěvek >
Meruňka - radikální řez, 19.1.2009
Těžko lze konkrétně poradit, když strom nevidíte. Každopádně bych zásahy pilou nechal na obdoví vegetace a svěřil je někomu, kdo tomu rozumí.
Pokazil jsem kvas?, 19.1.2009
Radikální názor, ale já se s ním víceméně ztotožňuji. Slivovice a slivocukrovice není jedno a totéž.    Stejně tak lze tvrdit, že smícháme-li víno s trochou oslazené vody z namočených slupek, tak mu to neublíží, ostatně mnozí takové víno... celý příspěvek >
destilační přístroj - pomoc, 11.1.2009
Je to tak. Polyscharidy lze rozštěpit papiňákem, taky sladem. Ale dnes není protektorát. Srovnáme-li ceny brambor, obilí, energie a naproti tomu dostupnost a láci cukru, není to až tak výhodné.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika