Příspěvky uživatele - 77.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rouby, 8.1.2009
Pro přeroubování třešní v květu je už trochu pozdě, měly se odebírat v prosinci nebo dřív. Pro roubování kopulací v předjaří je možno brát rouby v lednu i později. Třeba těsně před roubováním.
Javor na uzení?, 6.1.2009
Javor je ve stejné tvrdostní kategorii jako třeba buk. Viz zde.
Ředění slivovice, 6.1.2009
Já souhlasím s panem 113 29, že optimum je 51%, ale jde asi jen o zvyk. Na druhé starně si nemyslím, že by naředění na 40% muselo degradovat dobrou slivovici na úroveň devádesátikorunové lihoviny z konzumu. Ostatně ani špičkové koňaky, whiskey a... celý příspěvek >
Co s kaprem?, 21.12.2008
Usmažné kousky kaprů, které se nesnědí - většinou ocasy - zaleju ve sklenici okurkovým nálevem. Za pár dní v porchích kapra změknou drobné kosti a po silvestovské noci chutnají skvěle.
Asfaltový šindel x asfaltová lepenka, 18.12.2008
Asfaltový šindel se klade na bednění, které se pod šindelem ještě kryje nepískovanou lepenkou.  Podle mě nelze šindel se samotnou lepenkou srovnávat. Je postatně dražší, ale mnohem lépe vypadá. Jaký je rozdíl v trvanlivosti,... celý příspěvek >
udírna, 17.12.2008
Neumím si přestavit, proč by měla udírna ze šamotových cihel mít jiné vlastnosti než z obyčejných cihel. Tepelná kapacita a izolační vlastnosti se, dle mého, nemohou příliš lišit.
pálení z hrušek - vedení kvasu, 4.12.2008
Velmi obsažný a kvalitní příspěvek.  Ta informace s kyselinami je pro mě, přiznám se, nová. Jestli tak jednoduché opatření jako okyselení kvasu jej ochrání před zkysnutím, tak by to bylo výborné.     Ještě malý dotaz. Přidával... celý příspěvek >
Nahořklé maso z nové udírny - guma, těsnění, 2.12.2008
Jistěže. Ano, princip Henleyovy kličky a mechnismus tvorby hypertonické moči, to byla nepříjmná úskalí fyziologie...
Nahořklé maso z nové udírny - guma, těsnění, 1.12.2008
Omlouvám se, jestli je to nesrozumitelné. Já maso neoplachuju (studenou jako p.Kohoutek)  - (maso se opláchne) až tou horkou vodou, v níž maso ohřívám. Pruban = pružná bandáž, takový ten obvaz, co se třeba natáhne na hlavu nebo na ruku či... celý příspěvek >
Rezat stromy, alebo nie? , 29.11.2008
Nechcete-li sáhnout na stromky nůžkama či pilkou, je lepší pěstovat okrasné dřeviny.     Neznám žádné profesionální pěstitele, kteří by ovocné stromy neřezali. Pochybuji, že by platili své zaměstnance za něco, co není potřeba.
Nahořklé maso z nové udírny, 29.11.2008
Proč myslíte, že olše? Patří k nejměkším dřevům. Považoval jsem za nejlepší udící dřevo buk. Z dubu se vyrábějí košové lisy na ovoce, řeznické špalky i prkénka na krájení.
Domácí klobásy, 29.11.2008
Při vší úctě si tyto klobásy neumím představit. Nevidím nic, čím by ty kostičky či nudličky masa držely při sobě. Čekal bych, že takové klobásy bez prátu se musejí po vyuzení rozpadat. Možná ale ne, třeba je naše lpění na jemně pomletém libovém mase... celý příspěvek >
jak na potkany na zahradě, 29.11.2008
To opravdu nevím, jak vycházejí potkani s hryzcem. V přírodě bývá někdy zvykem, že příbuzné druhy se příliš v lásce nemají (liška-pes), ale jestli to platí o hryzcích a potkanech, těžko říci.     Antikoagulancia jako jedy na hlodavce... celý příspěvek >
Rezat stromy, alebo nie? , 29.11.2008
Po výsadbě by se měl ořezat každý listnatý stromek, aby se vyrovnal nepoměr mezi redukovanými kořeny a neporušenou korunkou.    V dalších letech je řez vhodný (i když jistě ne bezpodmínečně nutný) k zapěstování pravidelné a světlé koruny.... celý příspěvek >
Jabloň Goldstar a Aneta, 26.11.2008
Pravda, ač jinak rezistentům fandím, letos mě trochu zklamala samozvaná královna podzimních odrůd Vanda. Jablka veliká a krásně vybarvená, ale chuť nakyslá, trochu prázdnější.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika